Προς το περιεχόμενο

Αίτηση πρόσληψης τί γράφω;


Silverage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, αντι για ενα ορθογραφικο να σου πω εγώ 11??? Δουλια γραφεται ΔΟΥΛΕΙΑ φιλε..

Το ψαχνουμαι γραφετε ΨΑΧΝΟΥΜΕ δν σας έμαθαν εκει στο μεταπτυχιακό οτι το πρωτο και δευτερο πληθυντικό γράφεται με "ε" ?

Το στελνουμαι γράφεται ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ.

το κιωλλας γράφετε ΚΙ ΟΛΑΣ

το βγενουν γράφεται ΒΓΑΙΝΟΥΝ

το χαση είναι ρημα και γράφεται ΧΑΣΕΙ

Το σκιστικα γράφεται ΣΚΙΣΤΗΚΑ

τα προσωντα γράφεται ΠΡΟΣΟΝΤΑ

το συνχαρητηρια γράφεται ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Το σουφλατζιδικο γράφεται ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ

το πολλη γράφεται ΠΟΛΥ..

Θελεις και άλλα φιλε Δεν νευριάζω αλλα στεναχωριεμαι ξέρεις γιατί? Γιατι ολη μερα εχεις 15 λεπτα το πολύ χρονο να μπορείς να μου μιλήσεις και αυτο οχι κανονικά αλλα σαν να είμαι φιλη σου και σε παίρνω τηλ και αντί να μ μιλήσεις αυτά τα δέκα λεπτά π μπορείς μου λες κλείσε να βαψω να νύχια κ μετα θυμώνεις που σ λεω οτι δεβ θα μπορείς να τα πούμε μετα αλλά αύριο.. ειπα κατι που δεν ισχύει? Φαντασου να μην ειχες μεταπτυχιακό τι θα γινόταν... μεταφραστή θα θελαμε..

Βέβαια δεν θα απαντήσεις τωρα αλλα θα εξαφανιστεις...

 

Καλινειχτα ωσους ηνε μαιταπτειχηακει σε ολους κε ψαχνουν δουληα κε τω αθληο κρατως δεβ τους δοινοι δουληα..

 

In defence.

Ονομαστική ενικού θηλυκού γένους: Η πολλή.;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην Εθνική Τράπεζα, λόγω των προνομιακών σχέσεών της με το ελληνικό κρατος (φανταστείτε τώρα με το Ταμείο Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας), βασιλεύει η αναξιοκρατία... (Δεν αναφέρομαι φυσικά στον topic starter)

 

Απόφοιτοι λυκείου διορίζονται, χωρίς κανένα απολύτως προσόν, σε θέσεις με λίγη εργασία και προνομιακά ωράρια. Λόγω ονόματος και οικογένειας, βυσματικά με λίγα λογια.

 

Στα ίδια πόστα, αλλά με χειρότερα ωράρια, δουλεύουν πολλοί πτυχιούχοι οικονομικών σχολών...το θέμα με τους τελευταίους είναι ότι δεν δουλεύουν με σύμβαση αορίστου χρόνου στην ίδια την τράπεζα, αλλά έχουν σύμβαση με πολύ γνωστή εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού, η οποία τους "παραχώρησε" στην ΕΤΕ. Σαν μόνιμοι υπάλληλοι της τράπεζας χωρίς να είναι στην πραγματικότητα. Φυσικά, έχουν μόνο τον βασικό μισθό του ιδιωτικού τομέα και σε καμία περίπτωση δεν αμείβονται με τη συλλογική σύμβαση των τραπεζοϋπαλλήλων. Επίσης, κανένα επίδομα δεν ανανωρίζεται για μεταπτυχιακό, κλπ. Μόνο υπερωρίες, και αυτές με το ζόρι. Τα ξέρω πάρα πολύ καλά και από πρώτο χέρι από κοντινό μου πρόσωπο μέχρι πρόσφατα, που δουλεύει στη Νέα Ιωνία (εκεί είναι το κτήριο με τις βασικές υπηρεσίες της Εθνικής)

 

Στην πράξη τι σημαίνει αυτό; Ότι σε παρόμοια θέση στον ίδιο χώρο να εργάζεται ένας απόφοιτος λυκείου και ένας με μεταπτυχιακό και ο πρώτος να αμείβεται με μερικές εκατοντάδες ευρώ περισσότερα από τον δεύτερο...

 

Ενδεικτικά, αρκετοί γνωρίζετε ήδη ότι αν πάρετε στο call center της τράπεζας, το πιο πιθανό είναι αυτός που θα σας εξυπηρετήσει να μην είναι τυπικά εργαζόμενος στην Εθνική, ακόμα και αν θέλετε να μιλήσετε π.χ. για e-banking, κλπ.

 

Είμαι σίγουρος ότι φυσικά και δεν λέω κάτι που δεν ξέρουν οι περισσότεροι ήδη, αλλά καλό είναι να τα υπενθυμίζουμε πού και πού...

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.Τράπεζα είναι δεν είναι δημόσια υπηρεσία άρα πρέπει να ελέγχει τί γίνεται.

