Προς το περιεχόμενο

Χρωσταω σε Τραπεζα


qweasf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρωσταω σε τραπεζα 15.000ευρω απο ενα παλιο δανειο 10.000ευρω που ειχα παρει το 2007. Δεν εχω ουτε σπιτια,ουτε οικοπεδα,ουτε χωραφια, ουτε αμαξια, ουτε τιποτα με λιγα λογια. Εχω σταματησει να πληρωνω εδω και 3 χρονια την δοση του δανειου.

Εκτος απο το να ειμαι στο τειρεσια εφορου ζωης, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε κάνω λάθος για τέτοια ποσά δε κινδυνεύεις. 

 

Υ.Γ πως διάολο σου δώσανε δάνειο χωρίς να έχεις τίποτα;

Μου εδωσαν.

Εχει σημασια το μεγεθος του ποσου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δάνειο ήταν αυτό?

 

 

υ.γ. κακή είναι η φυλακή νομίζεις? τζάμπα φαγητό, τζάμπα ύπνος, δεν έχεις τι να κάνεις και το ρίχνεις στο διάβασμα και στη γυμναστική, σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση στο χώρο της νύχτας όταν βγεις (που είναι και γεμάτος με γκομενάκια).. μια χαρά φίλε! 

το πολύ πολύ να στον σφυρίξουν, αλλά εντάξει.. τι να κάνουμε τώρα? 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να είμαι σίγουρος, ναι.

τουλάχιστον για χρέη προς το δημόσιο.

τώρα για σένα που χρωστάς σε τράπεζα δε ξέρω ακριβώς τι γίνεται.

 

 

 

κάτσε να απαντήσει κανείς που τα ξέρει καλύτερα όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά αγχώνομαι εγώ για χρέη 3k σε εφορία και ΟΑΕΕ :ph34r: 

 

qweasf, υπήρχε εγγυητής στο δάνειο; Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, νομίζω πως αν υπήρχε μπορούν να τον κυνηγήσουν για κατασχέσεις κ.λπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά αγχώνομαι εγώ για χρέη 3k σε εφορία και ΟΑΕΕ :ph34r:

 

qweasf, υπήρχε εγγυητής στο δάνειο; Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, νομίζω πως αν υπήρχε μπορούν να τον κυνηγήσουν για κατασχέσεις κ.λπ. 

 

Εσύ που χρωστάς στο δημόσιο, ΠΡΕΠΕΙ να ανγχώνεσαι και πολύ μάλιστα.Και ναι για τον εγγυητή έχεις δίκιο, αν υπάρχει αυτόν θα κυνηγήσουν και από αυτόν θα κυνηγήσουν και αυτός θα τα πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που χρωστάς στο δημόσιο, ΠΡΕΠΕΙ να ανγχώνεσαι και πολύ μάλιστα.Και ναι για τον εγγυητή έχεις δίκιο, αν υπάρχει αυτόν θα κυνηγήσουν και από αυτόν θα κυνηγήσουν και αυτός θα τα πληρώσει.

 

Μωρέ ας έρθουν να ψάξουμε μαζί και ό,τι βρουν ας το πάρουν :P Ευτυχώς στην εφορία θα καλύψω από επιστροφή (μιας και είμαι κάτω του ορίου) και στον οαεε πάω για διακανονισμό αλλά και πάλι το άγχος άγχος...

 

 

Θα ρωτήσω γνωστό μου που είχε παρόμοιο πρόβλημα με μαζεμένα χρέη, αν και πότε ενόχλησαν τον εγγυητή του, και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χρωσταω σε τραπεζα 15.000ευρω απο ενα παλιο δανειο 10.000ευρω που ειχα παρει το 2007. Δεν εχω ουτε σπιτια,ουτε οικοπεδα,ουτε χωραφια, ουτε αμαξια, ουτε τιποτα με λιγα λογια. Εχω σταματησει να πληρωνω εδω και 3 χρονια την δοση του δανειου.

Εκτος απο το να ειμαι στο τειρεσια εφορου ζωης, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ? 

 

Ναι, θεωρητικά μπορούν, αλλά δεν θα το κάνουν, γιατί θα πρέπει να πληρώνουν τις μέρες φυλάκισής σου.

 

Επίσης, αν έχεις εγγυητή, παίρνει η μπάλα και αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θεωρητικά μπορούν, αλλά δεν θα το κάνουν, γιατί θα πρέπει να πληρώνουν τις μέρες φυλάκισής σου.

 

Επίσης, αν έχεις εγγυητή, παίρνει η μπάλα και αυτόν.

Χαχα, αληθεια ισχυει κατι τετοιο; Εγω νομιζα οτι φυλακη για χρεη προς ιδιωτες δεν παει κανεις! Μονο απεναντι στο κρατος!

Ποσο παει η βραδια στο Hotel Korydallos;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χαχα, αληθεια ισχυει κατι τετοιο; Εγω νομιζα οτι φυλακη για χρεη προς ιδιωτες δεν παει κανεις! Μονο απεναντι στο κρατος!

Ποσο παει η βραδια στο Hotel Korydallos;

 

Ναι, τώρα που το ξανακοιτάζω, μάλλον λάθος κάνω, μόνο για ακάλυπτες επιταγές μπορεί να πας, επειδή επισύρει και ποινικό. Για δάνεια μάλλον όχι, λάθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις σπιτια και τιποτα στην περιουσια σου, μετα απο μερικα χρονια σβηνονται τα χρεη απο τις τραπεζες.

 

wat?? o.0

 

Υπάρχει περίπτωση να παίζει όντως κάτι τέτοιο; Ψιλοχλωμό μου ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ πως διάολο σου δώσανε δάνειο χωρίς να έχεις τίποτα;

Ειναι οι γνωστές και χιλιάδες περιπτωσεις, οπου οι τράπεζες έδιναν δάνεια προεγκεκριμένα, ακόμα και σε άτομα που δεν ειχαν πατησει το πόδι τους σε τράπεζα, και φυσικά δεν ειχαν τιποτα στο ονομά τους, τα δάνεια αυτά οπως ηταν φυσιολογικό "εσκασαν" (στη τραπεζικη ορολογία, δε μπορουσαν να πληρωθουν) και οι τράπεζες κλαιγόντουσαν μετά στο κράτος πως δεν υπάρχει ρευστό.

 

Παρεμπιπτόντως τιποτε δε μπορουν να σου κάνουν. Μονο ρύθμιση και να πληρωνεις σιγα σιγά. Αν δε κάνω λάθος στα 10 χρόνια παραγράφονται κιολας αυτά τα χρέη. Τουλάχιστον κάποιες τράπεζες ειχαν τέτοιες πολιτικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...