Προς το περιεχόμενο

160.000 εϕαρμογές στο Windows Phone Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί ποιος χρειάζεται 4GB ram; 

 

Μ αρέσει που τον ρωτάς την στιγμή που πρόκειται για fanboy μιας θορυβώδους μειοψηφίας. Αμ το rest in peace; Γελάει ο κόσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να ψάξεις στο google; ασε εσύ τι θέλεις γιατι αν το πάμε ετσι ο άλλος δεν θα θελει να βάλει ούτε εφαρμογή.

Δυστυχώς μιλάω με android hater οποτε δεν υπάρχει και ουσία να το συζητάω μαζι σου. 

Φιλικα.

Εγω τι θελω,εγω αυτο που θελω το βρισκω στο τηλεφωνο μου δεν με ενδιαφερει τι θες εσυ απο ενα τηλεφωνο...

Δεν ξερεις ποιος ειμαι και τι κανω για να μου λες τι θελω...

Επισης δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα του κατα ποσο εχω χρησιμοποιησει android η αν η πλατφορμα με ενδιαφερει.

Δεν με ενδιαφερει γιατι οσο την χρησιμοιποιησα δεν με καλυψε αλλα φυσικα για σενα εγω ειμαι ο χαζος που εφυγα απο το android το υπερμεγιστο για να παω σε windows το υποδιεστερο σοβαρα???Αυτη ειναι η λογικη σου?Για να ειμαι cool πρεπει υποχρεωτικα να συμφωνησω μαζι σου σε αυτο που λες?Μονο στο δικο σου συμπαν συμφωνουν ολοι με σενα...Εδω ειναι ενα forum και θα υπαρχουν διαφωνιες...

Δευτερον την ταμπελιτσα σου αλλου γιατι αμα θες θα σε φωναζω και εγω android fanboy και windows hater και δεν  αξιζεις να αναπνεεις και τετοια..

Επι του θεματος γιαυτο υπαρχει το google η το bing η οποιο θες για να ψαχνεις αυτο που εχεις στο μυαλο σου δεν θα σου λυσει το χερια μια εφαρμογη εκτος και αν ειναι εξιδικευμενη καθαρα...

Επισης σε ενα χρονο απο τωρα θα υπαρχουν 500.000 χιλιδες εφαρμογες και θα ανεβαινει,ναι στο android θα υπαρχουν 2 εκ.. ναι αλλα το Point τοσον εφαρμογων που ειναι?Το οτι εχεις μεγαλυτερη επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγει το vlc για W8, ανέμενε έκδοση για WP8.

 

Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι με τις trendy εφαρμογές οι οποίες είτε θα πληρώσει η MS και θα φτιαχτούν είτε θα φτιάξουν εναλλακτικές οι devs (instagram,foursquare, vine etc.).

 

To μεγάλο θέμα είναι υπεραπαραίτητες εξειδικευμένες εφαρμογές που δεν προκειται οι devs να ασχοληθούν για ένα OS του 3%.

Πχ winbank δεν έχει app για WP.

Δλδ μπορεί να χρειάζεσαι κάποιες εφαρμογές που δεν είναι trendy, και δυστυχώς δεν θα τις βρείς. Το πρόβλημα δεν πρόκειται να λυθεί πριν ακουμπήσει το 10% το WP Os

Κοιτα για winbank Οντως δεν εχει αλλα βλεπω οτι οι αλλες τραπεζες της Ελλαδας εχουν βαλει οποτε στο μελλον θα μπει και αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω μόνο και μόνο γιατι αφήνεις την εντύπωση πως το android δεν εχει καποιος εμπειρία χρήσης.

Πλέων μπορούμε να μιλάμε για το καλύτερο os τοσο σε εμπειρία χρήσης οσο και σε os.

4 + ανω πάντα βέβαια.

Ουτε custom κλπ που ειπώθηκε κάτω απο το ποστ σου. Αυτό είναι για τους καμένους hobbyστες.

