Προς το περιεχόμενο

τι ειναι να κανω για καλητερα fps


kid10100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το 970A chipάκι ΔΕΝ κάνει SLI αλλά μόνο crossfire !

 

2) Η GIGABYTE 970A-UD3 ΔΕΝ δίνει 2X 8 LANES για Crossfire αλλά μόνο 4 στην δεύτερη PCI-E οπότε ΔΕΝ κάνει για αυτό το πράγμα !

 

3) Να πας σε μεγαλύτερη κάρτα μονή . :-D

 

4) Για SLI/ CROSSFIRE κοίταξε ένα τροφοδοτικό που να δινει αρκετά A,  μεγαλύτερο από THERMALTAKE 630Watt BERLIN ...



Για εμένα στο συγκεκριμενο game θες

 

α) Κλοκάρισμα του επεξεργαστή στα 4,6- 4,7Ghz !!

 

β) Κάρτα μεγαλύτερη ίση με 7950 το λιγότερο 7870 TLE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το 970A chipάκι ΔΕΝ κάνει SLI αλλά μόνο crossfire !

 

2) Η GIGABYTE 970A-UD3 ΔΕΝ δίνει 2X 8 LANES για Crossfire αλλά μόνο 4 στην δεύτερη PCI-E οπότε ΔΕΝ κάνει για αυτό το πράγμα !

 

3) Να πας σε μεγαλύτερη κάρτα μονή . :-D

 

4) Για SLI/ CROSSFIRE κοίταξε ένα τροφοδοτικό που να δινει αρκετά A,  μεγαλύτερο από THERMALTAKE 630Watt BERLIN ...

 

Για εμένα στο συγκεκριμενο game θες

 

α) Κλοκάρισμα του επεξεργαστή στα 4,6- 4,7Ghz !!

 

β) Κάρτα μεγαλύτερη ίση με 7950 το λιγότερο 7870 TLE

μην λες για το berlin 630 οταν δεν το εχεις πιασει στα χερια σου...

για τα λεφτα του(52.5€) ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα το το κανουν σκουπιδι..

45Α στην 12v δεν ειναι λιγα...εμενα σηκωνει gtx 295  quad core 8 gb ram 790i ultrra sli..

αλλα για sli/cf δεν αντεχει παρα μονο 7790cf/760sli μεχρι εκει οχι παραπανω,,,,,

προτεινω 990chipset και μια 7870χτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην λες για το berlin 630 οταν δεν το εχεις πιασει στα χερια σου...

για τα λεφτα του(52.5€) ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα το το κανουν σκουπιδι..

45Α στην 12v δεν ειναι λιγα...εμενα σηκωνει gtx 295  quad core 8 gb ram 790i ultrra sli..

αλλα για sli/cf δεν αντεχει παρα μονο 7790cf/760sli μεχρι εκει οχι παραπανω,,,,,

προτεινω 990chipset και μια 7870χτ

 

 

Λες να μην εχω πιάσει το berlin στα χέρια μου >? :-D

 

Μίλησα εγώ για χρήματα ? Το ξέρεις πως το XFX 550PRO (60€) με 5 χρόνια εγγύησης και κατασκευασμένο από την seasonic δινει σχεδόν τα ίδια Αmpere ?

 

Και το berlin έχω πιάσει και το Hangburg έχω πιάσει και τα smart της THERMALTAKE και τα tougthpower και XFX  έχω πιάσει και seasonic και enermax και zalman και coolermaster και ADATA και chieftec και πολλά πολλά άλλα. :-D

 

Το berlin θα το χρησιμοποιούσα σε ένα τέτοιο σύστημα μόνο αν έβαζα μια κάρτα γραφικών έως 7950 και αν δεν έκανα δυνατό κλοκάρισμα στο cpu !!

 

Θα προτιμούσα όμως ένα XFX 650 PRO με 53Α στην 12v και όχι 44Α  για πιθανό CROSSFIRE/SLI.

 

Το 990Χ υποστηρίζει SLI, το ίδιο και το 990FX που είναι το ιδανικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να μην εχω πιάσει το berlin στα χέρια μου >? :-D

 

Μίλησα εγώ για χρήματα ? Το ξέρεις πως το XFX 550PRO (60€) με 5 χρόνια εγγύησης και κατασκευασμένο από την seasonic δινει σχεδόν τα ίδια Αmpere ?

