Προς το περιεχόμενο

XBOX E3 DEMOS CONFIRMED RUNNING ON XBOX HARDWARE (αφιερωση σε UDONTNEED)


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι λες ρε φιλε?ειναι μαπα το MGS,Uncharted demons souls,killzone,infamous.Little big planet.gran turismo?και ποσα ακομα δεν γραφω.Οτι να ναι επειδη προτιμας κατι εσυ μιλας λες και τα αλλα ειναι ανυπαρκτα.Επισης το bioshock to 2007 το ελειωσα σε pc πως ειναι exclusive του 360?Και το mass effect και μερικα ακομα exclusive του 360 ηταν παιχνδαρες δεν λεει κανενας οτι δεν ειχε αλλα μην κοιτας τα πραγματα μονοπλευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τι λες βρε pds!! :D

μεχρι που η Nintendo μπηκε σφηνα για την πρωτια, και η microsoft αλλαξε στοχο, η sony ηταν ψοφιμι.

και αν η microsoft συνεχιζε να κραταει το στοχαστρο εκει που επρεπε (αν δεν μαλακιζοτανε δηλαδη)

σημερα μεχρι κι εσυ θα το ειχες στειλει το ps και θα ειχες παρει κατι αλλο....

 

να στο πω και πιο απλα, αν τα δις που εριξε στο Kinect και τις λοιπες παπαριες, συνεχιζε να τα δινει για να κραταει exclusives τριτων, ή να φτιαχνει τα δικα της, οσο και playstationακιας να ειχες γεννηθει, θα το πεταγες στη θαλασσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω σου ειπα αυτο που βλεπω(αν ακυρωνεις ολα τα παιχνιδια του ps3 επειδη ειναι exclusives,λογικο μου φαινεται να εχεις αυτην την αποψη).

 

Το 2007 η κονσολα κυκλοφορησε και ηταν μετρια οπως ολες την πρωτη χρονια τους απο τοτε που ασχολουμαι με κονσολες.

Το 2008 την δευτερη χρονια του ειχε ισως λιγο καλυτερο line up απο το 360 ή ισαξιο(Θυμαμαι το gametrailers εδωσε στο ps3 το βραβειο του καλυτερου software line up για το 2008 για παραδειγμα).Για μενα ευκολα καλυτερο,αλλα δεν θελω να βαλω τα γουστα μπροστα.

 

Απο κει και περα με καποια σκαμπανευασματα συνολικα ηταν καλυτερο του Ps3 και η καλυτερη επιλογη απο το 2008 και μετα, αν δεν υπολογισουμε το κοστος.Χωρις αυτο να σημανει οτι ειχαμε τεραστιες διαφορες οπως παλιοτερα.

Δεν νομιζω να πηγαινα σε 360 αφου δεν πηγα το 2005-2006 που ειχε περασει απο το μυαλο μου η αγορα του ειναι η αληθεια.(αν δεν ειχε πιασει σκονη το πρωτο xbox μπορει να το ειχα αγορασει).

 

Ο καθενας βλεπει τα πραγματα διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες ρε φιλε?ειναι μαπα το MGS,Uncharted demons souls,killzone,infamous.Little big planet.gran turismo?και ποσα ακομα δεν γραφω.Οτι να ναι επειδη προτιμας κατι εσυ μιλας λες και τα αλλα ειναι ανυπαρκτα.Επισης το bioshock to 2007 το ελειωσα σε pc πως ειναι exclusive του 360?Και το mass effect και μερικα ακομα exclusive του 360 ηταν παιχνδαρες δεν λεει κανενας οτι δεν ειχε αλλα μην κοιτας τα πραγματα μονοπλευρα

αρχηγε, το mgs βγηκε καλοκαιρι 08, το lbp πιο μετα, το δε GT το '10.

χωρις να συμφωνω οτι ειναι παιχνιδαρες, ειναι εκτος timeframe αυτα που γραφεις.

 

το 2007 ειχες, για να μαθαινεις κιολας, ενα σωρο ΒΛΑΜΜΕΝΟΥΣ που τσακωνονταν στα fora οτι ταχα μου ειναι παιχνιδαρες τα sony exclusives, οι πατατες LAIR, WARHAWK και HEAVENLY SWORD

 

αυτες οι παπαρες ηταν τοτε τα exclusive, οταν το 360 ειχε τη λιστα που γραφω παραπανω.

(καλυτερα φυσικα τα LAIR κλπ απο τα πρωτα sony exlusives οπως genji και untold legends, αλλα και παλι χαλια!)

 

Οπως φωναζανε τοτε οι "φανατικοι" (πελατες), ετσι βλεπω συνεχιζουν και σημερα.

η διαφορα ειναι οτι καποιος που δεν ειναι εντελως ΠΕΛΑΤΗΣ, μπορει πλεον να κρινει και να πει..