 

Θα επρεπε να καταλάβεις οτι ο ορο εμπειρία χρησης ειναι παντα μα παντα υποκειμενικος και εξατομικευμενος!

Εγω πρωτιμω τη εμπειρια χρησης των wp.Η κοπελα μου προτιμα αυτη που προσφέρουν τα android!

Εγω εχω προς το παρών το hd2 και η κοπελα μου το sgs3!

Απο αυτο μπορει καποιος να καταλάβει οτι δεν ειναι θεμα γνωσεων και ικανοτητων που κανεις παντα τις επιλογες σου,ειναι και πιο σε βολεύει καλύτερα για την δεδομενη χρηση που το θες!Για smartphone εγω βολευομαι περισσότερο με τα wp αν και δε θα ειχα κανενα πρόβλημα με ios&android!

Για ταμπλετ προτιμω windows8 και μετα android,αλλα θα ειχα μεγαλο θεμα με το ipad!

Windows RT,HELL NO!!!!!!!

Το θεμα ειναι οτι ενω για μενα το καλυτερο mobile os by far ειναι το android,εντούτοις δε το επιλεγω για το κινητο μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thresh 

 

φυσικά και οι περισσότερες είναι σαβούρες ή άχρηστες για τον καθένα , όμως ο αριθμός εφαρμογών δείχνει και πόσο πλούσιο είναι το κάθε οικοσύστημα 

 

κάποτε και το android ήταν πολύ πισώ , αλλά δε λέγαμε για σαβούρα στους χρήστες  ios 

όταν φτάστηκε το ios ακούγαμε για χειρότερης ποιότητας εφαρμογές  :rolleyes:

 

τώρα ακούμε για σαβούρα και γενικά για χάλι μαύρο από τους χρήστες wp..  μετά όταν θα φτάσει το wp τον αριθμό του android δε θα είναι πρόβλημα η σαβούρα.. και πετάμε και μία ακυρότητα για τα 4 GB ram 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thresh 

 

φυσικά και οι περισσότερες είναι σαβούρες ή άχρηστες για τον καθένα , όμως ο αριθμός εφαρμογών δείχνει και πόσο πλούσιο είναι το κάθε οικοσύστημα 

 

κάποτε και το android ήταν πολύ πισώ , αλλά δε λέγαμε για σαβούρα στους χρήστες  ios 

όταν φτάστηκε το ios ακούγαμε για χειρότερης ποιότητας εφαρμογές  :rolleyes:

 

τώρα ακούμε για σαβούρα και γενικά για χάλι μαύρο από τους χρήστες wp..  μετά όταν θα φτάσει το wp τον αριθμό του android δε θα είναι πρόβλημα η σαβούρα.. και πετάμε και μία ακυρότητα για τα 4 GB ram 

ok,4 δεν θέλει αλλά οτιδήποτε κάτω από 2 δεν παλεύεται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2gb ειναι must για τα android ιδίως για τις συσκευες της Samsung & htc,που το ui τους γωνατιζουν το τηλέφωνο!

Αν και με pure android ειναι πολυ καλα τα πράγματα και με 1gb!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα κυριως λογος ειναι οι εφαρμογες που εχω πληρωσει για την android πλατφορμα(και υπαρχουν και στα win) ....Γιατι πρεπει να τις πληρωσω ξανα για win8? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thresh 

 

φυσικά και οι περισσότερες είναι σαβούρες ή άχρηστες για τον καθένα , όμως ο αριθμός εφαρμογών δείχνει και πόσο πλούσιο είναι το κάθε οικοσύστημα 

 

κάποτε και το android ήταν πολύ πισώ , αλλά δε λέγαμε για σαβούρα στους χρήστες  ios 

όταν φτάστηκε το ios ακούγαμε για χειρότερης ποιότητας εφαρμογές  :rolleyes:

 