 

Κατα τα άλλα στον Αντρέα θέλω να πω πως η βλακεία του είναι ανίκητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.Τράπεζα είναι δεν είναι δημόσια υπηρεσία άρα πρέπει να ελέγχει τί γίνεται.

 

Η εθνικη οπως και το ΤΤ ειναι ΔΕΚΟ, ευρυτερος δημοσιος τομεας οποτε γινονταν ταρζανιες στο φουλ.

 

 

Σε κάθε περίπτωση φυσικά το ύφος του είναι υπερβολικό καν ανάγωγο (κατανόητό ίσως για κάποιον που ζει την πίεση της ανεργίας) και αυτό χαλάει την όποια ουσία της θέσης του.

 

Ο τυπος εφτιαξε λογαριασμο εδω γιατι εψαχνε για δουλεια στο google και βρηκε αυτο το νημα. Εφτιαξε λοιπον

λογαριασμο μονο και μονο για να κραξει τον αλλο που βρηκε δουλεια και να βγαλει ολη την κακια του. Μου θυμιζει εντονα κατι τυπους που βριζουν ολημερις τους ΔΥ και χαιρονται για οσους απο αυτους απολυονται μονο και μονο γιατι εκεινοι δεν προλαβαν να χωθουν και να ειναι στην θεση τους.

 

 

 

Τελευταία φορά που γράφω εδώ δεν μπορώ άλλο να προσπαθώ να σας κάνω να ξυπνήσετε.Αν θέλετε να είστε μια ζωή θύματα δικό σας πρόβλημα απλά να μην με εμποδίζετε όπως και άλλους που θέλουν να εξελιχθούν.Προσπάθησα να σας κάνω καταλάβετε πέντε πράγματα αλλά είστε τόσο ξεροκέφαλοι και θύματα που σας αρέσει να σας πατάνε κάτω.Πώς να πάει μπροστά η Ελλάδα με τέτοιους πολίτες?Είστε όμως τόσο στόκοι που δεν καθήσατε να προβληματιστείτε αλλά αρχίσατε να με βρίζετε, αυτό είναι το επίπεδο του νεοέλληνα, του ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!

 

 

 

Το αντιλαμβανομαστε οτι δεν ειναι σωστο να υπαρχει οικογενειακρατια εστω και με αυτον τον τροπο αγαπητε μου. Δεν περιμεναμε εσενα. Σε καθε περιπτωση η Ελλαδα δεν προκειται να παει μπροστα με ανθρωποφαγους σαν την περιπτωση σου. Ειναι εντυπωσιακο ποσο φθονο εβγαλες για εναν αγνωστο, δεν θελω να φανταζομαι πως κανεις και πως σκυλιαζεις οταν βρισκουνε δουλεια γνωστοι σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.Τράπεζα είναι δεν είναι δημόσια υπηρεσία άρα πρέπει να ελέγχει τί γίνεται.

 

Κατα τα άλλα στον Αντρέα θέλω να πω πως η βλακεία του είναι ανίκητη.

Δεν εργάζεσαι πολύ καιρό εκεί φίλε μου, θα καταλάβεις σε λίγο καιρό όμως τι γίνεται. Ποιος νομίζει ότι απαντάει στο 181818, υπάλληλοι με σύμβαση εργασίας στην τράπεζα; Φυσικά και κάποιοι μπορεί να είναι, οι περισσότεροι είναι όμως ενοικιαζόμενοι από εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού. Ή ποιος εξυπηρετεί τηλεφωνικά τους κατόχους ακόμα και της platinum mastercard;

 

Όσο για τον Αντρέα, τι ασχολείστε άλλο ρε παιδιά με το troll;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εργάζεσαι πολύ καιρό εκεί φίλε μου, θα καταλάβεις σε λίγο καιρό όμως τι γίνεται. Ποιος νομίζει ότι απαντάει στο 181818, υπάλληλοι με σύμβαση εργασίας στην τράπεζα; Φυσικά και κάποιοι μπορεί να είναι, οι περισσότεροι είναι όμως ενοικιαζόμενοι από εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού. Ή ποιος εξυπηρετεί τηλεφωνικά τους κατόχους ακόμα και της platinum mastercard;

 

Όσο για τον Αντρέα, τι ασχολείστε άλλο ρε παιδιά με το troll;

Δεν εργάζομαι ακόμα.Έχουν πει οτι θα στείλουν κάτι χαρτιά στο σπίτι και θα πάρουν και τηλέφωνο για να συννενοηθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εργάζομαι ακόμα.Έχουν πει οτι θα στείλουν κάτι χαρτιά στο σπίτι και θα πάρουν και τηλέφωνο για να συννενοηθούμε.

