Προς το περιεχόμενο

Αίτηση πρόσληψης τί γράφω;


Silverage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να σταματήσω να γράφω αλλά δεν μπορώ να με προσβάλετε και να μην απαντήσω.Πάμε λοιπον:

 

Ε ναι φυσικά με την φοβερή λογική σου αν έκανα ένα λάθος σημαίνει ότι είμαι αμόρφωτος.Σε γελάσανε φίλε μου και πτυχίο έχω και μεταπτυχιακό έχω κάνει και απόλα και δεν βρίσκω κανέναν βουλευτή όπως μάλλον θα έχεις κάνει εσύ για να το προτείνεις γιατί είμαι τίμιος και όχι βολεψάκιας.

 

Και βέβαια έχω προσώντα για θέση σε τράπεζα δεν νομίζω να έχω βγάλει το δημοτικό και να θέλω να μπω σε τράπεζα.'Οσο για τα εγκυκλίου αυτά είναι μπούρδες για να μην βρίσκουν θέση νέοι άνθρωποι με προσώντα και σίγουρα κάτι έχει παίξει με βουλευτές ε΄δω.

 

Ε ναι αν δεν έχεις να πεις κάτι πετάς βλακίες για γκόμενες καφέδες και αμάξια.Αν έχεις τέτοιους φίλους συνχαρητήρια!

 

 

Εσύ είπες οτι έχεις δικιά σου επιχειρηση.Θα είσαι απο αυτούς που θα έχουν κάνα σουφλατζίδικο και θα θέλουν ντελιβερά με master για να τον προσλάβουν και είμαι σίγουρος οτι μια χαρά θα φοροδιαφεύγεις και εσύ αλλά κατα τα άλλα είσαι νομοταγής.

 

Δεν αξίζεις καν απάντηση φίλε μου.Τράβα κοιμήσου.

Με τέτοια ορθογραφία,αμφιβάλλω αν ήσουν σε θέση να συμπληρώσεις τα όποια έγγραφα κατα την εισαγωγή σου στις σχολές,πόσο μάλλον να καθίσεις σε γκισέ τράπεζας.

 

Παρεμπιπτόντως,troll,δέν νοείται άνθρωπος στα 26~30 του με πτυχίο/μεταπτυχιακό και να σκέφτεται τόσο αλλοπρόσαλλα.Αρνούμαι να δεχτώ την ύπαρξη μιας τέτοιας μειοψηφίας,ακόμα και ώς στατιστικό λάθος.Είναι (είσαι) προσβολή στο ίδιο το εκπαιδευτικό σύστημα.

Εν κατακλείδι,απέδειξες οτι επάξια κρατάς στα χέρια σου το χαρτάκι σειράς για το επίδομα ανεργίας.Κρίμα μόνο για τους όντως έχοντες προσόντα, που θα πρέπει να σταθούν λίγο πιο μπροστά ή πίσω σου,στην ίδια ουρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να σταματήσω να γράφω αλλά δεν μπορώ να με προσβάλετε και να μην απαντήσω.Πάμε λοιπον:

 

Ε ναι φυσικά με την φοβερή λογική σου αν έκανα ένα λάθος σημαίνει ότι είμαι αμόρφωτος.Σε γελάσανε φίλε μου και πτυχίο έχω και μεταπτυχιακό έχω κάνει και απόλα και δεν βρίσκω κανέναν βουλευτή όπως μάλλον θα έχεις κάνει εσύ για να το προτείνεις γιατί είμαι τίμιος και όχι βολεψάκιας.

 

Και βέβαια έχω προσώντα για θέση σε τράπεζα δεν νομίζω να έχω βγάλει το δημοτικό και να θέλω να μπω σε τράπεζα.'Οσο για τα εγκυκλίου αυτά είναι μπούρδες για να μην βρίσκουν θέση νέοι άνθρωποι με προσώντα και σίγουρα κάτι έχει παίξει με βουλευτές ε΄δω.

 

Ε ναι αν δεν έχεις να πεις κάτι πετάς βλακίες για γκόμενες καφέδες και αμάξια.Αν έχεις τέτοιους φίλους συνχαρητήρια!

 

 

Εσύ είπες οτι έχεις δικιά σου επιχειρηση.Θα είσαι απο αυτούς που θα έχουν κάνα σουφλατζίδικο και θα θέλουν ντελιβερά με master για να τον προσλάβουν και είμαι σίγουρος οτι μια χαρά θα φοροδιαφεύγεις και εσύ αλλά κατα τα άλλα είσαι νομοταγής.

