Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δω τη θα κάνω για την άσφαλτο 

Θα ψάξω να βρω και κανένα να οδηγήσω και εαν με βολεύει έστω και λίγο στην άσφαλτο 

Επίσης θα δω ψάξω και κανένα μεταχ και θα σας τα δείξω να μου πείτε γνώμες ! 

Απο καινούργιο βρίσκεις τίποτα αξιόλογο σε αυτην την τιμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα δω τη θα κάνω για την άσφαλτο 

Θα ψάξω να βρω και κανένα να οδηγήσω και εαν με βολεύει έστω και λίγο στην άσφαλτο 

Επίσης θα δω ψάξω και κανένα μεταχ και θα σας τα δείξω να μου πείτε γνώμες ! 

Απο καινούργιο βρίσκεις τίποτα αξιόλογο σε αυτην την τιμή ;

Το να θες ποδηλατο βουνου για δρομο ειναι κουφο...και εσενα δεν θα σε βοηθησει και τσαμπα λευτα θα δωσεις...

 

(εκτος και αν το θεωρεις μοδα  :-D )

 

 

Αν θες οποσδηποτε ποδηλατο βουνου υπαρχουν και αλλες κατηγοριες εκτος απο downhill(που ειναι καθαρα για καταβαση,ξαναλεω)

 

Υπαρχει το all mountain Που ειναι ποιο κοντα σε αυτο που ψαχνεις...

 

 

Οχι σε αυτα τα λευτα δεν παιρνεις καινουριο ποδηλατο..ουτε downhill ουτε all mountain που σου ειπα ποιο πανω..

 

Το μονο καινουργιο που παιρνεις ειναι χωρις πισω αναρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downhill και freeride ποδηλατα δε πανε ουτε στην ευθεια χωρις να σου βγει η παναγια κυριως λογο ελαστικων.Αν δεις για μτχ να δωσεις βαση για τζογους κυριως στο μοχλικο,θελει εμπειρο χερι,εκτως και αν ειναι διαλυμενο,με το ματι δεν αγοραζεις,φυσικα κοιτας για dents και ραγισματα,γρατζουνιες και τσιμουχες στα καλαμια,αν δεν το κατεχεις να πας με καποιον εμπειρο να δειτε ποδηλατο...οσο για το northshore και καθε bike πρωτο ρολο παιζουν τα περιφερειακα και οι απαιτησεις του αναβατη...το καλυτερο σκελετι με χαλια περιφερειακά παλι χαλια αισθηση θα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω τη θα κάνω γιατί είναι περιορισμένο το budget .

Ξέρω οτι είναι κουφο :P

Θέλεις ποδήλατο για τη μόστρα μου φαίνεται. Νομίζω δεν έχεις καταλάβει ότι όταν σου λένε ότι το downhill δεν πάει στην άσφαλτο δεν εννοούν ότι δεν έχει τελική, Αλλά ότι Δεν κάνει. Εξού και η ονομασία του.

Αφού θέλεις και για άσφαλτο και για χώμα πάρε ένα full suspension αλλά και πάλι θα ζορίζεσαι στην άσφαλτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις ποδήλατο για τη μόστρα μου φαίνεται. Νομίζω δεν έχεις καταλάβει ότι όταν σου λένε ότι το downhill δεν πάει στην άσφαλτο δεν εννοούν ότι δεν έχει τελική, Αλλά ότι Δεν κάνει. Εξού και η ονομασία του.

Αφού θέλεις και για άσφαλτο και για χώμα πάρε ένα full suspension αλλά και πάλι θα ζορίζεσαι στην άσφαλτο.

Αυτο προσπαθω να του εξηγησω...

 

 

Το ποδηλατο δεν ειναι μοστρα...

 

Ειναι σαν να παιρνεις φεραρι και να την βαζεις σε χωμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σας,

 

σκέφτομαι να αγοράσω ένα ποδήλατο μιας και το προηγούμενο που είχα έχει κλαπεί προ πολλού (και με έχει λείψει αρκετά η ποδηλασία). Μπάτζετ μεγάλο δεν παίζει, κανά 300αρι συν κάτι ψιλά αν χρειαστεί. Ύψος είμαι περίπου 170cm.

