Προς το περιεχόμενο

επεξεργαστης (απορεια)


dariios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παλικαρια μου ... ειμαι πολυ νεος εδω περα .. και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση. .
 

τι επιπτωσεις εχω αν στραβωσω τα πιν απο τον επεξεργαστη? δλδ τη μπορει να γινει η τι γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουν ισιωμα αλλιως δεν θα μπαινει στο socket,και αμα δεν ισιωσουν σωστα τοτε θα στραβωσουν χειροτερα.Εαν σπασουν τοτε νομιζω ειναι για πεταμα η cpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα .. χμμ ... χ8ες το καθαρισα το PC το ανοιξα ολο και το φισουσα με το κονφλερ σκονες και μαλακιες. εβγαλα την ψυκτρα και τα λοιπα .. την κουμποσα πισω και επιδει βιαζομοθνα την γαμησα.. τωρα την ανοιξα ξανα και το ειδα .. ο υπολογιστης αναβει αλλα δεν μπενει καν στα WIndows και υπεθεσα οτι ειναι αυτο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή η υπόθεσή σου. Φίλος είχε σπάσει καταλάθως ένα pinάκι χωρίς καμία ορατή αλλαγή στη συμπεριφορά του επεξεργαστή αλλά αυτό είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή η υπόθεσή σου. Φίλος είχε σπάσει καταλάθως ένα pinάκι χωρίς καμία ορατή αλλαγή στη συμπεριφορά του επεξεργαστή αλλά αυτό είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας.

δηλαδη φιλε μου ? δεν το επιασα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pinάκια χρειάζονται για την καλή λειτουργία του επεξεργαστή. Είναι πολύ πιθανό αυτό που έσπασες να σου δημιουργεί το πρόβλημα που χεις τώρα.

 

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πώς έσπασες το pin αφαιρώντας την ψύκτρα. Είχε κολλήσει πάνω της ο επεξεργαστής και τον τράβηξες μαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις τον τίτλο.  Εχεις ένα ορθογραφικό λάθος που κάνει μπαμ ... :unsure:

pws to kanw afto ? nomizw απορια με ι ! .. anyway καταλαβατε παντως :D ...

 

Τα pinάκια χρειάζονται για την καλή λειτουργία του επεξεργαστή. Είναι πολύ πιθανό αυτό που έσπασες να σου δημιουργεί το πρόβλημα που χεις τώρα.

 

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω πώς έσπασες το pin αφαιρώντας την ψύκτρα. Είχε κολλήσει πάνω της ο επεξεργαστής και τον τράβηξες μαζί;

δεν ειπε κανεις φιλε μου οτι εσπασα .. απλα τα στραβωσα ολα οταν πηγα να το ξανα βαλω .. νταξει οχι ολα ..το 60% .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις, στραβομάρα μου. Παλιότερα που χα πάθει κάτι παρόμοιο, τα χα ισιώσει με μια τηλεκάρτα/κάρτα ΑΤΜ και με πολύ προσοχή. Εφόσον δεν κόπηκε κάποιο και τα ευθυγράμμισες καλά, ίσως να τη γλύτωσες και να πειράχθηκε κάτι άλλο με το καθάρσιμα που έκανες. Εγώ θα έλεγχα σχολαστικά πως τα πάντα είναι κουμπωμένα σωστά, τα pins είναι πλέον ΟΚ κι αν δεν έστρωνε και πάλι, θα δοκίμαζα μπας και γίνεται κάτι από safe mode ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις, στραβομάρα μου. Παλιότερα που χα πάθει κάτι παρόμοιο, τα χα ισιώσει με μια τηλεκάρτα/κάρτα ΑΤΜ και με πολύ προσοχή. Εφόσον δεν κόπηκε κάποιο και τα ευθυγράμμισες καλά, ίσως να τη γλύτωσες και να πειράχθηκε κάτι άλλο με το καθάρσιμα που έκανες. Εγώ θα έλεγχα σχολαστικά πως τα πάντα είναι κουμπωμένα σωστά, τα pins είναι πλέον ΟΚ κι αν δεν έστρωνε και πάλι, θα δοκίμαζα μπας και γίνεται κάτι από safe mode ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού.

χμμ πολυ καλη ιδεα ... θα το κανω αυριο γιατι μου στραβοσανε τα ματια με τα μικροσκοπικα ..  ευχαριστω πολυ τσακαλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπε κανεις φιλε μου οτι εσπασα .. απλα τα στραβωσα ολα οταν πηγα να το ξανα βαλω .. νταξει οχι ολα ..το 60% .

 

 

μεγεια ο νεος επεξεργαστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...