Προς το περιεχόμενο

160.000 εϕαρμογές στο Windows Phone Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα το galaxy nexus  και μόνο καλά δεν θα μπορούσες να τα πεις

 

Δε ξερω για το galaxy nexus,αλλα εγω με το nexus7 μπορω να πω ειμαι ικανοποιημενος στο θεμα ram!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινεις μονος σου την απαντηση.Δεν αγοραζεις το ιδιο παιχνιδι για διαφορετικη κονσολα.. μπορει να ειναι απο την μια μερια ms και απο την αλλη google, αλλα η tapatalk πχ παραμενει η ιδια ... 

Η συγκεκριμένη όμως σου δινει την δυνατότητα να αναγνωρίσει την αγορά σου στην μια πλατφόρμα ώστε στην επόμενη που θα πάρεις να σου δώσει την εφαρμογή?Έχει να κάνει πιστεύω με την εταιρία πίσω απο την πλατφόρμα και όχι με τον dev

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε πρόβλημα το gnex με 1GB ram?

Πόσες εφαρμογές είχες εγκατεστημένες;

Το πρόβλημα δεν ειναι ο αριθμος που εχεις εγκατεστημενες,αλλα αυτες που ειτε πρεπει ειτε επιμένουν να τρέχουν στο background!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω απο iphone 4s πηγα WP8 Nokia Lumia 920. Δεν μπορω να πω οτι με χαλασε καθολου σαν λειτουργικο. Μονο περισσοτερες Official εφαρμογες να ερθουν και ολα ΟΚ (αν και η ελλειψη notification center ειναι ΜΕΓΑ λαθος).

Κατα την αποψη μου πολλα WP8 κινητα που εχουν βγει που εχουν 512 μνημη μην τα κοιτατε ΚΑΝ guys. Με βαση το δικο μου παρατηρησα τεραστια διαφορα. Με το Lumia 920 παντως ολα τρεχουν σφαιρα.

Ενα αλλο κινητο που θα ηθελα να παρω (αν και  ειναι android :) )  ειναι το HTC one αλλα την Nexus εκδοση του. Απο εμφανιση ειναι τρομερο παντως.

Παντως αυτο που μ'αρεσει στο Nokia lumia 920 ειναι ενα πραμα οπως ειναι στο ipad που εχω. Οσες εφαρμογες και να βαλεις δεν υπαρχει περιπτωση να σερνετε. Κατι που στο android δεν ισχυει. Γιατι απλα στο android ολα τρεχουν στο background(εστω σχεδον ολα, αλλα το κινητο γονατιζει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε πρόβλημα το gnex με 1GB ram?

Πόσες εφαρμογές είχες εγκατεστημένες;

40 περίπου αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα,όταν η ελεύθερη μνήμη επεφτε κάτω από 100mb αρχίζανε τα κωλύματα σε αντίθεση με το Ζ που έχω τώρα στο οποίο η μνήμη δεν έχει πέσει κάτω από 300mb και μετά από 29 μέρες χωρίς ρεσταρτ πάει σφαίρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry dude, αλλα όταν θελω να ψαξω κατι εξυσηζητημενο θα το ψαξω στο νετ, σε επισημα sites, οχι σε εφαρμογες που φτιαχνει οποιος να ναι. Ελεος.

Παρτο χαμπαρι εσυ και οι υπολοιποι με αντροιντ.  ΔΕΝ χρειαζομαστε 4gb ram, εχουμε ολες τις γνωστες σας εφαρμογες πλεον, και ερχεται και κεντρο ειδοποιησεων. Rest in peace :* 

Καταρχήν εισαι άσχετος και με την εφαρμογή που αναφέρω άλλα και με τα wp.

Σορρυ αν στη χαλασα.

 

Εγω τι θελω,εγω αυτο που θελω το βρισκω στο τηλεφωνο μου δεν με ενδιαφερει τι θες εσυ απο ενα τηλεφωνο...

