Προς το περιεχόμενο

τι ειναι να κανω για καλητερα fps


kid10100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω ειλικρινα ποσο αξιοπιστο ειναι http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_650_Ti_Boost_SC/26.html

Φαινεται οτι η reference εκδοση ειναι ενα τακ πανω απο την 7850.

 

OC έκδοση boost απέναντι σε reference 7850 με πολύ παλιούς catalyst (και πάλι χάνει σε αρκετά παιχνίδια η boost).

 

Να προσέχουμε τις λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειπα την reference κοιταω. Οσο για θεμα οδηγων απο τοτε εχουν βγει καινουργιοι κ στα 2 στρατοπεδα. 

 

Αρα ανταποδιδω -> προσοχη στις λεπτομεριες  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάναν σύγκριση μέσα Απρίλη βάζοντας catalyst Ιανουαρίου ενώ για την boost βάλαν ειδικούς beta...

 

Όπως είπα προσοχή στις λεπτομέρειες και στα review εκ του πονηρού.Η boost δεν είναι πιο γρήγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτά που λέτε με μπερδέψατε ακόμα περισσότερο!!! xDDDD
 
δεν ξέρω πραγματικά αλλα απότι καταλαβαίνω από τα λεγόμενα σας και απότι πιστεύω και καταλαβαίνω είναι ότι αν δώσω τα 180euro είτε για 7850 είτε για τι boost ότι και πάλι δεν θα δω την διαφορα που "θέλω"...
πιστεύω ότι κιόλας είναι αυτό που είπε ο φίλος ότι είναι και θέμα του παιχνιδιού του server
dld εκεί που έχει πολύ κόσμο αναγκάστηκα  θα έχεις και low fps...απλός εγώ αυτό ήθελα να το αποφύγω αλλα άμα είναι να τα δώσω και να μην δω διαφορα πιστεύω δεν αξίζει...

το θέμα είναι να δω διαφορα μέσα στο zerg/raid ktlp και όχι όταν απλός παίζω solo pvp που ουτωσί άλλος έχω πάνω από 70+ fps 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σε online παιχνιδια δεν γιενται καθως η 770 πιανει 25-30 που κανει 500€

σιγουρα θα δεις διαφορα σε single player παιχνιδια!! με οποια και να παρεις!!

gtx 650ti δεν την προτεινω!!

απο 660 και πανω η απο ati 7850+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Manoli αραξε σιγα μην κανει και 1000 ευρο η 770  :P .http://www.skroutz.gr/s/3389787/Gigabyte-GeForce-GTX770-2GB-WindForce-3X-OC.html

384 κανει  ;) .Παντως οντως στα mmo ειδικα και με τον 8350 που εχεις δεν μπορεις να δεις αυτα που περιμενεις.Οτι στα raid θα τα πηγαινει καλυτερα αυτο ειναι σιγουρο.Τωρα αμα σε ενδιαφερει να βαλεις μια καλυτερη καρτα για να πεζεις καλυτερα και στο μελλον τοτε ναι να κοιταξεις για καρτα γραφικων.

Εχω πχ γνωστο μου που εχει 2x 7870 και στο Αιον που ανεφερες πανω απο 60-70 frames δεν βλεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε το καλύτερο θα ήταν να φυλάξω τα λεφτά μου και λίγα λίγα να πάρω κάτι καλύτερο στο μέλλον.

ουτωσί άλλος με τα λεγόμενα που ακούω k διαβάζω πιστεύω ότι δεν θα βγω τόσο ικανοποιημένος με τι boost...γιαυτο μένω με την απλή 650 που δεν με έχει απογοήτευση! είναι πολύ δυνατή κάρτα για τα game που κυκλοφορούν k γιαυτο καλύτερα να φυλάξω λεφτά για μια καλύτερη κάρτα που δεν θα σέρνεται στα μελλοντικά game gt ίσως η 650 ακόμα k η τι boost να ζορίζεται για καινούργια game που θα βγούν...! ευχαριστώ πολύ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ φυσικα αμα περιμενεις μια απλη καρτα των 110 ευρο να παιζει ολα τα τωρινα και μελλοντικα games μια χαρα τοτε γιατι υπαρχουν οι πιο ακριβες?? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ακριβες υπαρχουν για να παιζουν τα παιχνιδια σε ultra settings...βολευονται Και καποιοι με τα medium...ενω οι gamers τα θελουν ολα τερμα...για αυτους ειναι οι ακριβες καρτες...

παντως και την 650 καντην boost μονος σου ;)...λιγο oc και εισαι τζι τζι...

πουλα στον μελλον την 650 και πηγαινε στην 800 σειρα της nvidia!!

αυτα απο μενα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και την 650 καντην boost μονος σου ;)...λιγο oc και εισαι τζι τζι...

Ανεφικτο. Ο boost ειναι 30% πανω απο την απλή. Με OC αντε η διαφορα να παει στο -20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον ολα τα mmo games χρειαζονται κυριως δυνατο επεξεργαστη κ μετα καρτα γραφικων (οχι οτι δεν βοηθαει φυσικα) η αποψη μου ειναι να παρεις 7870 αν μπορεις αλλιως 650 ti  κ να κλοκαρεις τον FX σου.Αν μπεις σε φορουμς για τετοιου ειδους παιχνιδια θα δεις οτι ατομα με 680 κ 7970 δεν ειχαν τις επιδοσεις που περιμεναν καιειδαν διαφορα σε fps  οταν κλοκαραν την CPU τους.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σχεδον ολα τα mmo games χρειαζονται κυριως δυνατο επεξεργαστη κ μετα καρτα γραφικων (οχι οτι δεν βοηθαει φυσικα) η αποψη μου ειναι να παρεις 7870 αν μπορεις αλλιως 650 ti  κ να κλοκαρεις τον FX σου.Αν μπεις σε φορουμς για τετοιου ειδους παιχνιδια θα δεις οτι ατομα με 680 κ 7970 δεν ειχαν τις επιδοσεις που περιμεναν καιειδαν διαφορα σε fps  οταν κλοκαραν την CPU τους.

 

δεν ειναι καλος επεξεργαστης ο 8350?? :X

ισως η 7790 αποδιδε καλυτερα καθως προοριζοταν για την 8000 series και εινα ιη πιο value for money αυτην την στιγμη...

ισως επρεπε να παρεις αυτην και οχι την 650...

αφου την αγορασες εχει καλως...μην πας σε nvidia οπως σου ειχα πει εκτος εαν αλλαξη τακτικη....να πας full στην 8000series απο την amd..

 

καλο βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2460538/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-1GB-OC.html

http://www.skroutz.gr/s/3079580/Gigabyte-Radeon-HD7790-1GB-OC.html

Μια χαρα τιμη εχουν και οι 2.Και ναι οι Fx ειναι μια χαρα για mmo ειδικα ο 8350 ειναι γιγαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2460538/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-1GB-OC.html

http://www.skroutz.gr/s/3079580/Gigabyte-Radeon-HD7790-1GB-OC.html

Μια χαρα τιμη εχουν και οι 2.Και ναι οι Fx ειναι μια χαρα για mmo ειδικα ο 8350 ειναι γιγαντας.

 γενικα ειναι θηριο ο 8350!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...