Προς το περιεχόμενο

Αίτηση πρόσληψης τί γράφω;


Silverage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα τις περισσοτερς φορες οι αιτησεις δεν ειναι σε ετοιμες φορμες ?

 

Για ποιές αιτήσεις λες καλέ, εγώ μιλάω για στελέχη ( όχι για απλούς ταμίες κ.λ.π. ) και για χειρόγραφα δελτία με κανονικές αναφορές 2σελιδες-3σελιδες ( δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες γιατί ήταν χειρόγραφα και γιατί to data entry το κάναμε εμείς ).

 

Και πάλι δε νομίζω ότι χρειάζεται να επιχειρηματολογήσουμε γιατί ο απόφοιτος λυκείου πρέπει να ξέρει έστω τα βασικά. Μήπως να μη μαθαίνουμε και καθόλου αριθμητική επειδή έχουμε H/Y ;

 

Υ.Γ. Ξεφεύγουμε από το θέμα...

 

Oooooh τι βλέπω!!!!

 

BW!!!

 

Σε είχαμε χάσει εντελώς :)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποιές αιτήσεις λες καλέ, εγώ μιλάω για στελέχη ( όχι για απλούς ταμίες κ.λ.π. ) και για χειρόγραφα δελτία με κανονικές αναφορές 2σελιδες-3σελιδες ( δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες γιατί ήταν χειρόγραφα και γιατί to data entry το κάναμε εμείς ).

 

Και πάλι δε νομίζω ότι χρειάζεται να επιχειρηματολογήσουμε γιατί ο απόφοιτος λυκείου πρέπει να ξέρει έστω τα βασικά. Μήπως να μη μαθαίνουμε και καθόλου αριθμητική επειδή έχουμε H/Y ;

 

Καλά αυτά οι γραμματείς δεν τα κάνουν ? Είχα την εντύπωση ότι τα στελέχη βάζουν μόνο "τζίφρες" ή βλέπω πολλές ταινίες :P 
 
Δεν είναι ότι δεν πρέπει να ξέρουν αλλά το ότι δεν ξέρουν δεν είναι καταδικαστέο, μπορεί πχ ένας να μην ξέρει ορθογραφία αλλά να ήταν πολύ καλός στα αλλά. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ρε παιδιά τί ιατρικές εξετάσεις θέλουν να κάνεις και τί έξτρα χαρτιά θέλουν ξέρει κανείς;Έτσι μου είπαν σήμερα αλλά μιας και είμαι διακοπές δεν μπορω να πάω να συνενοηθώ.

 

Και τί μας το λες ρε φίλε?Θες να μας κάνεις μόστρα ότι σου τηλεφώνησε η τράπεζα για την πρόσληψη?Με λίγο ψάξιμο στο google τα λέει όλα αλλά αν δεν μας το παίξεις και λίγο μούρη δεν μπορείς ε?Και βέβαια είσαι σε διακοπές αφού ααααραξες πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε η λογική σου τσακίζει κόκκαλα!

Και αν έβρισκα στο google αυτό που ήθελα δεν θα ρώταγα.Στο google βρήκα κάτι άρθρα για παλιές προκυρήξεις που γράφανε οτι πρέπει να περάσει απο ιατρικές εξετάσεις.Αλλά ούτε καν θα κοίταξες αν υπάρχει αυτό που θέλω στο google απλά επειδή έμαθες τα πάντα στη ζωή σου να τα βρίσκεις απο εκεί είπες να μου την πείς.

 

Φαντάζομαι οι εργασίες και ότι άλλο θέλει για το μεταπτυχιακό τέλως πάντων αντιγραφή αυτολεξεί απο το wikipedia έ;Αν βέβαια έχεις μεταπτυχιακό που πολύ αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε η λογική σου τσακίζει κόκκαλα!

Και αν έβρισκα στο google αυτό που ήθελα δεν θα ρώταγα.Στο google βρήκα κάτι άρθρα για παλιές προκυρήξεις που γράφανε οτι πρέπει να περάσει απο ιατρικές εξετάσεις.Αλλά ούτε καν θα κοίταξες αν υπάρχει αυτό που θέλω στο google απλά επειδή έμαθες τα πάντα στη ζωή σου να τα βρίσκεις απο εκεί είπες να μου την πείς.

 

Φαντάζομαι οι εργασίες και ότι άλλο θέλει για το μεταπτυχιακό τέλως πάντων αντιγραφή αυτολεξεί απο το wikipedia έ;Αν βέβαια έχεις μεταπτυχιακό που πολύ αμφιβάλλω.

 

Δε σού είπα, ρε ενοχλητικό ρεμάλι, να πάψεις να εκνευρίζεις τον άνθρωπο; Ε;

 

Τράβα ψάξε στο google εκεί χάμω και σταμάτα να προκαλείς, μη μού τη δώσει και έρθω εκεί! Κάνει και διακοπές το αραχτό κάθαρμα, χωρίς να ντρέπεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο τομέα δε σε έσωνε κάποιο software, ήταν χειρόγραφα ...Την ορθογραφία δε τη μαθαίνεις έτσι και αλλιώς στο ΤΕΙ/ΑΕΙ ( δεν είπαμε να είσαι και σε επίπεδο φιλολόγου, τα βασικά πρέπει να τα ξέρεις έχοντας τελειώσει την υποχρεωτική εκπαίδευση ).