Δεν ξερεις ποιος ειμαι και τι κανω για να μου λες τι θελω...

Επισης δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα του κατα ποσο εχω χρησιμοποιησει android η αν η πλατφορμα με ενδιαφερει.

Δεν με ενδιαφερει γιατι οσο την χρησιμοιποιησα δεν με καλυψε αλλα φυσικα για σενα εγω ειμαι ο χαζος που εφυγα απο το android το υπερμεγιστο για να παω σε windows το υποδιεστερο σοβαρα???Αυτη ειναι η λογικη σου?Για να ειμαι cool πρεπει υποχρεωτικα να συμφωνησω μαζι σου σε αυτο που λες?Μονο στο δικο σου συμπαν συμφωνουν ολοι με σενα...Εδω ειναι ενα forum και θα υπαρχουν διαφωνιες...

Δευτερον την ταμπελιτσα σου αλλου γιατι αμα θες θα σε φωναζω και εγω android fanboy και windows hater και δεν  αξιζεις να αναπνεεις και τετοια..

Επι του θεματος γιαυτο υπαρχει το google η το bing η οποιο θες για να ψαχνεις αυτο που εχεις στο μυαλο σου δεν θα σου λυσει το χερια μια εφαρμογη εκτος και αν ειναι εξιδικευμενη καθαρα...

Επισης σε ενα χρονο απο τωρα θα υπαρχουν 500.000 χιλιδες εφαρμογες και θα ανεβαινει,ναι στο android θα υπαρχουν 2 εκ.. ναι αλλα το Point τοσον εφαρμογων που ειναι?Το οτι εχεις μεγαλυτερη επιλογη?

Εσυ εισαι αυτός που μου λες πως θα λειτουργήσω εγω πάνω σε ενα smartphone οχι εγω.

Να διαβάζουμε και τι γράφουμε πριν ποστάρουμε.

 

Κανει μπαμ πως δεν την εχεις χρησιμοποιησει απο τα λεγόμενα σου.

Οχι για να εισαι cool πρέπει να μην είσαι φαν μποι. Οταν εγώ ειχα windows mobile εσύ πρέπει να γεννιόσουν.

Δεν ψάχνεις κατι υπολογιστής υγρών ειναι αναλογία επίσης οργανωτής γράφεις τις συνταγές σου και αν θες τις κάνεις share σε φίλους.

Να μη γράψω τώρα και για άλλες εφαρμογές οπου απουσιάζουν.

 

 

Σε ενα χρόνο απο τώρα θα υπάρχουν 500.000 εφαρμογές; Εσυ ξεπέρασες και την ms δεν λεω μακάρι μόνο καλό θα κάνει στους χρήστες windows / windows phone. Αλλα πως εισαι τοσο σίγουρος.

Αν δεν πιάνεις το point τότε μιλάω με εξωγήινο ή εθελότυφλο θύμα φανμποισμού.

Smartphone ο ορος και ο κανονας δεν ειναι γιατι έχουν μια κάμερα και touchscreen αλλα γιατι κανει υπολογισμούς οπως ο υπολογιστής.

Υπολογιστής δίχως λογισμικό - εφαρμογές = άχρηστος.

Smartphone δίχως εφαρμογές = άχρηστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα λεγόμενα σου ειναι καθαρο οτι δεν εχεις πιάσει ή χρησιμοποιησει wp!

Ακομη κανεις το λάθος και συγκρίνεις τα windows mobile με το android,δλδ ενα νεκρο λογισμικο εδω και 3χρονια και που δεν εχει καμια σχεση με τα windows phone!

Οσο για τις εφαρμογές θα εχουν ραγδεα αυξηση στα wp,γιατι πλεων δε πανε για μεγαλη αλλαγη στο kernel οπως εγινε στη μεταβαση απο wp7 στα wp8 και κράτησε πισω την αναπτηξη και αύξηση των apps εκεινη τη περιοδο!

Σιγουρα 500 χιλιάδες δε θα φτασει σε ενα χρονο,αλλα θα εχει τεράστια αύξηση σ'αυτο το διάστημα!

