Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το gearbest.com είναι αξιόπιστο? Στέλνει Ελλάδα κανονικά ή υπάρχουν θέματα σε τελωνείο κλπ?

Από αυτά τα κινητά ξέρει κάποιος κανένα καλό που να το έχει δοκιμάσει ή να το έχει ακούσει? Γιατί βλέπω πολύ καλές προσφορές.

Ευχαριστώ.

Meizu, ZTE, Lenovo είναι εταιρείες Α κατηγορίας .

 

Απο αυτα που έχεις βάλει αποφεύγεις τις συσκευές της Elephone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες. Ναι αυτά τα κινητά που προτείνετε τα γνωρίζω γιατί είναι τα πιο ευρέως διαδεδομένα. Και όντως κανονικές είναι οι τιμές γιατί τα σύγκρινα με τα vickmall & minideal. Οι εκπτώσεις είναι για τα μάτια του κόσμου.

Αλλά δεν είμαι για αυτά τα χρήματα. Το πολύ 200€. Ναι εννοείται για 2gb Ram. Οπότε σε τι επιλογές πάω? Και από ποιό κατάστημα λέτε τελικά? Minideal, Vickmall ή Banggood? Tα ίδια είναι? Όσο για το τελωνείο ρώτησα γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί τι ισχύει τελικά.

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες. Ναι αυτά τα κινητά που προτείνετε τα γνωρίζω γιατί είναι τα πιο ευρέως διαδεδομένα. Και όντως κανονικές είναι οι τιμές γιατί τα σύγκρινα με τα vickmall & minideal. Οι εκπτώσεις είναι για τα μάτια του κόσμου.

Αλλά δεν είμαι για αυτά τα χρήματα. Το πολύ 200€. Ναι εννοείται για 2gb Ram. Οπότε σε τι επιλογές πάω? Και από ποιό κατάστημα λέτε τελικά? Minideal, Vickmall ή Banggood? Tα ίδια είναι? Όσο για το τελωνείο ρώτησα γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί τι ισχύει τελικά.

Ευχαριστώ και πάλι.

ZTE V5 2GB ram στα 140$ απο vickmall.Εξαιρετικη συσκευη.Αποστολη με Singapore Post θα βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες. Ναι αυτά τα κινητά που προτείνετε τα γνωρίζω γιατί είναι τα πιο ευρέως διαδεδομένα. Και όντως κανονικές είναι οι τιμές γιατί τα σύγκρινα με τα vickmall & minideal. Οι εκπτώσεις είναι για τα μάτια του κόσμου.

Αλλά δεν είμαι για αυτά τα χρήματα. Το πολύ 200€. Ναι εννοείται για 2gb Ram. Οπότε σε τι επιλογές πάω? Και από ποιό κατάστημα λέτε τελικά? Minideal, Vickmall ή Banggood? Tα ίδια είναι? Όσο για το τελωνείο ρώτησα γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί τι ισχύει τελικά.

Ευχαριστώ και πάλι.

Άλλο μαγαζί που έχω ψωνίσει πολλές φορές χωρίς πρόβλημα είναι το reportspam. Εάν μπορείς να δώσεις άλλα 40€, μπορείς να πάρεις το XIAOMI MI3 Snapdragon 800 8274AB 2.3GHz Quad Core 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2 3G Smartphone 16GB, που είναι πάρα πολύ καλό κινητό. Εγώ έχω την 64GB έκδοση από 6μήνου και είμαι καταευχαριστημένος. Λιγότερο από 200€, και πολύ καλά κινητά είναι τα εξής:

XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone - 152€

ASUS ZENFONE 5 16G Intel Z2560 1.6GHz Dual Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.3 3G Smartphone - 160€

COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.2 3G Smartphone - 134€

ELEPHONE P6000 MTK6732 64-bit Quad Core 5.0 Inch HD OGS Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone - 136€

ή κοιτάς γενικώς εδώ τι σου αρέσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα έψαξα λίγο τώρα και κατέληξα στα εξής (γύρω στα 230€ όλα):

MeiZu MX3 XIAOMI M3 Lenovo K910 ZTE Nubia Z7 Mini HuaWei G750 Honor 3X HuaWei Ascend P6S

Ποιό προτίνετε?

Για μένα Mi3 ασυζητητί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καμία πρόταση για 10Αρι κοντά στα 100€; μόνο clash of clans θα δουλεύει.Πριν αρχίσετε το κράξιμο είναι για φίλο και θέλει να παίζει από εκεί με xmod. Εγώ δεν μπόρεσα να τον πείσω πως θα πετάξει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα έψαξα λίγο τώρα και κατέληξα στα εξής (γύρω στα 230€ όλα): MeiZu MX3 XIAOMI M3 Lenovo K910 ZTE Nubia Z7 Mini HuaWei G750 Honor 3X HuaWei Ascend P6S

Ποιό προτίνετε?

Χμμ το ειχα το mi3..

 

Λογω σωστοτερου μεγεθους σιγουρα θα σκεφτομουν και το mx3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σόρρυ αν έχει ειπωθεί η ερώτηση ξανά αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Αυτό εδώ το site http://www.dealsmachine.com/ , τι λέει? Γιατί κάτι φτηνά κινητά(μαξ 80 ευρώ) που κοιτάζουν κάτι φίλοι μου, τα έχει κανά 7~10 ευρώ φθηνότερα από το αμέσως επόμενο. Βέβαια, θεωρητικά και μόνο που έχει paypal, είναι αξιόπιστο, απλά ρωτάω να δω αν έχει κανένας προσωπική γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...