 

1) Λοιπόν εσύ, το πιθανότερο είναι ότι τα είχες με βουλευτή και σε κεράτωσε, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

2) Άσε που είσαι και μάντης! Όχι μόνο κατάλαβες με τη μία ότι ο cthulhucarbide, ό,τι πέτυχε το πέτυχε μέσω βουλευτή, αλλά πήρες χαμπάρι και τη φοροδιαφυγή μου! Μα, να μη μπορεί να σού κρυφτεί κανείς;

 

3) Το ...προσόν, ενώ έχεις και πτυχίο και μεταπτυχιακό, να γράφεις με ορθογραφία νηπιαγωγείου, σε ποια σχολή το απέκτησες; Να στήλο κε των ανειψηώ μου στοιν ύδηα, άμα ήνε...

 

Α, παρεμπιπτόντως, εγώ είμαι από τους ...άλλους!

 

 

Με το ...σουφλατζίδικο - φαντάζομαι ότι αυτό είναι που φτιάχνει ...σουφλέ, έτσι; - δεν έπεσες μέσα, αλλά δεν πειράζει. Ακόμα και οι κορυφαίοι δικαιούνται ένα σφάλμα...

 

 

Ιδιωτική εταιρεία αστικής συγκοινωνίας έχω, ένα εστιατόριο έχω (σουφλέ δε σερβίρουμε πάντως...) και είμαι συνέταιρος σ' ένα ξενοδοχείο και σε μια χονδρεμπορική ποτών. Ψήνεσαι να σε προσλάβω, μπας και σταματήσεις να μας τα πρήζεις με την ανεργία σου, ρε Ξανθόπουλε; Χωρίς να έχεις «δικό σου» βουλευτή και χωρίς ...master. Είμαι βολικός εργοδότης εγώ! Άσε που είμαι και κοντά. Ούτε 3.000 χλμ δε μας χωρίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......................Ούτε 3.000 χλμ δε μας χωρίζουν...

 

τυχεράκια.

εσύ δεν κινδυνεύεις να "πέσεις" πάνω του.

αλοίμονο σε εμάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα πρακτική στην ΕΤΕ ήξερα έναν που είχε μπει βάσει αυτής της διάταξης. Κουβάλαγε καφέδες, χαρτιά , στο αρχείο ήταν συνήθως και έψαχνε φακέλους που του ζητούσαμε, τέτοια καθήκοντα...Σπούδαζε παράλληλα το παιδί , ήταν πρωτοετής-δευτεροετής κάτι τέτοιο.

 

Οι προσλήψεις στις τράπεζες μέσω Εταιρειών  "Προσωρινής"  Απασχόλησης χωρίς διαγωνισμούς που γίνονταν τα καλά χρόνια που έπαιρναν ακόμα κόσμο δε μας απασχολούν , έτσι ;

 

Όταν είχα πάει σε μία από αυτές για συνέντευξη για θέση που απαιτούσε εμπειρία σε συγκεκριμένο module του SAP η recruiter μου είχε παραδεχτεί ότι δεν πρόκειται να στείλει κάποιον για τελικό interview στην τράπεζα γιατί έχουν απαιτήσει την πρόσληψη συγκεκριμένου υποψηφίου πριν πάω για συνέντευξη ( η συνέντευξη ήταν μία μέρα μετά από την ανάρτηση της αγγελίας ). Μερικούς μήνες πριν μου είχε τύχει ακριβώς το ίδιο σε άλλη τέτοια εταιρεία " Θα το στείλω το βιογραφικό σας στην τράπεζα αλλά εκείνοι ουσιαστικά αποφασίζουν ".

 

Υ.Γ. Μην παίρνετε όρκο για την ορθογραφία κάτι στελεχών σε τράπεζες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν "φίλε" μην ξαναγράψεις μ@λ@κίες στο θέμα γιατί θα φας report.Δεν μας νοιάζει που δεν βρίσκεις δουλειά, δεν μας νοιάζει που έχεις πτυχία, μετατυχιακά, μάστερ, δοκτορά.....