<<χμμμ ναι.. οταν ο αλλος επαιζε gears και μου ελεγε οτι ειναι καλο, εγω που του ελεγα οτι ειναι xbox1.5 και παιζει ΜΑΠΕΣ, ενω εγω επαιζα ....LAIR, μααααλλον ειχα αδικο>>

 

ενω αυτος που ειναι καταραμενος να ειναι για παντα πελατης, θα βγει τωρα και θα υπερασπιστει και το heavenly sword.

καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το 2007 ηταν χειροτερο ευκολα το ps3 απο τον ανταγωνισμο,απλα η συγκριση ηταν αδικη γιατι συγκριναμε την 2η χρονια του 360 με την πρωτη του ps3.

Απο κει και περα καποιοι τοτε οντως υπερασπιζοντουσαν μετρια παιχνιδια,αλλα καποιοι ελεγαν μην την σκοτωνετε απο την πρωτη χρονια της(το απολυτα λογικο δλδ,δεν μιλαμε για πυρηνικη φυσικη).Και τελικα δικαιωθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας πηρα  πσ3 το 2010.Επισης το τι λεγαν τοτε ουτε καν με νοιαζει ουτε εμπαινα σε φορουμ τοτε.Τελος υπερασπιστηκα τα exclusives της sony που ειπες ειναι ψοφια οχι αυτα που λες τωρα(που δεν τα ξερω καν) αλλα την λιστα που εγραψε ενας πιο πανω και εχει μεσα υπερπαιχνιδαρες.

 

και κατι αλλο.το να γραφεις κατουραω το the last of us πως σε κανει διαφορετικο απο αυτους που λεγανε το ιδιο για το gears of war το 2007 απλα και μονο επειδη ηταν του 360?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας πηρα  πσ3 το 2010.Επισης το τι λεγαν τοτε ουτε καν με νοιαζει ουτε εμπαινα σε φορουμ τοτε.Τελος υπερασπιστηκα τα exclusives της sony που ειπες ειναι ψοφια οχι αυτα που λες τωρα(που δεν τα ξερω καν) αλλα την λιστα που εγραψε ενας πιο πανω και εχει μεσα υπερπαιχνιδαρες.

γενικα βοηθαει να διαβαζουμε το θεμα πριν να απαντησουμε.

 

η κουβεντα αυτη ξεκινησε οταν καποιος ειπε οτι ...απο το 2010 που η sony συνεχιζει να δινει βαρος (ενω η ms χεστηκε)...

και βγηκε καποιος και μας εγραψε για τα <<απο παντοτε>> exclusives της sony,

το οποιο φυσικα απο μονο του ειναι ενα πληρες ανεκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ udont, τι πραμα εισαι εσυ?

 

μου φαινεται μερικοι εδω μεσα γραφετε απλα για να γραφετε...

ειναι δυνατον ποτε να τολμας να αναφερεις playstation exclusives (τιποτενια) οταν την ιδια ακριβως εποχη στο διπλανο στρατοπεδο υπηρχε Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑΣ?

 

αναφερω ενδεικτικα:

 

2007

Gears of War

Dead Rising

Halo

Mass Effect

Forza

Bioshock

Lost Planet

Blue Dragon

Lost Odyssey

Crackdown

Project Gotham Racing 4

Too Human

Banjo

Eternal Sonata

Infinite Undiscovery

 

ειναι δυνατον να μου αναφερεις τα ψοφο-exclusive της sony εκεινο τον καιρο?

μονο σε περιππτωση που καποιος δεν ειχε ΚΑΜΙΑ επαφη με ανταγωνιστικα προϊοντα,

μπορει να βγει και να κομπασει για τα exclusives της sony τα <<πετρινα χρονια>> της.

 

ΣΚΟΝΗ πιανανε τα playstation3 εκεινη την εποχη, αν ειχε καποιος xbox.

οπως ακριβως στο εγραψα. ΣΚΟΝΗ με κεφαλαια!

 

 

 

 

Εν τω μεταξύ δεν ανέφερες και άλλα,όπως Fable II,Viva Pinata,Kameo,Perfect Dark Zero,Tenchu Z και άλλα μέχρι το '10 αλλά as always ορισμένοι θέλουν να βλέπουν μόνο την μισή αλήθεια....κατά τ'άλλα who gives a shit!!!  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δεν απαντησα στο θεμα αλλα σε σενα.Ασε που το θεμα ειναι ποια games ετρεχαν σε xbonone

 

αυτο το θεμα πιστευω ΕΛΗΞΕ, αφου τα καλυτερα games που εδειξε η microsoft, στις κλειστες παρουσιασεις τα εδειχνε να τρεχουν απο devkits.

