Προς το περιεχόμενο

"Ρακετοπόλεμος"


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο με τις αποδειξεις εχει βελτιωθει αρκετα εσχατως! παλιοτερα ουτε λογος και αρκετες φορες δεν εχω πληρωσει επειδη δε μου εφερναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τους 'ρακετοπόλεμους' που λέει και το θέμα μας...

Δεν γίνεται απλά να μην παίζουν εκεί που σκάει το νεράκι; Κρίμα δεν είναι να θέλει κάποιος να βουτήξει και να του σκάει μπαλάκι στη μούρη; Ας παίζουν πίσω απ'τις ομπρέλες και τις ξαπλώστρες, γενικά πίσω απ'τον κόσμο σε μια μικρή απόσταση. Ε δεν είναι και τόσο δύσκολο. Φυσικά αυτό είναι εφικτό μόνο σε παραλίες που έχουν άπλα. Στις μικρές...όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε :P

Πάντως γενικά ψυχραιμία! Όλοι θέλουμε να χαλαρώσουμε και λίγο τώρα πού'ρθε το καλοκαιράκι. Δεν είμαστε για τσακωμούς στις παραλίες. Με μια ήρεμη συζήτηση λύνονται τα προβλήματα ρακετών κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όπως είπα είμαι ακριβώς στη μέση, και έτσι όπως το βλέπω, δε βλέπω το λόγο να υποχωρήσουν με το ζόρι οι ρακετίστες απ' τη στιγμή που έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους απλούς λουόμενους.

 

Επίσης, αν είναι να πάνε πιο πίσω οι ρακετίστες επειδή όντως υπάρχουν πιθανότητες να γίνει μανούρα και το σέβομαι, να πάνε και οι γονείς που έχουν πιτσιρίκια που έχουν τη συνήθεια να τσιρίζουν, αυτοί που έχουν σκυλιά που τρέχουν πέρα-δώθε γεμίζοντας άμμο αυτόν που χαλαρώνει στην ψάθα, κ.ο.κ..

 

Όχι όμως να μου έχεις το σκυλί σου να αλωνίζει και να θες να κάνουν πέρα οι ρακετίστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν είναι να πάνε πιο πίσω οι ρακετίστες επειδή όντως υπάρχουν πιθανότητες να γίνει μανούρα και το σέβομαι, να πάνε και οι γονείς που έχουν πιτσιρίκια που έχουν τη συνήθεια να τσιρίζουν, αυτοί που έχουν σκυλιά που τρέχουν πέρα-δώθε γεμίζοντας άμμο αυτόν που χαλαρώνει στην ψάθα, κ.ο.κ..

 

Όχι όμως να μου έχεις το σκυλί σου να αλωνίζει και να θες να κάνουν πέρα οι ρακετίστες.

 

Όλα ξεκινάνε απ'τους τρόπους συμπεριφοράς λοιπόν και τον σεβασμό στον διπλανό μας. Δυστυχώς δύσκολα αλλάζει η νοοτροπία μερικών που νομίζουν ότι όταν πηγαίνουν κάπου ξαφνικά τους ανήκει όλο το μέρος.

 

Btw, αυτό με τα παιδάκια είναι για μένα το χειρότερο. Πολλές φορές έχω φύγει απ'την παραλία λόγω κραυγών κλπ. Τί γίνονται γονείς ρε πούστη μου αν δεν μπορούν να επιβληθούν στα ίδια τους τα παιδιά; Ή μήπως περιμένουν να τους τα μαζέψουμε οι υπόλοιποι; Έλεος..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω ρακέτες καρδιά μου, αλλά με ενοχλούν άλλα πράγματα πολύ περισσότερο στην παραλία από τους ρακετάδες.

 

Οι γριές που φοβούνται μην τους βρέξεις το μαλλί (στα παπάρια μου, να φορέσουν σκουφάκι)

 

Ο Ελληνάρας που κατουράει και ενίοτε χέζει μέσα στη θάλασσα

 

Οι κυράτσες με τα ταπεράκια που τρώνε παστουρμά στην παραλία, στους 40 βαθμούς και είμαι εγώ υποχρεωμένος να ανεχτώ τη βρώμα τους.

