Προς το περιεχόμενο

Windows 8 προβλημα με αυθεντικοτητα του dvd


nirvanagr6794

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες αν βρίσκει κανένα καλώδιο σε καμμια φτερωτή εκτος αν εννοείς το αρχικό γκάζι που δίνει η ψυκτρα για 2 δεύτερα..

Επίσης τσεκαρε κ το τροφοδοτικό.. αλλά ρε παιδιά τόσα γράφονται και μετά απο 1-2-3 μέρες τα βρίσκετε μπροστά σας...  η καλύτερη θεραπεία είναι η πρόληψη..

Όταν βάζουν καλή ψυκτρα δεν βάζουν καν ανεμιστήρα στο κουτί .. προχτες περασε ενας φίλος με 3770k απο εδω να του τον συμμαζέψω φοβερή προχειρότητα σε όλα.. Ευτυχώς αυτός είχε προνοήσει για corsair τροφοδοτικό..

 

 

Το μηχανημα που πηρα εχει τα εξης:

 

Ιntel Core i5 3570 (1155/3.4GHz/6MB)

RAM DDR3 Corsair 8GB 1600MHz

PSU Corsair Builder 600W V2

HDD WD Sata III 1TB

SSD Sandisk 128GB Sata III

Case Corsair Carbide 300R

MB Gigabyte Z77X-UD3H (1155/Z77,DDR3)

FAN Turbo-X 120MM

Windows 8 64bit

 

Mε ολα αυτα πανω, πιστευω οτι θα τη βγαλει μια 5ετια. Τωρα γιατι εβγαλε προβλημα στο πρωτο λεπτο, δεν το γνωριζω ουτε ευθυνομαι για τυχον μαλακια του τεχνικου, οταν περναγε τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τωρα γιατι εβγαλε προβλημα στο πρωτο λεπτο, δεν το γνωριζω ουτε ευθυνομαι για τυχον μαλακια του τεχνικου, οταν περναγε τα windows.

Ευθύνεται όμως ο τεχνικός που πέρασες εσύ πρόγραμμα και χαλάσαν τα windows;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευθύνεται όμως ο τεχνικός που πέρασες εσύ πρόγραμμα και χαλάσαν τα windows;;;

 

 

Αν εννοεις το avast, τοτε τι να πω? Τοσο ευαισθητουλια μας βγηκαν τα 8αρια, που δεν ανταποκρινονται με την πρωτη στραβη? Antivirus εβαλα, οχι κανενα περιεργο προγραμμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ξερει κανεις πως μπορω να κανω τον υπολογιστη να βλεπει τον δευτερο σκληρο? Τον πηγα για φορματ στο πλαισιο, του εκαναν, μπηκα στο bios και τον βλεπω, αλλα οταν μπαινω στον "υπολογιστη μου" μου δειχνει μονο τον ssd και οχι τον μεγαλο που ειναι ο δευτερος σκληρος ουσιαστικα.

 

Τι γινεται τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στην διαχείριση δίσκων ,

πίνακας ελέγχου ->εργαλεία διαχειριστή -> διαχείριση υπολογιστή-> διαχείριση δίσκων από τα αριστερά ή

πάτα το πλήκτρο win(start) κράτα το πατημένο και πάτα το r ,στο παραθυράκι γράψε diskmgmt.msc (κάνε copy/paste)..

Εκεί λογικά θα σου τον βγάλει χωρίς γράμμα μονάδας οπότε κάνε δεξί κλικ πάνω του και δώσε γράμμα μονάδος. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  υπαρχει αυτη η διαδρομη. Εχω τα 8αρια, μηπως δεν ακολουθω αυτη τη διαδρομη? Απο το bios μπορω να το κανω?

 

Ουτε το start πατημενο κανει κατι..

 

 

Edit: Τον βρηκα στον πινακα ελεγχου και μου λεει οτι λειτουργει κανονικα. Αλλα  δεν μπορω να κανω και πολλα στο μενου που βγαζει, οπως το να του δωσω γραμμα οπως ειπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις το avast, τοτε τι να πω? Τοσο ευαισθητουλια μας βγηκαν τα 8αρια, που δεν ανταποκρινονται με την πρωτη στραβη? Antivirus εβαλα, οχι κανενα περιεργο προγραμμα....

 

Αν ο υπολογιστής έχει ήδη εγκατεστημένο κάποιο antivirus (οποιοδήποτε κι αν ήταν αυτό) και εγκαταστήσουμε και κάποιο άλλο «από πάνω» (χωρίς απεγκατάσταση τού υπάρχοντος), έχω ακούσει από πολύ κόσμο ότι είναι θέμα χρόνου να γίνουν όλα μπάχαλο! Δεν κόβω το κεφάλι μου για την ισχύ αυτού, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αν όντως συμβαίνει, ούτε και ξέρω αν ο δικός σου είχε ήδη περασμένο antivirus. Απλά το αναφέρω ακριβώς επειδή μου το έχουν πει κι εμένα πολλές φορές. Ας το επιβεβαιώσει, ή ας το διαψεύσει κάποιος που γνωρίζει συγκεκριμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  υπαρχει αυτη η διαδρομη. Εχω τα 8αρια, μηπως δεν ακολουθω αυτη τη διαδρομη? Απο το bios μπορω να το κανω?