 

Υ.Γ.Τα android δεν εχουν 2 εκ. εφαρμογές.Μάλιστα ακομη να φτάσει το 1 εκ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν εισαι άσχετος και με την εφαρμογή που αναφέρω άλλα και με τα wp.

Σορρυ αν στη χαλασα.

 

Εσυ εισαι αυτός που μου λες πως θα λειτουργήσω εγω πάνω σε ενα smartphone οχι εγω.

Να διαβάζουμε και τι γράφουμε πριν ποστάρουμε.

 

Κανει μπαμ πως δεν την εχεις χρησιμοποιησει απο τα λεγόμενα σου.

Οχι για να εισαι cool πρέπει να μην είσαι φαν μποι. Οταν εγώ ειχα windows mobile εσύ πρέπει να γεννιόσουν.

Δεν ψάχνεις κατι υπολογιστής υγρών ειναι αναλογία επίσης οργανωτής γράφεις τις συνταγές σου και αν θες τις κάνεις share σε φίλους.

Να μη γράψω τώρα και για άλλες εφαρμογές οπου απουσιάζουν.

 

 

Σε ενα χρόνο απο τώρα θα υπάρχουν 500.000 εφαρμογές; Εσυ ξεπέρασες και την ms δεν λεω μακάρι μόνο καλό θα κάνει στους χρήστες windows / windows phone. Αλλα πως εισαι τοσο σίγουρος.

Αν δεν πιάνεις το point τότε μιλάω με εξωγήινο ή εθελότυφλο θύμα φανμποισμού.

Smartphone ο ορος και ο κανονας δεν ειναι γιατι έχουν μια κάμερα και touchscreen αλλα γιατι κανει υπολογισμούς οπως ο υπολογιστής.

Υπολογιστής δίχως λογισμικό - εφαρμογές = άχρηστος.

Smartphone δίχως εφαρμογές = άχρηστο!

1. Διαβασε το κομμεντ του απο πανω.

2. Μιλας σε εναν τυπο που ειχε Laptop και Windows Mobile στην Ελλαδα πριν ερθουν ευρωπη (Λογο δουλειας του πατερα μου)

3. Ειμαι τιγκα ασχετος με Tablet Android, Lg L5, Lg l7 και Samsung S3? Ok.

4.Δεν ειπα οτι χρησιμοποιησα την εφαρμογη, ξυπνα! Ειπα οτι αν θελω να ψαξω κατι δεν θα το κανω στο store κανενος λειτουργικου, γιατι στο store τις εφαρμογες τις φτιαχνουν τριτα προσωπα. Πχ αν θελω να αγορασω audi δεν θα ψαξω μια εφαρμογη με τα αμαξια της, αλλα θα μπω στο site της.

5. Πηραμε ολες τις μεινστριμ εφαρμογες, τωρα μενουν ολες οι υπολοιπες :)

6. Διαβασε παλι τον απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα λεγόμενα σου ειναι καθαρο οτι δεν εχεις πιάσει ή χρησιμοποιησει wp!

Ακομη κανεις το λάθος και συγκρίνεις τα windows mobile με το android,δλδ ενα νεκρο λογισμικο εδω και 3χρονια και που δεν εχει καμια σχεση με τα windows phone!

Οσο για τις εφαρμογές θα εχουν ραγδεα αυξηση στα wp,γιατι πλεων δε πανε για μεγαλη αλλαγη στο kernel οπως εγινε στη μεταβαση απο wp7 στα wp8 και κράτησε πισω την αναπτηξη και αύξηση των apps εκεινη τη περιοδο!

Σιγουρα 500 χιλιάδες δε θα φτασει σε ενα χρονο,αλλα θα εχει τεράστια αύξηση σ'αυτο το διάστημα!

 

Υ.Γ.Τα android δεν εχουν 2 εκ. εφαρμογές.Μάλιστα ακομη να φτάσει το 1 εκ.!

