Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά θέλει και άλλα για κούρσα αλλά έχεις τον σκελετό. Τέσπα. Στο θέμα μας. Στις τιμές που παίζουν kona, merida και scott εννοειται οτι προτιμω να παω σε sirrus elite με καλύτερα περιφεριακα. Το μόνο που μου αρέσει στο merida είναι ότι μπροστά έχει 50 και θα είναι ότι πρέπει για χιλιόμετρα. Και κάτι άλλο; Δεν σου αρέσει το sirrus; Θεωρείς ότι υστερεί κάτι ή ότι είναι υπερεκτιμημένο; 

 

Ευχαριστώ. 

 Oχι δεν καταλαβες...

Ο σκελετος των fitness δεν εχει καμια σχεση με της κουρσας.

 

Ολα αυτα τα ποδηλατα που σου εστειλα εχουν ιδια "πραγματα" μεταξυ τους..

 

Μια χαρα ειναι το sirrus.../

 

Αλλα δεν εχω καταλαβει κατι..θες να παρεις κατι με 700 και κοιτας το elite Που εχει πολυ περισσοτερα...

 

Τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Oχι δεν καταλαβες...

Ο σκελετος των fitness δεν εχει καμια σχεση με της κουρσας.

 

Ολα αυτα τα ποδηλατα που σου εστειλα εχουν ιδια "πραγματα" μεταξυ τους..

 

Μια χαρα ειναι το sirrus.../

 

Αλλα δεν εχω καταλαβει κατι..θες να παρεις κατι με 700 και κοιτας το elite Που εχει πολυ περισσοτερα...

 

Τεσπα

 

Το elite όπως ανέφερα και πιο πάνω, το βρίσκω στα 800. 200 περισσότερα από το sport. Άρα δεν ξέρω που τα βρίσκεις τα πολλά περισσότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το elite όπως ανέφερα και πιο πάνω, το βρίσκω στα 800. 200 περισσότερα από το sport. Άρα δεν ξέρω που τα βρίσκεις τα πολλά περισσότερα. 

Τι να πω 959 το βρισκω...τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Oχι δεν καταλαβες...

Ο σκελετος των fitness δεν εχει καμια σχεση με της κουρσας.

 

Bασικα ο σκελετος των fitness εχει σχεση με της κουρσας απλα το sirrus δεν ειναι φιτνες ,ειναι road hybrid δηλαδη κατι ενδιάμεσα σε φιτνες και τρεκινκ .

Αλλα μην το κουραζουμε,εχω εδω και δυο χρονια ενα cube hyde με αλουμινένιο πιρούνι και του εχω βαλει 28αρια λαστιχα στα 100psi.

Kαι εγω ειμαι επαρχεία και δεν κινούμε στους καλύτερους δρομους αλλα δεν εχω και ιδιαίτερο πρόβλημα με τους κραδασμούς.

Cube.jpg

Δεν εχω δοκιμάσει καρμπον-ατσάλινο πιρούνι για να ξερω τη διάφορα αλλα αν μείνεις με τα 32αρια λάστιχα του   sirrus δεν θα εχεις προβλημα.

Πρόταση μου ειναι να μην δώσεις παραπάνω απο 650Ε για τέτοιου ιδους ποδήλατο δεν αξίζει ,παραπανω λεφτα μονο για κουρσα .

Και ΠΡΟΣΟΧΗ να ειναι σωστο μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα ο σκελετος των fitness εχει σχεση με της κουρσας απλα το sirrus δεν ειναι φιτνες ,ειναι road hybrid δηλαδη κατι ενδιάμεσα σε φιτνες και τρεκινκ .

Αλλα μην το κουραζουμε,εχω εδω και δυο χρονια ενα cube hyde με αλουμινένιο πιρούνι και του εχω βαλει 28αρια λαστιχα στα 100psi.

Kαι εγω ειμαι επαρχεία και δεν κινούμε στους καλύτερους δρομους αλλα δεν εχω και ιδιαίτερο πρόβλημα με τους κραδασμούς.

Cube.jpg

Δεν εχω δοκιμάσει καρμπον-ατσάλινο πιρούνι για να ξερω τη διάφορα αλλα αν μείνεις με τα 32αρια λάστιχα του sirrus δεν θα εχεις προβλημα.

Πρόταση μου ειναι να μην δώσεις παραπάνω απο 650Ε για τέτοιου ιδους ποδήλατο δεν αξίζει ,παραπανω λεφτα μονο για κουρσα .