 

Και το berlin έχω πιάσει και το Hangburg έχω πιάσει και τα smart της THERMALTAKE και τα tougthpower και XFX  έχω πιάσει και seasonic και enermax και zalman και coolermaster και ADATA και chieftec και πολλά πολλά άλλα. :-D

 

Το berlin θα το χρησιμοποιούσα σε ένα τέτοιο σύστημα μόνο αν έβαζα μια κάρτα γραφικών έως 7950 και αν δεν έκανα δυνατό κλοκάρισμα στο cpu !!

 

Θα προτιμούσα όμως ένα XFX 650 PRO με 53Α στην 12v και όχι 44Α  για πιθανό CROSSFIRE/SLI.

 

Το 990Χ υποστηρίζει SLI, το ίδιο και το 990FX που είναι το ιδανικότερο.

εδω συμφωνω απολυτα!!

εμενα τρεχει 790i ultra sli μητρικη με q8400 στα 3.2ghz+gtx 295...

single καρτα σηκωνει οποια θες αλλα για sli/cf μονο με μικρες καρτες σε αναγκες ρευματος(7790cf/650tisli)

και 7970 σηκωνει αλλα ισα ισα! και καλο ειναι να παρεις ενα καλυτερο τροφοδοτικο...

το xfx ειναι εργαλειο οντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι εδωσα πολλα λεφτα για να φτιαξω πσ με 1500 + ευρω με καρτα γραφικων geforce gtx 1070 ram 16 επεξεργαστη i5 κτλ. παιζω ομωσ με 100 fps τι φταιει?χριαζεται να αγορασω κατι?και αν ναι τι ?

βοηθηστε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nikpinis είπε

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι εδωσα πολλα λεφτα για να φτιαξω πσ με 1500 + ευρω με καρτα γραφικων geforce gtx 1070 ram 16 επεξεργαστη i5 κτλ. παιζω ομωσ με 100 fps τι φταιει?χριαζεται να αγορασω κατι?και αν ναι τι ?

βοηθηστε με

5012715.jpg

7 χρόνια φαγούρα είχες να το ξεθάψεις? Ρε που μπλέξαμε πάλι.😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 6:12 ΜΜ, nikpinis είπε

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι εδωσα πολλα λεφτα για να φτιαξω πσ με 1500 + ευρω με καρτα γραφικων geforce gtx 1070 ram 16 επεξεργαστη i5 κτλ. παιζω ομωσ με 100 fps τι φταιει?χριαζεται να αγορασω κατι?και αν ναι τι ?

βοηθηστε με

Σε ποιο παιχνίδι;
Ποιος i5;
Ποιες ραμ;
Σε τι ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Σε ποιο παιχνίδι;
Ποιος i5;
Ποιες ραμ;
Σε τι ανάλυση;

Περίμενε άλλα 407 χρόνια και το convergence πάλι του Κρόνου με τον Δία για να σου λυθούν οι απορίες.😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 6:12 ΜΜ, nikpinis είπε

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι εδωσα πολλα λεφτα για να φτιαξω πσ με 1500 + ευρω με καρτα γραφικων geforce gtx 1070 ram 16 επεξεργαστη i5 κτλ. παιζω ομωσ με 100 fps τι φταιει?χριαζεται να αγορασω κατι?και αν ναι τι ?

βοηθηστε με

1500 ευρω για 1070, 16gb ram, i5. Μμμμμμαλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
10 ώρες πριν, Necrogenisis είπε

Μονο τα σωβρακα δεν του πηραν αν αληθευει.

Με κουτσομπολιό δεν ανεβαίνει το Post count ...  πριν τρία ~ τέσσερα χρόνια το πήρε.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 6:12 ΜΜ, nikpinis είπε

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι εδωσα πολλα λεφτα για να φτιαξω πσ με 1500 + ευρω με καρτα γραφικων geforce gtx 1070 ram 16 επεξεργαστη i5 κτλ. παιζω ομωσ με 100 fps τι φταιει?χριαζεται να αγορασω κατι?και αν ναι τι ?

βοηθηστε με

 

1 ώρα πριν, Kiriakos-GR είπε

Με κουτσομπολιό δεν ανεβαίνει το Post count ...  πριν τρία ~ τέσσερα χρόνια το πήρε.   

Καλο ειναι να διαβαζουμε ολοκληρο το thread ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...