Αν είσαι τόσο άθλιος σου αξίζει που δεν βρίσκεις πουθενά δουλειά και σου εύχομαι να μην βρεις ποτέ σου.Τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο ανορθόγραφος Αντρεας γιατί γράφει ακόμα και μας ζαλιζει τα παπαρια;

 

Αν με τέτοια ορθογραφία εσυ έχεις πάρει πτυχίο μεταπτυχιακό, κατάλαβα πως τα έχεις πάρει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που γράφω εδώ δεν μπορώ άλλο να προσπαθώ να σας κάνω να ξυπνήσετε.Αν θέλετε να είστε μια ζωή θύματα δικό σας πρόβλημα απλά να μην με εμποδίζετε όπως και άλλους που θέλουν να εξελιχθούν.Προσπάθησα να σας κάνω καταλάβετε πέντε πράγματα αλλά είστε τόσο ξεροκέφαλοι και θύματα που σας αρέσει να σας πατάνε κάτω.Πώς να πάει μπροστά η Ελλάδα με τέτοιους πολίτες?Είστε όμως τόσο στόκοι που δεν καθήσατε να προβληματιστείτε αλλά αρχίσατε να με βρίζετε, αυτό είναι το επίπεδο του νεοέλληνα, του ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!

 

Και κάτι τελευταίο προς τον leftis95 (που ακόμη δεν βγήκε απο το αυγό αλλά έχει και παπάρια ο μάγκας, πρέπει να είναι σαν και αυτούς που καταλήγουν στα ναρκωτικά και στο κάπνισμα απο 15 χρονών απο την πολλή ψευτομαγκιά) αλλά και σε κάποιους άλλους συμπεριλαμβανομένου και του silverage:

 

Άντε γαμηθείτε!

 

Και σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ, ΕΝΑ ορθογραφικό για να καταλάβετε τί μπουμπουνοκέφαλοι είστε που βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που γράφω εδώ δεν μπορώ άλλο να προσπαθώ να σας κάνω να ξυπνήσετε.Αν θέλετε να είστε μια ζωή θύματα δικό σας πρόβλημα απλά να μην με εμποδίζετε όπως και άλλους που θέλουν να εξελιχθούν.Προσπάθησα να σας κάνω καταλάβετε πέντε πράγματα αλλά είστε τόσο ξεροκέφαλοι και θύματα που σας αρέσει να σας πατάνε κάτω.Πώς να πάει μπροστά η Ελλάδα με τέτοιους πολίτες?Είστε όμως τόσο στόκοι που δεν καθήσατε να προβληματιστείτε αλλά αρχίσατε να με βρίζετε, αυτό είναι το επίπεδο του νεοέλληνα, του ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!

 

Και κάτι τελευταίο προς τον leftis95 (που ακόμη δεν βγήκε απο το αυγό αλλά έχει και παπάρια ο μάγκας, πρέπει να είναι σαν και αυτούς που καταλήγουν στα ναρκωτικά και στο κάπνισμα απο 15 χρονών απο την πολλή ψευτομαγκιά) αλλά και σε κάποιους άλλους συμπεριλαμβανομένου και του silverage:

 

Άντε γαμηθείτε!

 

Και σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ, ΕΝΑ ορθογραφικό για να καταλάβετε τί μπουμπουνοκέφαλοι είστε που βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

 

λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμα δεν ξαναγράφω

Τελευταία φορά που γράφω εδώ

Πονηρούλη!!! Μη σε ξαναδώ μπαγασάκο!

 

 

 

Και σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ, ΕΝΑ ορθογραφικό για να καταλάβετε τί μπουμπουνοκέφαλοι είστε που βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Κάτσε να κάνω παράθεση το πρώτο σου ποστ διότι ο HackerW32 πρέπει να έχει πάει διακοπές:

Πόσο μου σπάει τα νεύρα που μερικά μαμόθρεφτα βρίσκουν δουλιά λόγο τύχης ενώ άλλοι ψάχνουμαι και στελνουμαι βιογραφικά 1,5 χρόνο τώρα και τιποτα.Εμεις είμαστε βλάκες δηλαδη?Και δεν ξέρει και τί θα κάνει κιώλας. Ετσι είναι μερικοι μένουν ανεργοι και αλλοι μολις βγένουν απο το λύκειο εχουν ετοιμη τη δουλίτσα τους.Μια αιτηση θέλει μόνο και βολεύονται.Ξεφτιλα και προσβολή για όλους τους ανεργους με τα πτυχία που αξιζουν θέσεις και δεν βρίσκουν τιποτα.