Και ΠΡΟΣΟΧΗ να ειναι σωστο μέγεθος.

Χαμένοι στη μετάφραση με την ανάγκη να υπάρχουν τόσες πολλές κατηγορίες. Το sport με 7 μοίρες τιμόνι σε καμία περίπτωση δεν είναι hybrid.είναι καθαρό φίτνες. Άντε hybrid να είναι το απλό με τις 20 μοίρες.

 

Καλά σίγουρα, δεν θα πέσω κάτω από 32άρια. Κάποια μοντέλα που έχω δει, έρχονται με 28 κλπ και εννοείται θα γίνουν τράμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μια κούρσα ρε φάση cyclecross να γουστάρεις και άσε τις νταούνια.

 

 

γιατί ειμαι συνεχώς άφραγκος γαμώ

 

 

Δεν τα λες και άνετα...

 

Από φώτα τι χρησιμοποιείτε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λες και άνετα...

 

Από φώτα τι χρησιμοποιείτε; 

 

Πίσω φώς strobe απο ebay εως 3 ευρώ ή απο τα jumbo ειναι αρκετό.

 

Για μπροστινό φακουδάκι με στήριγμα απο κινα μεριά και εισαι κομπλέ.

 

Το βράδυ ανακλαστικό γιλέκο και στο κράνος ενα ανακλαστικό tape .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Αυτό τον καιρό έχω ενα cube aim disc αλλα θέλω να πάω στον χώρο του downhill,πόσα φράγκα πρέπει να δώσω για να πάρω ένα downhill ποδήλατο ; δεν θέλω κατι το τρελό να ξέρετε 

Επίσης για μεταχειρισμένα θα ήταν καλή ιδέα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αυτό τον καιρό έχω ενα cube aim disc αλλα θέλω να πάω στον χώρο του downhill,πόσα φράγκα πρέπει να δώσω για να πάρω ένα downhill ποδήλατο ; δεν θέλω κατι το τρελό να ξέρετε

Επίσης για μεταχειρισμένα θα ήταν καλή ιδέα ;

Πουλαω ενα hanzz top custom spec,αν κερδισεις το τζοκερ στειλε πμ. :-) Σοβαρα παντως αν θες κατι αξιοπρεπες τουλαχιστον 1500 σε μεταχειρισμενο.Με 1000 αντε κανα big hit η κανα kona stinky σε βλεπω με καμια ταλαιπωρη domain και van r.Τα περιφερειακα κανουν τεράστια διαφορα,η ποιοτητα του damping μεταμορφώνει ενα ποδηλατο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 1000 σκέφτομαι,θα δώσω και το δικό μου λογικά και ενα laptop που δεν χρησιμοποιώ για να φτάσω σε αυτα τα φραγκα

Αυτα πάνε καθόλου άσφαλτο ; και τη χρονολογία και μετά να δω ; 

Επίσης έχετε δει κανα καλό αυτόν τον καιρό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 1000 σκέφτομαι,θα δώσω και το δικό μου λογικά και ενα laptop που δεν χρησιμοποιώ για να φτάσω σε αυτα τα φραγκα

Αυτα πάνε καθόλου άσφαλτο ; και τη χρονολογία και μετά να δω ; 

Επίσης έχετε δει κανα καλό αυτόν τον καιρό ; 

Ασφαλτο την ξεχνας...εκτος και αν θες να πας μια βολτα στο παρκο πχ που ειναι ΦΛΑΤ..

 

Με το downhill μονο θα κατεβαινεις...

 

Δηλαδη θα παιρνεις το αμαξι..θα φορτωνεις το ποδηλατο και θα ανεβαινεις στην κορυφη του βουνου για να το κατεβεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σκεφτώ γιατί κανω και λίγα χιλιόμετρα την μέρα τώρα 

Πάντως μεταχειρισμένο αξίζει ; ένα ghost northsore του 11 περίπου στα 1200 είναι οκ; 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σκεφτώ γιατί κανω και λίγα χιλιόμετρα την μέρα τώρα 

Πάντως μεταχειρισμένο αξίζει ; ένα ghost northsore του 11 περίπου στα 1200 είναι οκ; 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ; 

Παντος δεν ειναι για χλμ σε ασφαλτο....μονο φλατ αν ειναι αλλα και παλι θα σε κουρασει να ξερεις.

 

Επειδη ειναι ποδηλατα βουνου δωσε βαση στην κατασταση που βρισκονται..

(χτυπηματα,αν θελει service κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...