Προς το περιεχόμενο

τι ειναι να κανω για καλητερα fps


kid10100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω amd fx8350, 1x gigabyte geforce gtx 650 gddr5 2gb, 8gb ram και θα αγορασω ενα thermaltake berlin 630w και gigabyte GA-970A-UD3...

αυτο που θελω ειναι να μου πειτε τι ειναι καλητερο να κανω για να εχω περισσοτερα fps θελω να παιζω τερα/αιον φουλ γραφικα αλλα να μην πεφτουν τα fps οταν υπαρχει πολυς κοσμος τριγυρο...

να αγορασω μια ακομα ιδια καρτα γραφικων και να κανω τις ενοσω?θα αξιζει γτ μου ειπαν οτι οταν ενονεις 2 καρτες δεν περνεις το 100% απο την δευτερη καρτα...συγνωμη ειμαι ολιγον ασχετος γιαυτο και σας ρωταω για να μαθω 
ή να αγορασω μια αλλη καρτα που ισως να ειναι καλητερη απο αυτην που εχω τωρα? 

αλλα τα λεφτα που διαθετω ειναι 150ευρο...

με αυτην την καρτα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα ειναι πολυ καλη καρτα δηλαδη εχω και 60-70fps σε μερος που δεν εχει πολυ κοσμο αλλα σε μερος που εχει πολυ κοσμο (aka zerg xD) εχω και 20-30fps οταν μιλαμε για 100 ατομα++ αλλα και παλι ειναι δυνατη και δεν σερνετε δηλαδη εκει στο 20 φπς αρχιζει το lag

απλος αν κανω κατι απο τα παραπανω μπορω να το αφξισω αυτο?και κατα ποσο πιστευετε?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bαζεις αλλα 14 ευρω στο budget και παιρνεις αυτην: 

http://www.skroutz.gr/s/3078865/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-Boost-2GB-OC.html

 

Αλλιως με 143 ευρω πας εδω:
http://www.skroutz.gr/s/3293320/Gainward-GeForce-GTX650-Ti-Boost-1GB-Golden-Sample.html

 

Edit: Ακομη και με 1gb vram η δευτερη νομιζω οτι ειναι αρκετα καλυτερη απο την απλη 650 2gb που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις αλλα δεν μου απαντησατε ωστε να μου λυθει και η απορια που στην ουσια ανοιξα το τοπικ
αν παω σε αυτην την αγορα σε μια απο τις 2 καρτες που προτινες κατα ποσο πιστευεις θα αυξησει το φπς ?
δηλαδη θα αξιζει να κανω την αγορα? ή θα μου ανεβασει μονο 5 fps?που στην ουσια δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσω 150ευρο+ για 5 fps παραπανω...

ααα και μια αλλη ερωτηση αν μπορειτε και ξερετε να μου απαντησετε (μου ηρθε οση ωρα απαντουσα) αν αγορασω μια απο τις 2 καρτες αυτες θα μπορω να τις ενοσω με αυτην που εχω τωρα, για καλητερα αποτελεσματα ισως? ή οχι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok..ισως αμα ξερει κανενας αλλος μπορει να μου απαντησει;

παντως πιστευετε οτι 2χ gigabyte gtx650 2gb gddr5 θα ειναι πιο αδυναμες απο 1 http://www.skroutz.gr/s/3078865/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-Boost-2GB-OC.html

το ρωταω αυτο γιατι αμα μπορουσα να γλιτωσω εστω και 64ευρο καλο θα ηταν για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα λιγα που εμαθα εδω στο forum τον τελευταιο καιρο, η gtx 650 ti boost 2gb ειναι τερατακι και αρκετα καλη vmf επιλογη... παντως  θα σου πουνε αναλυτικα και τα παιδια που ξερουν καλα τις επιδοσεις των καρτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok και εσενα σε ευχαριστω πολυ και εγω ξερω με αυτα που βλεπω που λενε εδω στο φορουμ οτι η ti boost oc ειναι οτι καλητερο vfm επιλογη εχει κανεις για απαιτητηκα game! και οτι μπορει να τα βαλει και με καρτες πιο ακριβες...

απλος ρωταω γιατι εχω πολυ οικονομικο budget και βεβαια για να μαθω κιολας για μελοντικες κινησεις/και γνωση!!

πριμενω κιαλες απαντησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλας την καρτα σου -> δεν ξερω ποια υλοποιηση εχεις , ας πουμε 60~80Ε.

 

Οποτε με 210~230Ε αυξανουν οι επιλογες σου ραγδαια πχ στις αγγελιες βρισκεις 660ti με 220Ε ή με 250Ε θα βρισκεις σε λιγο καιρο την 760GTX. 

 

Σε καθε περιπτωση θα εχεις υπερδιπλασιασμο των fps (κ βαλε http://www.anandtech.com/bench/Product/681?vs=647

)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 180 βρισκει την gtx 580 και την gtx 480 me 160!

για να ενωσεις τις δυο καρτες θεσ μητρικη με 2 pcie που να υποστηριζει sli και ενα σχετικα καλο τροφοδοτικο με 2χ6pin

επισης θα ηθελα να ρωτησω για καποιους που ειπαν οτι η ghtyx 650 κνει sli με την gtx 650ti....αληθευει???

 

αυτα απο μενα!!

γνωμη μου ειναι να μην παει σε gtx 650ti γιατι η διαφορα θα ειναι μικρη....660ti τρεχοντας η gtx 580

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προτεινω 580/480 διοτι ειναι ενεργοβορες/θερμες καρτες.

 

Για το παιδι που δεν εχει ετσι κ αλλιως πολλες απαιτησεις με αυτα που παιζει , μια εκ των 650ti boost/660/7850/7870 με τιμες απο 120Ε εως 180Ε θα ειναι υπεραρκετη.

 

Προσωπικα προτεινω την 650ti boost μιας κ ειναι γρηγοροτερη απο την 7850 , ελαχιστα κατω απο την 660GTX κ φθηνοτερη ολων,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά γρηγορότερη η boost από 7850 δεν είναι.

Δεν ξερω ειλικρινα ποσο αξιοπιστο ειναι http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_650_Ti_Boost_SC/26.html

Φαινεται οτι η reference εκδοση ειναι ενα τακ πανω απο την 7850.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε μην περιμενεις να δεις 60 frames στις πολεις που εχει αρκετο κοσμο.προσφατα δοκιμασα το wow για να δω την νεα καρτα γραφικων 770 πως τα παει(7 μερες δωρεαν χαρη στην Blizzard :P ).Μεσα στην πολη σε ωρες που ειχε πολυ κοσμο πχ Τεταρτη απογευμα που μπαινουν ολοι για  raid σε server με high polulation ειχα 25-30fps και μολις εφευγα και πηγαινα πχ καπου με αισθητα λιγοτερο κοσμο η εκτος πολης ειχα 120,σε αναλυση 1920x1080 και ολα στα full βεβαια.Τελος θα πρεπει να κοιταξεις κατα ποσο και αν  τα mmo που ανεφερες αξιοποιουν crossfire ή sli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...