Προς το περιεχόμενο

Χρωσταω σε Τραπεζα


qweasf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και 100 εκατομμυρια να χρωστουσες στην Τραπεζα δεν μπορουνε να σου κανουνε τιποτα απο τη στιγμη που δεν εχεις τιποτα στ'ονομα σου.Περνας και απ'εξω μπανεις και μεσα αν θες και τους κανεις και πλακα κιολας αν θελεις.

 

Αν ομως χρωστας στο Δημοσιο τοτε εχεις προβλημα και εννοειται οτι μπορει να πας και φυλακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα δεν έχει την δυνατότητα να χαρίσει το χρέος σου στο δημόσιο;

Το κανει χωρις να χαριζει το χρέος σου.

Απλά ζητάει λεφτά...... αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος φιλε.ριξε πιστολι οπως εκαναν και πολλοι αλλοι παιρνωντας δανεια για να βγαλουν γουστα χωρις να εχουν να τα πληρωσουν.υπευθυνη ειναι και η τραπεζα που τα εδινε και ο τυπος που χωρις να εχει το εισοδημα για να μπορει να παρει τετοιο δανειο το επαιρνε.

το σιγουρο ειναι οτι μια τραπεζα ποτε δεν χανει λεφτα.τετοια πιστολιασματα τα πληρωνει ο λαος με φορολογιες νεα τελη κτλ κτλ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εξώδικο σου έκαναν ;

 

Αποστολή από Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Nαι!
Και εκει σταμάτησαν ;Αποστολή από Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκει σταμάτησαν ;Αποστολή από Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

Εεε συνεχεια τηλεφωνηματα, προχθες μου ηρθε ενα χαρτι που ελεγε το ποσο που χρωσταω συνολικα και οτι αμα δεν το ξεπληρωσω σε 7 μερες θα κινηθει δικαστικα για να διεκδικησει τα χρηματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή ούτε ενα τηλεφώνημα απο εισπρακτική εταιρία ?  :mellow: 
τι γίνεται ρε παιδιά , αλλιώς μας είχαν μαθημένους  :huh:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οι γνωστές και χιλιάδες περιπτωσεις, οπου οι τράπεζες έδιναν δάνεια προεγκεκριμένα, ακόμα και σε άτομα που δεν ειχαν πατησει το πόδι τους σε τράπεζα, και φυσικά δεν ειχαν τιποτα στο ονομά τους, τα δάνεια αυτά οπως ηταν φυσιολογικό "εσκασαν" (στη τραπεζικη ορολογία, δε μπορουσαν να πληρωθουν) και οι τράπεζες κλαιγόντουσαν μετά στο κράτος πως δεν υπάρχει ρευστό.

 

Παρεμπιπτόντως τιποτε δε μπορουν να σου κάνουν. Μονο ρύθμιση και να πληρωνεις σιγα σιγά. Αν δε κάνω λάθος στα 10 χρόνια παραγράφονται κιολας αυτά τα χρέη. Τουλάχιστον κάποιες τράπεζες ειχαν τέτοιες πολιτικές.

Ο πατερας μου ειναι κλασικη περιπτωση χρωσταγε και παρολα αυτα τον παιρναν για νεες πιστοτικες.

Χρωσταει κανα 20 χιλιαδες εδω και 5 χρονια και κανεις δεν του εχει κανει τιποτα.

 

Αυτο ομως που με προβληματισε ειναι με τον εγγητη, η μανα μου ηταν οσο ζουσε στον πατριο μου αλλα στην διαθηκη ομως τον αποκληρωνει λετε να εχω τραβηγματα με την τραπεζα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω αν εχουν κοινη περιουσια μπορει..

 

Τα χρεη μπορουν αν παθει κατι ο πατερας που χρωσταει να μεταβουν στα παιδια; Η μονο οταν κανει αποδοχη κληρονομιας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν έχεις τίποτα στο όνομα σου μην ανχώνεσαι ΤΣ. ΜΕγάλο μπαμ παίζει με τα δάνεια, είτε αυτά ήταν στεγαστικά είτε διακοποδάνεια. με την ανεργία που μαστίζει την χώρα κανέναν δεν πληρώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρωστάω στην Diners 2500 και θέλουν να με βάλουν μέσα. Καλα τοσο άτυχος είμαι ;

 

Αποστολή από Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...