 

Κύρια χρήση σε πόλη, Αθήνα, ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν έχω, απλά δεν ξέρω αν χρειάζεται η ανάρτηση για να τα κράσπεδα ή έστω να πατήσει λίγο χώμα (κάνει έργα ο δήμος και έχει ψιλόπετραδάκι σε διάφορα σημεία). Βόλτες γενικά και γυμναστική που θέλω να κάνω ώστε να επαναποκτησω ευεξία.

 

Σκεφτόμουν για fitness, αλλά σε αυτά τα λεφτά παίζει κάτι καλό; Ή να κοιτάξω trekking; Κούρσα σε αυτά τα λεφτά μόνο μεταχειρισμένη και αν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

 

σκέφτομαι να αγοράσω ένα ποδήλατο μιας και το προηγούμενο που είχα έχει κλαπεί προ πολλού (και με έχει λείψει αρκετά η ποδηλασία). Μπάτζετ μεγάλο δεν παίζει, κανά 300αρι συν κάτι ψιλά αν χρειαστεί. Ύψος είμαι περίπου 170cm.

 

Κύρια χρήση σε πόλη, Αθήνα, ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν έχω, απλά δεν ξέρω αν χρειάζεται η ανάρτηση για να τα κράσπεδα ή έστω να πατήσει λίγο χώμα (κάνει έργα ο δήμος και έχει ψιλόπετραδάκι σε διάφορα σημεία). Βόλτες γενικά και γυμναστική που θέλω να κάνω ώστε να επαναποκτησω ευεξία.

 

Σκεφτόμουν για fitness, αλλά σε αυτά τα λεφτά παίζει κάτι καλό; Ή να κοιτάξω trekking; Κούρσα σε αυτά τα λεφτά μόνο μεταχειρισμένη και αν;

κουρσα μονο μεταχειρι και αν βρεις καμια καλή ευκαιρεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τοπικ και αυτο-παιδια στην ΑΘΗΝΑ δεν εχει δρομους για ποδηλατα-η πολη προσκυναει τα αυτοκινητα

εγω που θελω να το χρησιμοποιησω για δουλεις και να μην περνω λεωφορεια-δεν γινεται-απο το ανεβασμα καταβασμα σπιτι-μερος για να το δεσεις εκει ποθ θες να πας-ανυπαρκτοι δρομοι που πρεπει να στραβολαιμυαζεις για να προσεχεις

 

τωρα για χαλαρα-χομπι-ειναι αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τοπικ και αυτο-παιδια στην ΑΘΗΝΑ δεν εχει δρομους για ποδηλατα-η πολη προσκυναει τα αυτοκινητα

εγω που θελω να το χρησιμοποιησω για δουλεις και να μην περνω λεωφορεια-δεν γινεται-απο το ανεβασμα καταβασμα σπιτι-μερος για να το δεσεις εκει ποθ θες να πας-ανυπαρκτοι δρομοι που πρεπει να στραβολαιμυαζεις για να προσεχεις

 

τωρα για χαλαρα-χομπι-ειναι αλλο θεμα

δεν εχεις το σωστο attitude γι αυττο  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω το alur 700 και δεν υπάρχει σε αυτό το κατάστημα και έλεγα μήπως υπάρχει Και άλλο σάιτ. Γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που να έχει την εταιρεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω το alur 700 και δεν υπάρχει σε αυτό το κατάστημα και έλεγα μήπως υπάρχει Και άλλο σάιτ. Γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που να έχει την εταιρεία;

 

Eισαι σιγουρος οτι δεν εχει το Alur 700 ?  :-D

 

https://www.decathlon.co.uk/alur-700-road-bike-id_8290145.html

 

Mπορεις να τους στειλεις email, και να το παραγγειλεις..... αν δεν το εχουν αμεσα διαθεσιμο.

 

Ειναι πολυ εξυπηρετικοι....  :-)

 

Απο Ελλαδα δεν γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...