 

Τα ανεξέλεγκτα πιτσιρίκια τους.

 

Το σκουπιδαριό που αφήνει η μέση ελληνική οικογένεια στην παραλία φεύγοντας.

 

Οι σκαφάτοι που βγάζουν τη βάρκα στα 2 μέτρα, για να βγει η φακλάνα στην παραλία, χωρίς να βρέξει αστράγαλο και ενίοτε έχουν και το ράδιο στη δια πασών με Παντελίδη.

 

Από όλα τα παραπάνω, οι ρακέτες μας ενοχλούν και όχι ας πούμε το γεγονός ότι κάθε νταβατζης της περιοχής βάζει ξαπλώστρες μέχρι και μέσα στη θάλασσα, τις νοικιάζει προς 5 ευρώ τη μία και απόδειξη ούτε για πλάκα.

Oλα αυτα ομως δεν απειλουν την υγεια μου αμμεσα! Και δεν λεω οτι ειναι σωστα.

Αλλα προσπαθειστε να ξεχωρισετε τα προβληματα! Ανοιξτε αλλο θεμα με γιαγιαδες που τρωνε παστιτσιο και με παιδακια που κλαινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κρύβονται πίσω απ' το «Παιδιά είναι, τι να κάνουν, κι εσύ έτσι δεν έκανες;».



Oλα αυτα ομως δεν απειλουν την υγεια μου αμμεσα! Και δεν λεω οτι ειναι σωστα.

Αλλα προσπαθειστε να ξεχωρισετε τα προβληματα! Ανοιξτε αλλο θεμα με γιαγιαδες που τρωνε παστιτσιο και με παιδακια που κλαινε!

 

Άκυρο, έχω ξαναπεί ότι η ηχορρύπανση είναι μείζονος σημασίας ζήτημα. Πολύς κόσμος έχει λαλήσει λόγω παρατεταμένου θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κρύβονται πίσω απ' το «Παιδιά είναι, τι να κάνουν, κι εσύ έτσι δεν έκανες;».

 

 

Άκυρο, έχω ξαναπεί ότι η ηχορύπανση είναι μείζονος σημασίας ζήτημα. Πολύς κόσμος έχει λαλήσει λόγω παρατεταμένου θορύβου.

Tωρα εσυ ή οντως δεν καταλαβαινεις ή δεν θελεις να καταλαβεις....Μολις καταλαβεις,ομως εαν το κανεις,τοτε θα δεις τον κοσμο με αλλα ματια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κρύβονται πίσω απ' το «Παιδιά είναι, τι να κάνουν, κι εσύ έτσι δεν έκανες;».

 

 

Κι εκεί τους απαντάς 'Εμένα μου είχαν μάθει οι δικοί μου πώς να συμπεριφέρομαι ανάμεσα σε κόσμο.'

:P ευτυχώς δεν κάναμε όλοι σαν βλαμμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ να σου πω κάτι, μέχρις ενός σημείου τα δικαιολογείς. Θα τρέξουν, θα φωνάξουν, θα τσιρίξουν, θα πέσουν, θα μουντζοκλάψουν.

 

Μην είσαι μες στη μέση αν ξέρεις ότι το συνηθίζουν τα παιδιά σου, ή στη χειρότερη μαζέψου όταν ξεκινήσουν αν δεν το προλάβεις.



Tωρα εσυ ή οντως δεν καταλαβαινεις ή δεν θελεις να καταλαβεις....

 

Μάλλον και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα αυτα ομως δεν απειλουν την υγεια μου αμμεσα! Και δεν λεω οτι ειναι σωστα.

Αλλα προσπαθειστε να ξεχωρισετε τα προβληματα! Ανοιξτε αλλο θεμα με γιαγιαδες που τρωνε παστιτσιο και με παιδακια που κλαινε!

Really? Όταν βγεις από τη θάλασσα με την κουράδα στο κεφάλι, να ανοίξεις κι εσύ ένα άλλο θέμα για το αν είναι επικίνδυνο να κατουράμε ή να χέζουμε στη θάλασσα.

 

Και για ποια υγεία μιλάμε; Επειδή συνέβησαν ατυχήματα με ρακέτες, σημαίνει ότι αυτός είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...