Τι ειδες απο τα λεγόμενα μου και έβγαλες το πόρισμα πως δεν εχω χρησιμοποιησει wp;

Νεκρο λογισμικό εδω και 3 χρόνια; Ποιος το λεει αυτό βαλε λινκ.

Οσο για τις εφαρμογές ΘΑ ΕΧΟΥΝ ουτε είπα πως δεν θα έχουν ουτε είμαι ρατσιστής με τα wp.

Και 1 δις εφαρμογές να υπάρχουν παλι θα υπάρξουν ελλείψεις το εγραψα παραπάνω αλλα δεν βλέπεις και απαντάς ετσι για να έχουμε να λέμε πρωι πρωι. 

 

 

1. Διαβασε το κομμεντ του απο πανω.

2. Μιλας σε εναν τυπο που ειχε Laptop και Windows Mobile στην Ελλαδα πριν ερθουν ευρωπη (Λογο δουλειας του πατερα μου)

3. Ειμαι τιγκα ασχετος με Tablet Android, Lg L5, Lg l7 και Samsung S3? Ok.

4.Δεν ειπα οτι χρησιμοποιησα την εφαρμογη, ξυπνα! Ειπα οτι αν θελω να ψαξω κατι δεν θα το κανω στο store κανενος λειτουργικου, γιατι στο store τις εφαρμογες τις φτιαχνουν τριτα προσωπα. Πχ αν θελω να αγορασω audi δεν θα ψαξω μια εφαρμογη με τα αμαξια της, αλλα θα μπω στο site της.

5. Πηραμε ολες τις μεινστριμ εφαρμογες, τωρα μενουν ολες οι υπολοιπες :)

6. Διαβασε παλι τον απο πανω.

1) Διάβασα και απάντησα πάλι τρολλάρεις ;

2) Α οκ εχεις εμπειρία εγγραφη στο insomnia εν ετη 2013 με όνομα windows 8 lol. Μας επεισες πιτσιρίκο.

3) Το ξερω παλι καλα που το παραδέχτηκες

4)Ξυπνιως ειμαι δεύτερος καφές δεν σου φτάνει;Αν θες να ψάξεις ,ψάξε αλλα κοιμάσαι όρθιος την επόμενη φορα λοιπόν μη χρησιμοποιήσεις την αριθμομηχανή στο smartphone bingαρέ το για να δεις το αποτέλεσμα σαν καλός guru που είσαι γιατι δεν γουστάρεις να χρησιμοποιεις εφαρμογές για να σου δώσουν αποτελέσματα εσυ σαν γνήσιος guru θα το κανεις αναζήτηση λες και ψάχνεις να αγοράσεις προφυλακτικά απο skroutz.Επίσης μη βάλεις shazam την επομένη ψάξε ολο το youtube σε 100 χρόνια θα βρεις και το κομματι..

5) Πήρατε; mainstream; και εισαι χαρούμενος; Πάρε iphone σαν mainstreamακιας. 

6) Διάβασε τώρα τον απο κάτω μπεεε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφώς υπάρχουν ελλείψεις εφαρμογών για όλα τα γούστα όπως υπάρχει στο android και στο ios. Όταν όλες οι εφαμοργές που θα βγαίνουν για ios και android θα βγαίνουν ταυτόχρονα και για wp τότε θα λέμε οτι καλύπτει τα κενά. Και βέβαια θα μείνουν οι εφαρμογές του android που δεν δουλεύουν σε wp λόγω περιορισμών. Απο την άλλη σε όσες εφαρμογές συμβαίνει αυτό, να βγαίνουν απο την ίδια εταιρεία-προγραμματιστή και για τις 3 πλατφόρμες, συνήθως σε wp και ios λειτουργούν καλύτερα. Αυτή την εντύπωση έχω σχηματίσει απο την αρχή της πλατφόρμας και είναι πολύ σημαντικό.

