Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για επιτραπέζιο στρατηγικής


bilisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω ένα επιτραπέζιο στο οποίο να μαζεύεις υλικά να κατακτάς πόλης να επεκτείνεστε να φτιάχνεις στρατό και να μην είναι κάθε φορά που παίζεις το ίδιο,τι μου προτείνεται υπάρχει κάτι τέτοιο αν ναι ποιο?και αν όχι ποιο είναι πιο κοντά σε ο,τι ζητάω??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά ήταν ένα παιχνίδι λεγόμενο Μάρκο Πόλο, αλλά δεν ξέρω αν υπάχει ακόμα. Προφανώς δεν είχε στρατό, αλλά παιζόνταν σε ένα παγκόσμιο χάρτη με τις κυριότερες πόλεις της εποχής του Μάρκο Πόλο. Μπορούσεις να κάνεις πολλά διαφορετικά πράγματα για να κερδίσεις και ήταν αρκετά ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το καλύτερο στρατηγικής με micro-management είναι μάλλον το Settlers of Catan. Το καλό είναι ότι έχει και αρκετά expansions, οπότε παίζεις για αρκετό καιρό.

 

Το καλύτερο στρατηγικής με επιθετικό πόλεμο είναι το Risk το παλιό, όχι η βλακεία που έβγαλαν τελευταία.

 

Υπάρχουν tabletop games που συνδυάζουν και τα δύο, αλλά πάμε σε πολύ hardcore καταστάσεις με τεράστιο learning curve. Θυμάμαι κάποιες παραλλαγές του Warhammer για παράδειγμαμε στρατούς και micro-management. Είσαι σίγουρος ότι θες κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω το καταν δεν λεω καλο ειναι αλλα για μαχες και λοιπα δεν ειναι και παρα πολυ , βεβαια εγω εχω την απλη εκδοση και τους θαλασσοπορους , ισως αν παρεις και τα αλλα expansion να κλεινει πιο πολυ σε αυτα που θες , το απλο δεν εχει μαχες απλα μαζευεις προμηθειες , πας 10 lvl και νικας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 κι από μένα για το risk.

 Μου το έκανε δώρο παλιά,μια φίλη και το έχουμε λιώσει κυριολεκτικά!!!!!!!
'Εχει στρατηγική σε συνδιασμό με τύχη, και το κάνει να έχει σασπένς,και πλάκα την ίδια ώρα.
Προσωπικά το προτείνω για 3+ παίκτες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το ρισκ μαζευομαστε πολλοι και λιωναμε για 5ωρα και βαλε!

οσο πιο πολλοι τοσο πιο δυσκολο ειναι...πχ να ναι 6 παικτες και καποιος να εχει αποστολη να κατακτησει 24 περιοχες....τον ηπιε! το πρωτο risk ηταν το καλυτερο απο τα 2 επομενα που βγηκαν (και τα πηραμε κι αυτα)...ειδικα το τελευταιο ηταν πολυ μαπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stratego. το κλασικό όχι το 4. απλά φοβερό.

 

 

έχεις οικονομική δυνατότητα/community Να ξεκινήσεις tabletops? εγώ παίζω φανατικά warhammer 40k και το έχω κατα ευχαριστηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...