Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wooooooow! άντε να διαλέξεις! πανέμορφα!!

ξεχώρισα το pinacle, το cannondale την gt κούρσα και το specialized!

 

Το pinacle πιθανον να σε κουρασει λογω 2.2 ελαστικων, αλλα εννοειται οτι μπορεις να βαλεις πιο λεπτο προφιλ… και να φευγει νερακι….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pinacle πιθανον να σε κουρασει λογω 2.2 ελαστικων, αλλα εννοειται οτι μπορεις να βαλεις πιο λεπτο προφιλ… και να φευγει νερακι….

στέλνει το κατάστημα αυτό ελλάδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ψάξω στα retail μαγαζιά εδώ αν μπορώ να δοκιμάσω μερικά, κυρίως να αποφασίσω αν είναι να πάρω road ή όχι.

μεταξύ gt και specialized στα road που μου πρότεινες ποιο είναι καλύτερο στο σύνολο?(σκελετός περιφεριακά ποιότητα γενικα?)

αντίστοιχα στα 29αρια? ρωτάω γιατί τα χαρακτηριστικά που γράφουν μου φαίνονται κινέζικα, δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως ειπες το καλυτερο ειναι να πας να δοκιμασεις τι σε βολευει, και να καταληξεις στο ειδος που θελεις…..

 

και μετα μπορουμε να σου προτεινουμε καλυτερα….. 

 

τα παραπανω στα εδωσα ενδεικτικα…  :-)

 

Σκοπος ειναι να νιωθεις ανετα στο ποδηλατο που εσυ θα ανεβεις…. οχι σε αυτα που θα σου προτεινουμε εμεις.  :-)


εκτος απο το προηγουμενο καταστημα τσεκαρε και εδω http://www.chainreactioncycles.com

 

Eπισης στελνει Ελλαδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ψάξω στα retail μαγαζιά εδώ αν μπορώ να δοκιμάσω μερικά, κυρίως να αποφασίσω αν είναι να πάρω road ή όχι.

μεταξύ gt και specialized στα road που μου πρότεινες ποιο είναι καλύτερο στο σύνολο?(σκελετός περιφεριακά ποιότητα γενικα?)

αντίστοιχα στα 29αρια? ρωτάω γιατί τα χαρακτηριστικά που γράφουν μου φαίνονται κινέζικα, δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν.

 

Λοιπον θα πας σε ενα μεγαλο μαγαζι,θα ανεβεις σε μια χωματοκουρσα :P δηλαδη σε ενα 29ρι και σε ενα road/fitness και καλα νομιζω ετσι τα λενε τα road με ισιο τιμονι και stem με ενα στοιχειωδες rise,ακομα και αν σου κατσει καλα ενα road με κριαρι ευκολα αλλαζει τιμονι/λαιμος/μανετες,οταν φτασεις στο σημειο να αποφασισεις τι απο τα 2 σου καθετε καλυτερα ερχεσαι εδω και μας το λες!Η ποιοτητα των περιφεριακων εξαρταται απο την τιμη,οποια μαρκα και να διαλεξεις αναλογα με το εκαστοτε price range παιζει και με το αναλογο groupset περιφεριακων στα 500 ευρω συνηθως ειναι βασικες σειρες τυπου acera/alivio/tourney στα mtb,τα σκελετια σε αυτη την τιμη επισης δεν εχουν κατι ξεχωριστο,τιμια πραγματα απο αξιολογες εταιρειες,πριν εκατομυρια χρονια τα πραγματα ηταν αλλιως τωρα δεν εχει νοημα να το αναλυσουμε ολοι ξερουμε που παραγονται τα παντα,οποτε οτι πληρωνεις παιρνεις.Ετσι οπως μας τα πες με τα 500 πανω κατω θα την κανεις τη δουλεια σου,αν μπριζωθεις και μπεις στο hobby θα ζαλιστεις και απο επιλογες και απο τιμες! :D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κοιτάξω μήπως βρώ το cannondale και το specialized που πρότεινε ο unabomber ώστε να τα δώ απο κοντά, μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμός τους και η τιμή τους φυσικά!

ευχαριστώ για όλα παιδιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε συ φαντασου ειναι δυνατον ενας ανθρωπος πχ 1.65 μ εναν 1.85 να οδηγουν το ιδιο; Καθε εταιρεια εχει τα δικα της standards περι μεγεθων, δες τι θα σου πουν στο μαγαζι και κοιτα και τα sites. Μπορει να σαι αναμεσα σε δυο μεγεθη κ να παρεις αυτο που σου καθεται καλυτερα

Διαβασε εδω http://www.cyclist.gr/article.php?id=1458

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν γινεται σε 1,95/26 να μπει λαστιχο μεγαλυτερης διαστασης? για παραδειγμα 2,15? Αξιζει κι ολας?

 

Υeap κανονικα.... συνηθως μεχρι 2.35-40 παιρνουν, αναλογα τι ζαντα φοραει.....

 

Αξιζει μονο σε πατημενο μονοπατι τοσο φαρδυ λαστιχο...... σε δρομο θα σε κουρασει παρα πολυ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ξερει κανεις αν γινεται σε 1,95/26 να μπει λαστιχο μεγαλυτερης διαστασης? για παραδειγμα 2,15? Αξιζει κι ολας?

 

Υeap κανονικα.... συνηθως μεχρι 2.35-40 παιρνουν, αναλογα τι ζαντα φοραει.....

 

Αξιζει μονο σε πατημενο μονοπατι τοσο φαρδυ λαστιχο...... σε δρομο θα σε κουρασει παρα πολυ.....

Φίλε αυτή την στιγμή είμαι μόνο δρόμο. Σήμερα έκανα 45 χλμ με 1.95 ξεκούραστα σχετικά. Άρα να μην πάω σε 2+ για δρόμο ? Μόνο για βουνό αξίζει πχ ?Αποστολή από το C2105 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...