Προς το περιεχόμενο

XBOX E3 DEMOS CONFIRMED RUNNING ON XBOX HARDWARE (αφιερωση σε UDONTNEED)


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανώς εγώ είμαι απ΄αυτους που βλέπουν πιο μπροστά από σένα. το lou το είχα προπαραγγελια από παλια, ενώ για το titan, μιας και δεν πήρες χαμπαρι, μάζεψε όλους τους τίτλους και τις διακρίσεις στην Ε3, και όσοι το ειδανε/παίξανε λένε το ίδιο πράγμα: the next big thing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόνο μπούρδες δεν είναι ότι αφορά το Killzone...

 

Link.png Site: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-hands-on-with-playstation-4">When it comes to the tricky issue of control and response, Killzone: Shadow Fall currently delivers a largely 25-30FPS experience with v-sync, where a long overview of the forest tests the hardware most.

 

Και συμπληρώνω,προφανώς και είναι νωρίς για να κριθεί το ps4,αλλά θεωρώ υποκριτικό απο πλευράς Sony να μην βγάζει ΕΝΑ exclusive σε 1080/60 και ταυτόχρονα να θεωρείται το X1 πιο "αδύναμο" όταν τα πρώτα 4 exclusives του θα "τρέχουν" σε 1080/60.

Και επειδή σήμερα διάβασα κάποια άκρως ενδιαφέροντα στοιχεία για το hardware του X1 απο σοβαρό site και όχι site με μεγάλες δόσεις fanboyism->neogaf (που εννοείται δεν θα παραθέσω γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα)  η MS δεν αποκαλύπτει επισήμως όλο το info του X1 hardware για άλλους λόγους και όχι γι'αυτούς που(βάσει rumors πάντα) πιστεύαμε μέχρι τώρα και επέτρεψε μου ν'αρχίσω ν'αμφιβάλλω πλέον για το ότι το X1 είναι πιο "αδύναμο" απο το ps4.....!!!

 

 

βασικά μπούρδες δεν είναι,FACT είναι...ούτε είπε κανείς ότι η 7770 είναι καλύτερη από την 7850

 

Παιδιά το οτι το ps4 έχει πιο δυνατό hardware είναι κατι το αντικειμενικό. Δεν είμαστε σε περιόδους cell- powerpc , χ1900-7800gt κτλ για να μπερδευόμαστε. Και τα δυο μηχανήματα σύμφωνα με τα στοιχεία που γνωρίζουμε έχουν ίδιες cpu και gpu ίδιας αριχιτεκτονικής. Η gpu του PS4 είναι αρκετά πιο δυνατή ενω όσον αφορά τη ram η sony έχει παλι πλεονέκτημα. (ακόμα και αν ο συνδιασμός ddr3-edram ισοφαρίσει σε ταχύτητα την unified gddr5 του PS4 ,θα υπάρχει πάντα το θέμα της ευκολίας προγραμματισμού).

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε κάθε περίπτωση ενα game το οποίο θα παίζει στο xbox one σε 1080p/60fps το ίδιο θα παίζει και στο PS4. Το αντίθετο όμως δεν θα ισχύει πάντα.

 

Αν το Killzone βγεί σε 30 fps το πρόβλημα είναι τηε Guerilla η οποία είτε δεν μπορεί να αξιοποιήσει στο βέλτιστο βαθμό το hardware , είτε γιατι προτίμησε να θυσιάσει τα 60fps για ακόμα καλύτερη λεπτομέρεια και ποιότητα στα γραφικά.

 

Εξάλλου πρέπει να σκεφτόμαστε οτι όπως η sony έχει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στον σχεδιασμό και υλοποίηση hardware σαν oem κατασκευαστής , έτσι και η MS έχει αντιστοιχα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στα εργαλεία software.

 

Τωρα αν αλλάξει κάτι αυτή τη φορά θα το δούμε. (πάντως το xbox one είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το 360 σε ότι αφορά την ποιότητα κατασκευής).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Killzone βγεί σε 30 fps το πρόβλημα είναι τηε Guerilla η οποία είτε δεν μπορεί να αξιοποιήσει στο βέλτιστο βαθμό το hardware , είτε γιατι προτίμησε να θυσιάσει τα 60fps για ακόμα καλύτερη λεπτομέρεια και ποιότητα στα γραφικά.