τώρα ακούμε για σαβούρα και γενικά για χάλι μαύρο από τους χρήστες wp..  μετά όταν θα φτάσει το wp τον αριθμό του android δε θα είναι πρόβλημα η σαβούρα.. και πετάμε και μία ακυρότητα για τα 4 GB ram 

Εγω παντως σαν χρηστης windows δεν μιλησα για σαβουρα αν και εχει αλλα μεσα στον ωκεανο που λεγεται google market ποσες απο αυτες ξεχωριζουν σιγουρα ειναι παρα πολλες οπως και στα windows αρχιζουν οι ιδιες καλες εφαρμογες να υπαρχουν.Το point που λεω οι περισσοτερες επιλογες εχει να κανει οτι εχεις περισσοτερες επιλογες σε fart apps η περισσοτερες επιλογες σε καλα apps.

Σε ολα τα μαρκετ υπαρχει η σαβουρα και αν ειδες παραπανω εγραψα 160.000 και ζητημα οι 2000 να αξιζουν το οτι το android εχει 1 εκ δεν μου λεει κατι γιατι ρωταω ποσες απο αυτες αξιζουν?Φυσικα για τον καθε ανθρωπο που ειναι οι αναγκες διαφορετικες τον καλυπτει αλλα οσους και να παρεις ολοι μαζι σιγουρα ο καθενας θα εχει γυρω στις 100 εφαρμογες και θα εχει κατεβασει αλλες χιλιες και θα τις εχει σβησει ειτε γιατι δεν καναν αυτο που λεγαν η γιατι δεν βολευανε καποιον..Δεν ειναι απαραιτητο και καλο αυτοματα να υπαρχει 1 εκ apps και στο τελος να κατεβασεις μονο την διασημη πχ Instagram υπαρχουν αλλες 50.000 εφαρμογες που κανουν το ιδιο πραγμα και ομως κατεβαζεις το instagram τοτε που χρησιμευει να υπαρχουν οι υπολοιπες αφου ετσι και αλλιως δεν θα της κατεβασεις και θα πεις ναι αυτη ειναι η καλυτερη..Αντε να δοκιμασεις αλλες 10.Το θεμα ειναι ποσο θα χρησιμοποιησεις ξανα τις υπολοιπες 10 η απλα θα πιανουν χωρο στο τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα κυριως λογος ειναι οι εφαρμογες που εχω πληρωσει για την android πλατφορμα(και υπαρχουν και στα win) ....Γιατι πρεπει να τις πληρωσω ξανα για win8? 

Αυτο ειναι ενα Point αλλα εχει να κανει οτι αλλαζεις πλατφορμα αρα την Εταιρια πισω απο την πλατφορμα.Ειναι σαν να πηγες απο xbox σε ps και πηρες το ιδιο παιχνιδι δεν το πληρωσες 2 φορες?Το ιδιο φυσικα ισχυει αν πηγαινες και απο android σε ios.Το σωστο θα ηταν αν ο dev μπορουσε να κραταει στοιχεια απο ανθρωπους που πληρωσανε και να κανει Login στην επομενη πλατφορμα και να την εχει δωρεαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι ενα Point αλλα εχει να κανει οτι αλλαζεις πλατφορμα αρα την Εταιρια πισω απο την πλατφορμα.Ειναι σαν να πηγες απο xbox σε ps και πηρες το ιδιο παιχνιδι δεν το πληρωσες 2 φορες?Το ιδιο φυσικα ισχυει αν πηγαινες και απο android σε ios.Το σωστο θα ηταν αν ο dev μπορουσε να κραταει στοιχεια απο ανθρωπους που πληρωσανε και να κανει Login στην επομενη πλατφορμα και να την εχει δωρεαν...

Δινεις μονος σου την απαντηση.Δεν αγοραζεις το ιδιο παιχνιδι για διαφορετικη κονσολα.. μπορει να ειναι απο την μια μερια ms και απο την αλλη google, αλλα η tapatalk πχ παραμενει η ιδια ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...