Θα γίνει πάντως αυτό, μιας και όπου υπάρχουν κενά, εκεί συμφέρει τον προγραμματιστή να γράφει εφαρμογές. Όσο ποσοστό κι αν έχει το android, αν στο wp δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή ενώ στο android υπάρχουν άλλες 10, πιο πολλά θα βγάλεις με το wp.

 

Επίσης πρέπει να πέσουν οι τιμές στο wp, απο ότι βλέπω τα xbox live είναι πανάκριβα.

 

Τέλος θα συμφωνήσω πως η αλλαγή kernel καθυστέρησε την ανάπτυξη τη προηγούμενη χρονιά.

 

Εμένα μου λείπει η παραμετροποίηση του android και η απίστευτη ευκολία του στυλ ότι θες το κάνεις, αλλά ένα Optimus 4X που έπιασα, παρότι γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών κτλ, πάλι μου φάνηκε κουραστικό στην αίσθηση αφής αλλά και αισθητικής.

Επεξ/σία από flik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσυ εισαι αυτός που μου λες πως θα λειτουργήσω εγω πάνω σε ενα smartphone οχι εγω.

Να διαβάζουμε και τι γράφουμε πριν ποστάρουμε.

 

Κανει μπαμ πως δεν την εχεις χρησιμοποιησει απο τα λεγόμενα σου.

Οχι για να εισαι cool πρέπει να μην είσαι φαν μποι. Οταν εγώ ειχα windows mobile εσύ πρέπει να γεννιόσουν.

Δεν ψάχνεις κατι υπολογιστής υγρών ειναι αναλογία επίσης οργανωτής γράφεις τις συνταγές σου και αν θες τις κάνεις share σε φίλους.

Να μη γράψω τώρα και για άλλες εφαρμογές οπου απουσιάζουν.

 

 

Σε ενα χρόνο απο τώρα θα υπάρχουν 500.000 εφαρμογές; Εσυ ξεπέρασες και την ms δεν λεω μακάρι μόνο καλό θα κάνει στους χρήστες windows / windows phone. Αλλα πως εισαι τοσο σίγουρος.

Αν δεν πιάνεις το point τότε μιλάω με εξωγήινο ή εθελότυφλο θύμα φανμποισμού.

Smartphone ο ορος και ο κανονας δεν ειναι γιατι έχουν μια κάμερα και touchscreen αλλα γιατι κανει υπολογισμούς οπως ο υπολογιστής.

Υπολογιστής δίχως λογισμικό - εφαρμογές = άχρηστος.

Smartphone δίχως εφαρμογές = άχρηστο!

1)Δεν σου μιλησα εγω εσυ μου μιλησες και εισαι τερμα αποτομος και ξερολας

2)Ξαναλεω δεν με ξερεις,δεν ξερεις ποιος ειμαι και τι κανω και πως χρησιμοποιω ενα τηλεφωνο

ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ

3)Δεν ξερεις την ηλικια μου ωστε να λες οταν εσυ ειχες windows mobile εγω γεννιομουνα...παρεα με το sony erricsson x1 με αυτο γεννηθηκα στο χερι επισης ειχα δωρακι για τα γεννητουρια μου αυτο http://mobilepricesbot.com/htc-touch/

4)Η εφαρμογη που λες ενδιαφερει εσενα οχι εμενα δεν προκειτε να κανω χημεια ειναι τελειως αλλο το επαγγελμα μου

5)500.000 εφαρμογες ελπιζω εστω με λιγο νοημοσυνη να καταλαβαινεις οτι δεν λεω σοβαρα το νουμερο οπως δεν λεω σοβαρα και τα  2 εκ του android.

6)Απο που εβγαλες συμπερασμα οτι ειμαι fanboy οταν επιλεκτικα διαβαζω θεματα και απανταω και δεν μπαινω σαν fanboy σε θεματα που αφορουν το android και να λεω ποσο μαμαει το wp8 και ποσο χαλια ειναι το android και αλλα τετοια,απο την στιγμη που εσυ κανεις αυτο το πραγμα μπαινεις σε ενα θεμα με τιτλο WINDOWS PHONE και μας λες ειναι καλυτερο το android..Αμα ειναι καλυτερο κατσε εκει και ασε μας στην ησυχια μας..Εχεις την συνειδηση σαν καταναλωτης να ξερεις τι επιλεγεις..