Και που να σου ζητούσαν να γράψεις και καμιά μεγάλη λέξη, με πάνω από δύο φωνήεν! Τα υπόλοιπα ποστ σου δεν τα παραθέτω γιατί θα έπρεπε να τα πάω σε φιλόλογο να τα διορθώσει και δεν βγαίνω!(για τόνους και κενά μην μιλήσω καλύτερα)

 

Πάντως αφού το ξεκαθαρίσαμε ότι για δουλειά γραφείου δεν κάνεις(μιας και το πτυχίο το πήρες με μέσον όπως αποφανθήκαμε - αλλά και από τα μωβέ λίγο πιο πάνω...), μήπως θα μπορούσες να μας μιλήσεις λίγο για την σωματική σου διάπλαση; Ο κουνιάδος του μπατζανάκη της γυναίκας μου δουλεύει οικοδομή και ψάχνει βοηθό και είναι απελπισμένος επειδή δεν βρίσκει λόγω καλοκαιριού, και βιάζεται. Ψήνεσαι να πας; Πάντως αν παίζει κανα ρόλο η οικοδομή θα γίνει τράπεζα οπότε αν σε ρωτήσουν μπορείς να πεις ότι δουλεύεις μέσα στην τράπεζα και μπήκες επιτέλους στον χώρο που ήθελες.

 

Τι λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ. Μην παίρνετε όρκο για την ορθογραφία κάτι στελεχών σε τράπεζες...

 

 

Αν με τέτοια ορθογραφία εσυ έχεις πάρει πτυχίο μεταπτυχιακό, κατάλαβα πως τα έχεις πάρει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτό που λες δεν είναι 100% βέβαιο, εγώ αν και "ανορθόγραφος" λόγω δυσλεξία στην όποια άργησα να βρω και δεν πήρα απαλλαγή στην σχολή που πέρασα δεν χρειάστηκε σχεδόν πουθενά ορθογραφία εκτός της πτυχιακής.

 

Δεν το ξέρω το παιδί ούτε το υπερασπίζομαι αλλά άμα τελείωσε μια σχολή θετικής ή τεχνολογικής κατεύθυνσης η καλή ορθογραφία δεν είναι απαραίτητη    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Τελευταία φορά που γράφω εδώ δεν μπορώ άλλο να προσπαθώ να σας κάνω να ξυπνήσετε.Αν θέλετε να είστε μια ζωή θύματα δικό σας πρόβλημα απλά να μην με εμποδίζετε όπως και άλλους που θέλουν να εξελιχθούν.Προσπάθησα να σας κάνω καταλάβετε πέντε πράγματα αλλά είστε τόσο ξεροκέφαλοι και θύματα που σας αρέσει να σας πατάνε κάτω.Πώς να πάει μπροστά η Ελλάδα με τέτοιους πολίτες?Είστε όμως τόσο στόκοι που δεν καθήσατε να προβληματιστείτε αλλά αρχίσατε να με βρίζετε, αυτό είναι το επίπεδο του νεοέλληνα, του ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!</p>

<p> </p>

<p>Και κάτι τελευταίο προς τον leftis95 (που ακόμη δεν βγήκε απο το αυγό αλλά έχει και παπάρια ο μάγκας, πρέπει να είναι σαν και αυτούς που καταλήγουν στα ναρκωτικά και στο κάπνισμα απο 15 χρονών απο την πολλή ψευτομαγκιά) αλλά και σε κάποιους άλλους συμπεριλαμβανομένου και του silverage:</p>

<p> </p>

<p><span style="font-size:18px;"><strong>Άντε γαμηθείτε!</strong></span></p>

<p> </p>

<p>Και σας προκαλώ να βρείτε <strong>ΕΝΑ, ΕΝΑ</strong> ορθογραφικό για να καταλάβετε τί μπουμπουνοκέφαλοι είστε που βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.</p>

 

Λοιπον, αντι για ενα ορθογραφικο να σου πω εγώ 11??? Δουλια γραφεται ΔΟΥΛΕΙΑ φιλε..

Το ψαχνουμαι γραφετε ΨΑΧΝΟΥΜΕ δν σας έμαθαν εκει στο μεταπτυχιακό οτι το πρωτο και δευτερο πληθυντικό γράφεται με "ε" ?

Το στελνουμαι γράφεται ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ.

το κιωλλας γράφετε ΚΙ ΟΛΑΣ

το βγενουν γράφεται ΒΓΑΙΝΟΥΝ

το χαση είναι ρημα και γράφεται ΧΑΣΕΙ

Το σκιστικα γράφεται ΣΚΙΣΤΗΚΑ

τα προσωντα γράφεται ΠΡΟΣΟΝΤΑ

το συνχαρητηρια γράφεται ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Το σουφλατζιδικο γράφεται ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ

το πολλη γράφεται ΠΟΛΥ..