 

Εξάλλου πρέπει να σκεφτόμαστε οτι όπως η sony έχει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στον σχεδιασμό και υλοποίηση hardware σαν oem κατασκευαστής , έτσι και η MS έχει αντιστοιχα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στα εργαλεία software.

 

Τωρα αν αλλάξει κάτι αυτή τη φορά θα το δούμε. (πάντως το xbox one είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το 360 σε ότι αφορά την ποιότητα κατασκευής).

εγω εχω γραψει οτι η αποψη μου ειναι οτι οι ps3 exclusive εταιρειες ειναι ..ατζαμηδες, αλλα δεν αρεσε σε πολλους.

εσυ το γραφεις πιο καθαρα.

οπως εχω γραψει, θα αποδειχτει απο τα third parties. αν τα multiplatform games day 1 δεν θα ειναι χειροτερα στο ps4, τοτε οι sony εταιρειες ειναι απλα ..ατζαμηδες. στη δε περιπτωση που θα ειναι και καλυτερα στο playstation.... θα ριξω πολλα γελια με τον επομενο που θα μου πει για το ποσο γαμάτα ειναι τα sony game industries :D

περαν τουτου, ανταγωνιστικο πλεονεκτημα δεν εχει η sony στο hardware (oem κλπ). βασικα και οι δυο μουσαφιρηδες ειναι που αγορασανε τη διαμονη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το τοπιο των third party παιχνιδιων θα ειναι πολυ διαφορετικο,(αν οταν λες ατζαμιδες μιλας για γραφικα).

Το οτι στο Ps3 φαινονταν θεοι οι first party ,ειχε να κανει με το οτι ξεκινουσαν ενα παιχνιδι με βαση το hardware του ps3 και οχι με το μυαλο στο να γινει port(ή τεσπα να βγει σε αλλα συστηματα) οπως οι αλλοι.Για αυτο και τους αποθεωναν για το αποτελεσμα.Τωρα οι third party δεν θα επηρεαστουν απο τα παραπανω λογο διαφορετικου hardware(που επιτρεπει να το δουλεψουν στα ορια του),οποτε θα δουμε αποτελεσματα κοντα στους first party.Αν και παλι δεν νομιζω να τους φτασουν.

 

Δεν ειναι θεοι,καποιοι απο αυτους ομως ειναι εξαιρετικα ικανοι,κατα σειρα για μενα

Santa monica

Naughty dog

Quantic dream

Guerrilla

Αλλα ουτε ατζαμιδες ειναι,ειπαμε...Στο υποδιεστερο ps2 εβαλαν ωραια πραγματα και ειναι κορυφαιοι σε συγκριση με οποιονδηποτε εκει εξω.

Ακομα και οι χειροτεροι απο τους first party εχουν βγαλει ωραια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost Planet 79%

Blue Dragon 79%

Lost Odyssey 78%

Too Human 65%

Banjo 79%

Eternal Sonata 79%

Infinite Undiscovery 68%

 

καλα αμα ειναι να βαζουμε και τα μετρια η απλα καλα παιχνιδια μεσα στην λιστα και να το αποκαλουμε μαλιστα

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑΣ

βλεπουμε πως βλεπει ο καθενας την ιστορια...

και εγω δεν ισχυριστηκα οτι δεν υπηρχε εποχη που το 360 ειχε περισσοτερα και καλυτερα παιχνιδια, η διαφωνια μου ηταν με αυτο.

Ναι,μόνο που απο το 2010 όταν ξεκίνησε η Sony να βγάζει exclusives αυτή την γενιά γιατί μέχρι τότε η MS "έπαιζε μπάλα" μόνη της στα exclusives,

και απλα παρεθεσα ΜΟΝΟ τα κορυφαια exclusives της sony απο την περιοδο που υποτιθεται οτι δεν ειχε

 

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction 2007 89%

Uncharted: Drake's Fortune 2007 88%

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots 2008 94%

Killzone 2 2009 91%

inFamous 2009 85%

Uncharted 2: Among Thieves 2009 96%

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time 2009 87%

 

Και επισης σε αντιθεση με την δικη σου λιστα η δικη μου εχει ΜΟΝΟ exclusives , οχι παιχνιδια που βγηκαν ειτε για PC, ειτε για PC και PS3 αργοτερα.

 

Ολες οι βαθμολογιες ειναι απο το Metacritic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...