 

Ουτε το start πατημενο κανει κατι..

 

 

Edit: Τον βρηκα στον πινακα ελεγχου και μου λεει οτι λειτουργει κανονικα. Αλλα  δεν μπορω να κανω και πολλα στο μενου που βγαζει, οπως το να του δωσω γραμμα οπως ειπες...

Ο πίνακας ελέγχου είναι το κεντρικό παράθυρο όπου είναι όλα τα προγραμματάκια ελέγχου....εσύ στην διαχείριση υλικού μπήκες. 

100% στον πίνακα Ελέγχου υπάρχει το Εργαλεία διαχείρισης(όχι διαχειριστή όπως είπα πριν).

Δεν είπα ότι το start πατημένο κάνει κάτι, είπα «win(start) κράτα το πατημένο και πάτα το r» δηλαδή win+r.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πίνακας ελέγχου είναι το κεντρικό παράθυρο όπου είναι όλα τα προγραμματάκια ελέγχου....εσύ στην διαχείριση υλικού μπήκες. 

100% στον πίνακα Ελέγχου υπάρχει το Εργαλεία διαχείρισης(όχι διαχειριστή όπως είπα πριν).

Δεν είπα ότι το start πατημένο κάνει κάτι, είπα «win(start) κράτα το πατημένο και πάτα το r» δηλαδή win+r.

 

 

Το εκανα αυτο που ειπες. Ειχες δικιο, δεν πηγα σωστα πριν. Εκανα και copy paste και μου βρηκε το δισκο. Οταν κανω δεξι κλικ, μου βγαζει 3 επιλογες:

 

Μετατροπη σε δυναμικο δισκο, μετατροπη σε δισκο GPT και ιδιοτητες. Τι κανω απο κει και περα?

 

Αν ο υπολογιστής έχει ήδη εγκατεστημένο κάποιο antivirus (οποιοδήποτε κι αν ήταν αυτό) και εγκαταστήσουμε και κάποιο άλλο «από πάνω» (χωρίς απεγκατάσταση τού υπάρχοντος), έχω ακούσει από πολύ κόσμο ότι είναι θέμα χρόνου να γίνουν όλα μπάχαλο! Δεν κόβω το κεφάλι μου για την ισχύ αυτού, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αν όντως συμβαίνει, ούτε και ξέρω αν ο δικός σου είχε ήδη περασμένο antivirus. Απλά το αναφέρω ακριβώς επειδή μου το έχουν πει κι εμένα πολλές φορές. Ας το επιβεβαιώσει, ή ας το διαψεύσει κάποιος που γνωρίζει συγκεκριμένα...

 

 

Στο πλαισιο μου ειπαν να μην βαλω με τιποτα το avast γιατι εχει προβλημα συμβατοτητας με τα 8ρια και μου προτειναν να αγορασω ενα απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα, και φυσικα ηταν και το turbo x antivirus μεσα. Τους ειπα οτι δεν θελω να αγορασω καποιο και ρωτησα αν μπορω να βαλω το avg. Ειπαν οτι μπορω να δοκιμασω αλλα δεν ξερουν αν θα δημιουργηθει ξανα το ιδιο προβλημα. Παντως δεν τους αφησα να μου εγκαταστησουν το δικο τους antivirus (turbo x) οπως εκαναν την πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πατάς στον κεντρικό δίσκο;;;Τον ssd;;;

Ανέβασε μια εικόνα αν μπορείς να δούμε τι παίζει.

 

Για antivirus αν θες πέρασε το avira το έχω πολύ καιρό στον Η/Υ με τα 8 και δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πατάς στον κεντρικό δίσκο;;;Τον ssd;;;

Ανέβασε μια εικόνα αν μπορείς να δούμε τι παίζει.

 

Για antivirus αν θες πέρασε το avira το έχω πολύ καιρό στον Η/Υ με τα 8 και δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

 

Πες μου σε παρακαλω που ειναι η ζωγραφικη στα 8ρια γιατι δεν τη βρισκω. Εχω βγαλει screensaver...

 

 

Ακυρο, τη βρηκα στην αναζητηση.

post-269406-0-60908200-1372539818_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, πατησα διπλα και μου βγαζει μονο μια επιλογη "νεος απλος τομος".

 

Το πατησα, εδωσα το γραμμα F και τωρα ειμαι εδω:

 

 

 

Να συνεχισω?

post-269406-0-55206500-1372541428_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος!

 

Επιτελους, τετλος!

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου, τουλαχιστον τωρα τον βλεπω και μπορω να περασω και κανενα αρχειο μεσα. Το avira λεει τιποτα? Το avast να μην το βαλω λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...