Θελεις και άλλα φιλε? Φαντασου να μην ειχες μεταπτυχιακό τι θα γινόταν... μεταφραστή θα θελαμε..

Βέβαια δεν θα απαντήσεις τωρα αλλα θα εξαφανιστεις...

 

Καλινειχτα ωσους ηνε μαιταπτειχηακει σε ολους κε ψαχνουν δουληα κε τω αθληο κρατως δεβ τους δοινοι δουληα..

 

 

edit: Εγραφα απο κινητο και εγινε λαθος στο copy-paste.Διορθωθηκε και sorry για το αλλοπροσαλο μνμ

Επεξ/σία από Superpie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις και άλλα φιλε Δεν νευριάζω αλλα στεναχωριεμαι ξέρεις γιατί? Γιατι ολη μερα εχεις 15 λεπτα το πολύ χρονο να μπορείς να μου μιλήσεις και αυτο οχι κανονικά αλλα σαν να είμαι φιλη σου και σε παίρνω τηλ και αντί να μ μιλήσεις αυτά τα δέκα λεπτά π μπορείς μου λες κλείσε να βαψω να νύχια κ μετα θυμώνεις που σ λεω οτι δεβ θα μπορείς να τα πούμε μετα αλλά αύριο.. ειπα κατι που δεν ισχύει? Φαντασου να μην ειχες μεταπτυχιακό τι θα γινόταν... μεταφραστή θα θελαμε..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα πρακτική στην ΕΤΕ ήξερα έναν που είχε μπει βάσει αυτής της διάταξης. Κουβάλαγε καφέδες, χαρτιά , στο αρχείο ήταν συνήθως και έψαχνε φακέλους που του ζητούσαμε, τέτοια καθήκοντα...Σπούδαζε παράλληλα το παιδί , ήταν πρωτοετής-δευτεροετής κάτι τέτοιο.

 

Οι προσλήψεις στις τράπεζες μέσω Εταιρειών  "Προσωρινής"  Απασχόλησης χωρίς διαγωνισμούς που γίνονταν τα καλά χρόνια που έπαιρναν ακόμα κόσμο δε μας απασχολούν , έτσι ;

 

Όταν είχα πάει σε μία από αυτές για συνέντευξη για θέση που απαιτούσε εμπειρία σε συγκεκριμένο module του SAP η recruiter μου είχε παραδεχτεί ότι δεν πρόκειται να στείλει κάποιον για τελικό interview στην τράπεζα γιατί έχουν απαιτήσει την πρόσληψη συγκεκριμένου υποψηφίου πριν πάω για συνέντευξη ( η συνέντευξη ήταν μία μέρα μετά από την ανάρτηση της αγγελίας ). Μερικούς μήνες πριν μου είχε τύχει ακριβώς το ίδιο σε άλλη τέτοια εταιρεία " Θα το στείλω το βιογραφικό σας στην τράπεζα αλλά εκείνοι ουσιαστικά αποφασίζουν ".

 

Υ.Γ. Μην παίρνετε όρκο για την ορθογραφία κάτι στελεχών σε τράπεζες...

Στην Εθνική Τράπεζα, λόγω των προνομιακών σχέσεών της με το ελληνικό κρατος (φανταστείτε τώρα με το Ταμείο Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας), βασιλεύει η αναξιοκρατία... (Δεν αναφέρομαι φυσικά στον topic starter)

 

Απόφοιτοι λυκείου διορίζονται, χωρίς κανένα απολύτως προσόν, σε θέσεις με λίγη εργασία και προνομιακά ωράρια. Λόγω ονόματος και οικογένειας, βυσματικά με λίγα λογια.

 

Στα ίδια πόστα, αλλά με χειρότερα ωράρια, δουλεύουν πολλοί πτυχιούχοι οικονομικών σχολών...το θέμα με τους τελευταίους είναι ότι δεν δουλεύουν με σύμβαση αορίστου χρόνου στην ίδια την τράπεζα, αλλά έχουν σύμβαση με πολύ γνωστή εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού, η οποία τους "παραχώρησε" στην ΕΤΕ. Σαν μόνιμοι υπάλληλοι της τράπεζας χωρίς να είναι στην πραγματικότητα. Φυσικά, έχουν μόνο τον βασικό μισθό του ιδιωτικού τομέα και σε καμία περίπτωση δεν αμείβονται με τη συλλογική σύμβαση των τραπεζοϋπαλλήλων. Επίσης, κανένα επίδομα δεν ανανωρίζεται για μεταπτυχιακό, κλπ. Μόνο υπερωρίες, και αυτές με το ζόρι. Τα ξέρω πάρα πολύ καλά και από πρώτο χέρι από κοντινό μου πρόσωπο μέχρι πρόσφατα, που δουλεύει στη Νέα Ιωνία (εκεί είναι το κτήριο με τις βασικές υπηρεσίες της Εθνικής)