Καλα πηγαινε να δωσεις εξετασεις για μεταπτυχιακο και να γραψεις τις λεξεις στελνουμαι,κιωλλας,βγενουν και το ρημα χαση ετσι και αν το παρεις εμενα να με χ@@εις.. Οταν ομως πας πανεπιστημιο το οποιο προυποθετει καποιες βασικες γνωσεις για να δωσεις και αξιοπρεπεις πανελληνιες κ.τ.λ και δεν ξερεις οτι το ρημα χασει γραφεται με "ει" ε...καταλαβαινεις..Αλλο μια συνθετη λεξη να πεις οκ,και αλλο τα ΒΑΣΙΚΑ που τα μαθαινεις στο δημοτικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οποιοσδήποτε ανορθόγραφος (στα βασικά τουλάχιστον), δε θα έπρεπε να περνάει την τρίτη δημοτικού, πόσω μάλλον να μιλάμε για πτυχία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω ένα τελευταίο post  σε αυτό το θέμα να γράψω τί ζητήσανε αφού απ'οτι είδα δεν είναι γραμμένο πουθενά στο google το τι χαρτιά και τί εξετάσεις θέλει και κάτι λίγα που βρήκα ήταν ελλειπή.'Ολο και κάποιος μπορεί να ψάξει τί χρειάζεται, ας τα γράψω λοιπόν να υπάρχουν.

 

Τα γράφω όπως τα λέει:

 

1. Πρόσφατο πιστοποιητικό εισαγγελικής αρχής του τόπου κατοικίας σας (εκδοθέν το πολύ πριν απο 3 μήνες)

περί μη διώξεως.

2. Πρόσφατο απόσπασμα ποινικού μητρώου της περιφέρειας του τόπου γέννησής σας (εκδοθέν το πολύ πριν απο 3 μήνες).

3. Πρόσφατο πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α (εκδοθέν το πολύ πριν απο 6 μήνες).

4. 3 φωτογραφίες μεγέθους ταυτότητας.

5. Ληξιαρχικές πράξεις γάμου και γεννήσεως τέκνων (αν υπάρχουν).

6. Βεβαίωση απογραφής άμεσα ασφαλισμένου ΙΚΑ (ΑΜ Ι.Κ.Α.) στην οποία θα αναγράφεται οπωσδήποτε και ο ΑΜΚΑ

(σε περίπτωση που δεν έχετε Αριθμό Μητρώου ώς άμεσα ασφαλισμένος θα πρέπει μετά την πρόσληψή σας να προβείται στην άμεση έκδοσή του).

7. Έντυπο στο οποίο αναγράφεται ο τρεχούμενος λογαριασμός μισθοδοσίας σας τον οποίο θα παραλάβετε απο οποιοδήποτε κατάστημα της τράπεζας με την προσκόμιση της παρούσας επιστολής και της αστυνομικής σας ταυτότητας (Εγκύκλιος 363/Β' /19.12.2012).

 

+

κάτι δηλώσεις

 

+

ιατρικές εξετάσεις με παραπεμπτικό στο νοσοκομείο της τράπεζας:

 

παθολογικές, ακτινογραφία θώρακα, καρδιολογικές, νευρολογικές - ψυχιατρικές, για AU αντιγόνο (δηλαδή ηπατίτιδα β), AIDS (εν συντομία).

 

Αυτααα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πηγαινε να δωσεις εξετασεις για μεταπτυχιακο και να γραψεις τις λεξεις στελνουμαι,κιωλλας,βγενουν και το ρημα χαση ετσι και αν το παρεις εμενα να με χ@@εις.. Οταν ομως πας πανεπιστημιο το οποιο προυποθετει καποιες βασικες γνωσεις για να δωσεις και αξιοπρεπεις πανελληνιες κ.τ.λ και δεν ξερεις οτι το ρημα χασει γραφεται με "ει" ε...καταλαβαινεις..Αλλο μια συνθετη λεξη να πεις οκ,και αλλο τα ΒΑΣΙΚΑ που τα μαθαινεις στο δημοτικο...

 

Στην Ελλάδα δυστυχώς όλα γίνονται...

 

 

Καλά αυτά οι γραμματείς δεν τα κάνουν ? Είχα την εντύπωση ότι τα στελέχη βάζουν μόνο "τζίφρες" ή βλέπω πολλές ταινίες :P
 
Δεν είναι ότι δεν πρέπει να ξέρουν αλλά το ότι δεν ξέρουν δεν είναι καταδικαστέο, μπορεί πχ ένας να μην ξέρει ορθογραφία αλλά να ήταν πολύ καλός στα αλλά. 

 

 

Αδυνατώ να απαντήσω πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...