Προς το περιεχόμενο

To BlackBerry Playbook δε θα αναβαθμιστεί στο BB10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη διάρκεια ανακοινώσεων αποτελεσμάτων για το τελευταίο οικονομικό τρίμηνο της BlackBerry, ο πρόεδρος της εταιρείας δήλωσε ότι η τελευταία έκδοση της πλατφόρμας, δε πρόκειται να κυκλοφορήσει για το μοναδικό tablet της εταιρείας, το BlackBerry Playbook.Η απόφαση αυτή της Blackberry έρχεται σε πλήρη αντίθεση με τις αρχικές ανακοινώσεις της εταιρείας, μόλις τον περασμένο Ιανουάριο για πλήρη υποστήριξη του Playbook tablet με την ολοκαίνουρια έκδοση της πλατφόρμας.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο λόγος είναι η προβληματική ταχύτητα του Playbook μετά την εγκατάσταση του BB10, κάτι που δε συμβαδίζει με τα πρότυπα της Blackberry και οδήγησε το πρόεδροπρόερδρο της στην απόφαση να τερματίσει το project.

 

Σε παράλληλες ειδήσεις, η Blackberry παρουσίασε απώλειες μεγέθους 84 εκ. αν και αύξησε το τζίρο της στα 3.1 δισ. δολάρια. Ακόμα η βάση των συνδρομητών της φτάνει πλέον τα 72 εκ. σημαντικά μειωμένη από τα 76 εκ. πριν λίγους μήνες.

 

Link.png Site: theverge.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω δοκιμάσει κάποιο από τα προϊόντα της εταιρίας μου είναι συμπαθής... αλλά με τέτοιες κινήσεις... 
Κρίμα... δεν την βλέπω να προχωρά πολύ, ξέρω ότι έχει το δικό της φανατικό κοινό... αλλά το απέκτησε παίζοντας μπάλα μόνη της όντας μπροστά από τον ανταγωνισμό τις εποχές εκείνες...Τ
Τώρα που υπάρχουν όμως πολύ δυνατές εναλλακτικές, την βλέπω δύσκολα...

Από την άλλη, δεν διαφωνώ πλήρως με την κίνηση αυτή γιατί αν όντως έτρεχε το BB10 και κολλούσε, δηλαδή δεν το "σήκωνε" το μηχάνημα τότε ποιος ο λόγος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κάνει πολλές λάθος κινήσεις όπως αυτή. Κι εγώ πρώην φανατικός μέχρι πριν λίγο καιρό. Όμως η έλλειψη εφαρμογών και η μη υποστήριξη πρόσφατων συσκευών με κούρασε απίστευτα. Δυστυχώς παίζουν μπάλα μόνο δύο παίκτες στο γήπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RIP BB...

 

Όταν θα καταλάβουν οι εταιρείες πόσο σημαντική είναι η software υποστήριξη ώστε να μην νοιώθει ο πελάτης ξεχασμένος κλπ κλπ.

θα έχει μείνει μόνο η Apple με την Google να φτιάχνουν smart devices.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν 1,5 μηνα πηρα το playbook με αυτη την προοττπικη

δεν εχει εφαρμογες και οι καλες κανουν απο 4.99 εως 34.99

και σκαει και αυτη η βομβα??

οκ στο διαολο blackberry και εσυ και ο κολο γερμαναρας που βαλαν για CEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ στο διαολο blackberry και εσυ και ο κ..λο γερμαναρας που βαλαν για CEO

σε παρακαλώ τι εκφράσεις είναι αυτές.. οι Γερμανοί είναι φίλοι μας.. :P :lol:

_1_%257E1.JPG

 

Πέρα από την πλάκα, δεν φταίει ο CEO. Εχει πολλά χρόνια θέμα η BB. Απλά εκτίθεται περισσότερο με τέτοιες κινήσεις. 

Πάνε πολλά χρόνια που ήμουν οπαδός εταιριών. Σήμερα είμαι με όποια τραβάει και μου κάνει (πχ Android)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ipad 1 είχε support για μικρότερο διάστημα. Το αυτογκολ είναι ότι η ΒΒ καλλιέργησε ψεύτικες προσδοκιες ότι το playbook θα πάρει την αναβάθμιση και τώρα το παίρνει πίσω γιατί δεν τα σηκώνει.... Δεν το ξέρατε; Φάουλ, μεγάλο, φάουλ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα εκει ειναι το θεμα

αν το ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα παρει το bb10

θα αγοραζα το nexus με κλειστα ματια αλλα επεσα στην παγιδα τους

τα τελευταια λεφτα που ειδαν απο εμενα(και απο πολλους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το playbook τα σπάει 1> exei 64gb χώρο 2 >ειναι ωραίο και κομψό 3>μεγάλη μπαταρία 4>χαμιλή τιμή και το κυριότερο περνει  και ANDROIDεφαρμογες πολ'υ ευκολα!! οπότε απο όσα  tablet είχα όπως ipad 1και μετά το 2 μετά το  nexus τελικά κατέληξα στο bb playbook ειναι 'απεκτο < ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το playbook τα σπάει 1> exei 64gb χώρο 2 >ειναι ωραίο και κομψό 3>μεγάλη μπαταρία 4>χαμιλή τιμή και το κυριότερο περνει  και ANDROIDεφαρμογες πολ'υ ευκολα!! οπότε απο όσα  tablet είχα όπως ipad 1και μετά το 2 μετά το  nexus τελικά κατέληξα στο bb playbook ειναι 'απεκτο < ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ>

η συσκευή είναι πάααρα πολύ καλή και αξίζει τα λεφτά της, ειδικά το μοντέλο των 64GB στα 200€ και τη σώζει πραγματικά που μπορείς να κάνεις sideload πολλές Android εφαρμογές.. όμως από μια άποψη για κάποιον που θέλει να αγοράσει τώρα tablet γιατί να κάνεις sideload και να μην έχεις το Nexus 7 που κοστίζει πλέον 240-280 ευρώ (ανάλογα τα GB) και μπορείς να περάσεις ότι εφαρμογή έχει το Google Play.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλε μου φίλε, 1)το bb playbook εχει 64gb 200 , το nexus εχει 32gb στα 250 ευρό 2)εχει πισω καμερα 5 mp!! το μονοο σιγουρο ειναι οτι και δύο ειναι πολυ καλα!! αναλογα τι θελει ο καθένας μας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...