6)Ξερω πολυ καλα τι ειναι smartphone επειδη εχει την λεξη smart σημαινει οτι πρεπει να εχει Εξυπνες κινησεις και να καταναλωνει εξυπνα τους πορους..Δεν ξερω στις τελευταιες εκδοσεις τι γινεται αλλα εγω ειμουν  συνεχεια με τον task killer αυτον που δουλευει στην notification bar να τον παταω για να κλεινουν apps..Πανεξυπνο δεν μπορεις να πεις...

Επισης ενα εξυπνο λειτουργικο δουλευει με τον τροπο που θες εσυ οχι με τον τροπο που θελει αυτο...

7)Απο android πηγα σε wp7 μετα σε iphone-και ενα android δευτερο κινητο ποιο πολυ για πειραματα και ξαναπηγα σε wp8 αυτο φυσικα για εμενα λεει κατι για εσενα χεστηκες αλλα εγω εχω τα apps και τον τροπο που τα θελω ετοιμα...Τωρα αυτο που ειπες με shazam ειναι αστειο ειναι απο τα πρωτα app που βγηκαν στην πλατφορμα..

8)Τωρα θα στο πω λιγο ποιο προσωπικα επειδη εσυ τωρα ανακαλυψες λογο της ηλικιας σου ενα λειτουργικο που μπορει να σε κανει να νομιζεις οτι εισαι hacker δεν χρειαζεται να μας πριζεις εμας οτι εισαι καποιος...Εισαι σε ενα φορουμ και μονο αυτο δεν μας νοιαζει αν εισαι 10 η 20 η 30 εισαι σε ενα φορουμ και μιλας με αγνωστους ανθρωπους που δεν ξερεις τι κανουν στην ζωη τους..

Τι ψαχνουν και τη εμπειρια εχουν αντε..

9)Παλι σεντονι εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχε πιο πολλες επιλογες σε εφαρνογες σιγουρα θα τα δοκιμαζα για βασικη χρηση (και android και ios εχω χρησιμοποιησει ολα πανω κατω την ιδια δουλεια κανουν) και αν θες σταθεροτητα τοτε πας σιγουρα σε wp (εκτος αν εχεις 739 ευρω για iphone :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ οποτε λογικο ειναι να μπει ο αλλος μεσα παρολο που εχει τιτλο microsoft. Η συγκριση γινετε επειδη το αρθρο αναφέρει εκτος απο τις 160000 εφαρμογες οτι το 23% των νεων χρηστων wp ερχονται απο το android.

Οι 160.000 εφαρμογες ειναι εντυπωσιακο νουμερο αλλα λοιπουν εφαρμογες που δεν μπορουν να αντικατασταθουν πχ swype keyboard. Το ξερω πως δεν σας νοιαζει και βολευεστε με το παλιο keyboard καλυτερα ομως καποιοι θελουν κατι καλυτερο.

Το 23% του share που παιρνει απο το andorid ειναι περιπου 1% των χρηστων του android. Δηλαδι 1% απο andorid παει σε wp που ειναι μαλλον πολυ μικρο.

Το κακο με τα wp ειναι οτι καθε χρονο αλλαζουν. Καθε χρονο θα γινουν γαματα καθε χρονο αυτος που αγορασε την συσκευη μενει πισω και καθε χρονο περιμενουμε τον επομενο.

Σε αντιθεση με το windows το wp ειναι πολυ κλειστο. Και δεν μιλαω για developing. Ακομα θελει πολλα ψωμια για να γινει λειτουργικο για υπολογιστες τσεπης και εγω δεν ειμαι προθυμος να χρηματοδοτω την microsoft για να κανει πειραματα με την δικια μου τσεπη.