 

Με το καλο φιλε μου, αντε μακαρι να αρχισει να αντιστρεφεται το κλιμα, να βρισκει κι αλλος κοσμος δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην με εμποδίζετε

 

Μην το εμποδίζετε, ρε καθίκια το παιδί! Κάντε ένα ομαδικό πέσιμο στον t.s. και αναγκάστε τον να απαρνηθεί τη θέση και να την παραχωρήσει στον άνθρωπο! Αφού έχει καημό να ...εξελιχθεί! Γιατί δεν τον αφήνετε;

 

Και σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ, ΕΝΑ ορθογραφικό

 

Όπως βλέπεις, βρήκαμε! Δε θα είχε ασχοληθεί κανείς, αλλά τα τραβούσε ο οργανισμός σου με το τονισμένο. Τώρα;

 

προς τον leftis95 (που ακόμη δεν βγήκε απο το αυγό αλλά έχει και παπάρια ο μάγκας, πρέπει να είναι σαν και αυτούς που καταλήγουν στα ναρκωτικά και στο κάπνισμα απο 15 χρονών απο την πολλή ψευτομαγκιά)

 

Άσε που έχει και μπάρμπα βουλευτή (για να μη μιλήσω για τις φήμες που κυκλοφορούν, ότι είναι και φοροφυγάς...μεγάλο κάθαρμα, σού λέω!)

 

Άντε γαμηθείτε!

 

...θα μας κάτσεις;;; :wub:  :wub:  :wub:

 

Πονηρούλη!!! Μη σε ξαναδώ μπαγασάκο!

 

Δε θέλει ο άνθρωπος! Νομίζεις ότι θέλει; Αφού όμως τον ...πρωζβάλλουμαι, μπορεί να αδιαφορήσει;

 

Κάτσε να κάνω παράθεση το πρώτο σου ποστ 

 

Για το τελευταίο του post μιλάει, ρε ξύπνιε κι εσύ! Γι' αυτό που το πέρασε από αυτόματη διόρθωση, αλλά και πάλι κάτι τού ξέφυγε. Το πρώτο πάλιωσε πια...

 

να πάψει να στάζει χολή και να αρχίσει να βλαστημάει την δική του ατυχία.

 

Είχα ένα συνάδελφο, πριν από πολλά χρόνια στην Ελλάδα, ακριβώς στο ίδιο στυλ, για να μην πω σε χειρότερο. Αρκούσε να δει κάποιον με καινούργιο αυτοκίνητο - φθηνό ή ακριβό, δεν είχε σημασία, ας ήταν και καινούργιο Yugo... - για να στραβώσει τα μούτρα του (φαντάσου την έκφραση κάποιου που δαγκώνει ένα λεμόνι...έτσι ακριβώς!) και ν' αρχίσει να χτυπιέται, ότι το αγόρασε με τα φράγκα από τα ...ναρκωτικά που πουλάει!

 

δεν θελω να φανταζομαι πως κανεις και πως σκυλιαζεις οταν βρισκουνε δουλεια γνωστοι σου...

 

Τολμούν να τού το πουν, ρε 'συ; Όποιος γνωστός του βρίσκει δουλειά, μετακομίζει αμέσως σε άγνωστη διεύθυνση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε αντρεα ελπιζω να μην εισαι ο τυπος ανωθεν...

 

Πωπω που τον βρήκες αυτόν τον γαμάτο τύπο.Ίδιος είναι.8 χρόνια άνεργος ο ξεφτίλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που γράφω εδώ δεν μπορώ άλλο να προσπαθώ να σας κάνω να ξυπνήσετε.Αν θέλετε να είστε μια ζωή θύματα δικό σας πρόβλημα απλά να μην με εμποδίζετε όπως και άλλους που θέλουν να εξελιχθούν.Προσπάθησα να σας κάνω καταλάβετε πέντε πράγματα αλλά είστε τόσο ξεροκέφαλοι και θύματα που σας αρέσει να σας πατάνε κάτω.Πώς να πάει μπροστά η Ελλάδα με τέτοιους πολίτες?Είστε όμως τόσο στόκοι που δεν καθήσατε να προβληματιστείτε αλλά αρχίσατε να με βρίζετε, αυτό είναι το επίπεδο του νεοέλληνα, του ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!

 

Και κάτι τελευταίο προς τον leftis95 (που ακόμη δεν βγήκε απο το αυγό αλλά έχει και παπάρια ο μάγκας, πρέπει να είναι σαν και αυτούς που καταλήγουν στα ναρκωτικά και στο κάπνισμα απο 15 χρονών απο την πολλή ψευτομαγκιά) αλλά και σε κάποιους άλλους συμπεριλαμβανομένου και του silverage:

 

Άντε γαμηθείτε!

 

Και σας προκαλώ να βρείτε ΕΝΑ, ΕΝΑ ορθογραφικό για να καταλάβετε τί μπουμπουνοκέφαλοι είστε που βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Αληθεια που χαθηκες?Οχι τιποτα αλλο αλλα δεν εχει και Νικολουλη ακομα,δεν εχει ξεκινησει... Σου βρηκα ηδη 11 ορθογραφικα λαθη και μαλιστα το ενα απο αυτα σε αυτο το μνμ σου,που προκαλεις κιολας για να σου βρουμε..Μετα ομως κανουμε τουμπεκι και ας μπαινουμε κανονικα στο Forum ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί επιτέλους να σταμάτησε να ασχολείται.

 

Α, τώρα που μού το θύμησες...

 

...δε ντρέπεσαι που θα προσληφθείς στην τράπεζα, ρε αχρείε; :D  :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...