μονο ενας με εντελως κολλημενο μυαλο μπορει ακομα να καθεται και να πιστευει οτι τον εξαπατησε η microsοft δειχνοντας του games να τρεχουν se gtx780 κλπ κλπ.

 

αν απαντησες σε μενα ειδικα, τοτε δεν διαβασες οτι η λιστα μου λεει απανω 2007.

 

 

 

Εν τω μεταξύ δεν ανέφερες και άλλα,όπως Fable II,Viva Pinata,Kameo,Perfect Dark Zero,Tenchu Z και άλλα μέχρι το '10 αλλά as always ορισμένοι θέλουν να βλέπουν μόνο την μισή αλήθεια....κατά τ'άλλα who gives a shit!!!  :P

 

ε, οσα μου ρθαν εκεινη τη στιγμη, τα εγραψα.

ηδη αυτα που εγραψα, εχουν ποιοτικη διαφορα ισαμε χιλιες εκατον πενηντα φορες απο τα αντιστοιχα exclusives της sony.

 

 

ειπαμε, εγω τα γραφω οπως ειναι.

οποιανου η καρδουλα δεν αντεχει αληθειες, τι να κανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δεν απαντησα στο θεμα αλλα σε σενα.Ασε που το θεμα ειναι ποια games ετρεχαν σε xbonone

 

Νομίζω αυτό έχει αποσαφηνιστεί πλήρως....μην επαναλαμβανόμαστε ρε παίδες!

 

Link.png Site: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-hands-on-with-xbox-one">Digital Foundry: Hands-on with Xbox One

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα ρε παιδια οτι δεν ετρεχαν σε xbox one.Τον τιτλο του θεματος ειπα(εσυ δεν λες πιο πανω να διαβαζουμε το τιτλο του θεματος?).Μαλον αλλος εχει τη μυγα.Ουτε καν με νοιαζει σε τι ετρεχαν.

 

Τελικα πετραν για το 2007 μιλας ή για μεχρι το 2010 να ξερουμε δηλαδη.Και τελος παντων μονο εντελως κολλημενο μυαλο μπορει να λεει ψοφια exclusives υπερπαιχνιδαρες

 

επισς δεν μου απαντησες στην ερωτηση πιο πανω για το the last of us...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλειοψηφια των παιχνιδων που αναφερει ο πετραν δεν ηταν πραγματικα exclusives, ειτε βγαιναν παραλληλα στα pc ή εστω λιγο αργοτερα...δλδ ο χρηστης που πηρε πσ3, στη διαρκεια λιγοτερα πραγματα...

 

και τα υπολοιπα απο αυτα, ειναι αδιαφορα

 

και επισης μιλαμε για εξαγορα τιτλων και οχι για αποκλειστικα στουντιο της μσ που να δουλευουν για αυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε η εξαγορα τιτλων δεν ειναι κατι που πρεπει να σε νοιαζει οταν μετρας τι μπορεις να παιξεις και τι οχι.

 

και το titanfall ειναι πιθανο να βγει παντου. αλλα ΑΡΓΟΤΕΡΑ. οχι μολις αγορασες το καινουργιο σου playstation, ουτε 5 μηνες μετα.

 

ετσι λοιπον, ενω θα υπαρχει ενα multiplayer fps (εφ'οσον σου αρεσουν τα fps) που θα ειναι μαλλον το καλυτεροτερο απ'όλα, εσυ για αρκετο διαστημα θα παιζεις ενα "καθαρο" exclusive (και οχι ψευτικο σαν το titan) το οποιο απλα θα τυνχανει να ειναι 5-10 φορες χειροτερο απο το titan. εκει θα ξοδεψεις και τα λεφτα σου αλλα και -σημαντικοτερο- το χρονο σου, μεχρι να βγει το ψευτο-exclusive και στην κονσολα που εχει μονο "καθαρα" exclusives.

α, και οταν τελικα το παρεις, θα ειναι και port. :)

 

προσωπικα ειμαι υπερ της καταργησης των exclusive παιχνιδιων, αλλα απο εκει και περα δεν μηδενιζω την αξια τους εφ'οσον ειναι καλα.

ειτε αυτα ειναι for ever exclusive, ειτε ειναι timed exclusive.

μεχρι τοτε, μακαρι να βλεπω να βγαινουν παιχνιδια που να με εντυπωσιαζουν και να με ψηνουν, και ας πρεπει να αγοραζω exclusive μαλακιες για να τα παιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν μηδενιζεις την αξια τους μωρε?εσυ ανακυρηξες το titanfall καλυτεροτερο ολων(για μενα ειναι αδιφορο παντως) και το last of us το κατουρας...Σημειωση ενα εχει βγει εδω και 10 μερες και ενα ΘΑ βγει σε λιγους μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...