 

Οσο για τον τροπο που φεροσουν στο κινητο σου lepaterious. Τα task killiers δεν ειναι task killers απο το android 2.2 και επειτα. Απλα κανανε restart την εφαρμογη. Το android προσπαθει να καλυψει αν ειναι δυνατον ολη την μνημη. Εσυ μεσα στην αγνοια σου αθελα σου νομιζωντας οτι εχεις windows σκεπτεσαι οτι πρεπει να εχεις περισσοτερη ελευθερη μνημη. Κατεβαζες την εφαρμογη που ονομαζοτανε tank killer εκανες restart της εφαρμογες που ειχες ανοιχτες, αυτες με την σειρα τους καταναλωνανε περισσοτερη cpu και μπαταρια και εσυ νομιζες οτι ειχε χαλασει το κινητο σου ^_^

 

6)Ξερω πολυ καλα τι ειναι smartphone επειδη εχει την λεξη smart σημαινει οτι πρεπει να εχει Εξυπνες κινησεις και να καταναλωνει εξυπνα τους πορους..Δεν ξερω στις τελευταιες εκδοσεις τι γινεται αλλα εγω ειμουν  συνεχεια με τον task killer αυτον που δουλευει στην notification bar να τον παταω για να κλεινουν apps..Πανεξυπνο δεν μπορεις να πεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ οποτε λογικο ειναι να μπει ο αλλος μεσα παρολο που εχει τιτλο microsoft. Η συγκριση γινετε επειδη το αρθρο αναφέρει εκτος απο τις 160000 εφαρμογες οτι το 23% των νεων χρηστων wp ερχονται απο το android.

Οι 160.000 εφαρμογες ειναι εντυπωσιακο νουμερο αλλα λοιπουν εφαρμογες που δεν μπορουν να αντικατασταθουν πχ swype keyboard. Το ξερω πως δεν σας νοιαζει και βολευεστε με το παλιο keyboard καλυτερα ομως καποιοι θελουν κατι καλυτερο.

Το 23% του share που παιρνει απο το andorid ειναι περιπου 1% των χρηστων του android. Δηλαδι 1% απο andorid παει σε wp που ειναι μαλλον πολυ μικρο.

Το κακο με τα wp ειναι οτι καθε χρονο αλλαζουν. Καθε χρονο θα γινουν γαματα καθε χρονο αυτος που αγορασε την συσκευη μενει πισω και καθε χρονο περιμενουμε τον επομενο.

Σε αντιθεση με το windows το wp ειναι πολυ κλειστο. Και δεν μιλαω για developing. Ακομα θελει πολλα ψωμια για να γινει λειτουργικο για υπολογιστες τσεπης και εγω δεν ειμαι προθυμος να χρηματοδοτω την microsoft για να κανει πειραματα με την δικια μου τσεπη.

 

Οσο για τον τροπο που φεροσουν στο κινητο σου lepaterious. Τα task killiers δεν ειναι task killers απο το android 2.2 και επειτα. Απλα κανανε restart την εφαρμογη. Το android προσπαθει να καλυψει αν ειναι δυνατον ολη την μνημη. Εσυ μεσα στην αγνοια σου αθελα σου νομιζωντας οτι εχεις windows σκεπτεσαι οτι πρεπει να εχεις περισσοτερη ελευθερη μνημη. Κατεβαζες την εφαρμογη που ονομαζοτανε tank killer εκανες restart της εφαρμογες που ειχες ανοιχτες, αυτες με την σειρα τους καταναλωνανε περισσοτερη cpu και μπαταρια και εσυ νομιζες οτι ειχε χαλασει το κινητο σου ^_^

Είχα ποιο παλιά έκδοση απο την 2.2 όντως παλιά και μετά που είχα iphone και ένα htc απλο όχι τπτ σπουδαίο το είχα για να πειραματίζομαι.Δεν του έδωσα και ιδιαίτερη προσοχή αλλα σίγουρα είχε πάνω απο την έκδοση 2.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...