 

Στην πράξη τι σημαίνει αυτό; Ότι σε παρόμοια θέση στον ίδιο χώρο να εργάζεται ένας απόφοιτος λυκείου και ένας με μεταπτυχιακό και ο πρώτος να αμείβεται με μερικές εκατοντάδες ευρώ περισσότερα από τον δεύτερο...

 

Ενδεικτικά, αρκετοί γνωρίζετε ήδη ότι αν πάρετε στο call center της τράπεζας, το πιο πιθανό είναι αυτός που θα σας εξυπηρετήσει να μην είναι τυπικά εργαζόμενος στην Εθνική, ακόμα και αν θέλετε να μιλήσετε π.χ. για e-banking, κλπ.

 

Είμαι σίγουρος ότι φυσικά και δεν λέω κάτι που δεν ξέρουν οι περισσότεροι ήδη, αλλά καλό είναι να τα υπενθυμίζουμε πού και πού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς χαζή συζήτηση αλλά, ως ανορθόγραφος με "προσόντα" και εγώ, θα πάρω το μέρος το andreas88.

 

 

Στο "ontopic" μέρος του θέματος επίσης θα συμφωνήσω κατά μεγάλο % με τον andreas88 με την έννοια ότι αν ήμουν μετοχος σε μια τράπεζα/επιζείρηση δε θα θεωρούσα σωστό να είχε τέτοια ρύθμιση αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση που μπορούμε να την κάνουμε ίσως σε άλλο thread.

 

Σε κάθε περίπτωση φυσικά το ύφος του είναι υπερβολικό καν ανάγωγο (κατανόητό ίσως για κάποιον που ζει την πίεση της ανεργίας) και αυτό χαλάει την όποια ουσία της θέσης του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...................Σε κάθε περίπτωση φυσικά το ύφος του είναι υπερβολικό καν ανάγωγο (κατανόητό ίσως για κάποιον που ζει την πίεση της ανεργίας) και αυτό χαλάει την όποια ουσία της θέσης του.

 

η πίεση που πιθανόν να βιώνει ίσως να εξηγεί κάποια πράγματα.

από την άλλη όμως, και με δεδομένο ότι οι περισσότεροι είμαστε "στην πρέσσα" με τον ένα ή τον άλλο τρόπο (άλλος λιγότερο, άλλος περισσότερο) δε νομίζω έχουμε καμιά όρεξη να ξεσπαθώνει και να βρίζει ο κάθε "πτυχιούχος".

σε τελευταία ανάλυση ας πάει να το κάνει κάπου που μπορεί να πιάσει τόπο και όχι να τη λέει στο παλικάρι που μέσα στην δυστυχία του (απώλεια γονέα) βρήκε κάπως να το εκμεταλευτεί (με την καλή, νόμιμη έννοια).

σε τελευταία ανάλυση θα είχε κάθε δικαίωμα να μιλάει αν του είχε τύχει κι εκείνου (όχι προς θεού ο θάνατος, αλλά η ευκαιρία να τρυπώσει κάπου) και δεν το έκανε για λόγους ιδεολογίας. από την στιγμή όμως που απλά δεν του έτυχε να έχει την δυνατότητα, τότε να πάψει να στάζει χολή και να αρχίσει να βλαστημάει την δική του ατυχία.

 

btw πιστεύω ότι έχει όλα τα προσόντα για πολιτκός. όπως ακριβώς οι πολιτικοί τους δείχνεις βίντεο με πράγματα που έλεγαν διαφορετικά πριν και αυτοί σου λένε "δεν κατάλαβες καλά, δεν είπα αυτό" έτσι κι εδώ το παλικάρι.

όλα του τα ποστ βγάζουν μάτι στην ανορθογραφία (μαγκιά του βέβαια αλλά μην μας πετάς μετά στα μούτρα την μόρφωσή σου) και αυτός λέει "σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ λάθος"

εκτός και αν τα λάθη του δεν πιάνονται επειδή δεν είναι...ΕΝΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...