Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Σόρρυ αν έχει ειπωθεί η ερώτηση ξανά αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Αυτό εδώ το site http://www.dealsmachine.com/ , τι λέει? Γιατί κάτι φτηνά κινητά(μαξ 80 ευρώ) που κοιτάζουν κάτι φίλοι μου, τα έχει κανά 7~10 ευρώ φθηνότερα από το αμέσως επόμενο. Βέβαια, θεωρητικά και μόνο που έχει paypal, είναι αξιόπιστο, απλά ρωτάω να δω αν έχει κανένας προσωπική γνώμη.

δεν το ξέρω το site

 ,αλλά έχεις δει πως δεν είναι δωρεάν τα μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άλλο μαγαζί που έχω ψωνίσει πολλές φορές χωρίς πρόβλημα είναι το reportspam. Εάν μπορείς να δώσεις άλλα 40€, μπορείς να πάρεις το XIAOMI MI3 Snapdragon 800 8274AB 2.3GHz Quad Core 5.0 Inch FHD Screen Android 4.2 3G Smartphone 16GB, που είναι πάρα πολύ καλό κινητό. Εγώ έχω την 64GB έκδοση από 6μήνου και είμαι καταευχαριστημένος. Λιγότερο από 200€, και πολύ καλά κινητά είναι τα εξής:

XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone - 152€

ASUS ZENFONE 5 16G Intel Z2560 1.6GHz Dual Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.3 3G Smartphone - 160€

COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen Android 4.2 3G Smartphone - 134€

ELEPHONE P6000 MTK6732 64-bit Quad Core 5.0 Inch HD OGS Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone - 136€

ή κοιτάς γενικώς εδώ τι σου αρέσει....

πανακριβο το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

To banggood αξιοπιστο ΑΛΛΑ ο τροπος που στελνει ειναι πιο αργος και απο τον θανατο. ΜΟΝΟ για μαζοχες που θελουν να περιμενουν..

 

Aπο αυτά που βλεπω για μενα τα 3 κινητά vfm ειναι 1) zte v5 red bull 2gb στα 140 δολάρια, 2) xiaomi redmi note στα 165$  και 3)zte v5 max στα 189.

 

αυτό πως σας φαινεται; http://www.geekbuying.com/item/Sports-LED-Touch-Screen-Smart-Bracelet-Watch-Bluetooth-4-0-Waterproof-Anti-lost-Thermometer-Measuring-Heart-Rate---Blue-333013.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ταμπλετ θα μου προτεινατε αναμεσα στα Cube U65GT TALK9X, Pipo P1 RK3288 και PIPO P9 RK3288?


Δε με ενδιαφερει το 3G, για βασικη χρηση μεσα στο σπιτι (ιντερνετ, ταινιες, παιχνιδια).


 


Εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο στις 10" απο Κινα με παρομοιες τιμες (150-200€)?


 


Επισης αγορα απο που?


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic, αλλα ειναι καλο να αναφερθει.

 

 

Εκανα μια ψιλοερευνα για χρεωσεις μετατροπης συναλλαγματος.

 

Η eurobank που θα παρει τον...... απο εμενα χρεωνει νταβατζιλικι + 2,5 ευρω ακομα και σε αγορα 60 δολαριων

 

Η πειραιως μου ειπαν +2%

 

Η alpha bank που μαλλον θα προτιμησω μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα κατρων μου απαντησε πως δεν χρεωνει κατι εξτρα στην μετατροπη!.! Απλα η ισοτημια μου ειπε η υπαλληλος που ρωτησα 3 φορες για να το επιβεβαιωσω.

 

Μενει να μας το επιβεβαιωσει καποιος πελατης της ALPHA BANK που την εχει χρησημοποιησει για αγορες σε αλλο νομισμα και μετατροπη απο την τραπεζα και οχι το paypal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην άλφα μπανκ είμαι αρκετό καιρό και δε παρατήρησα έξτρα χρεώσεις στις αναλυτικές χρεώσεις της κάρτας που μου στέλνει. Όλες τις μετατροπές τις έχω αφήσει στην τράπεζα.

Επεξ/σία από Shijune
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα η Alpha bank δεν χρεωνει προμηθεια στην συναλλαγη για την μετατροπη νομισματος.

Παντα μεσω paypal το εχω να κανει την μετατροπη η τραπεζα και ποτε δεν ειχα επιπροσθετη χρεωση.

Αντιθετα η Citibank σε λογαριασμο καρτας που μολις πηρα μεσα στην βδομαδα βαζει χρεωση 1.5% στην αλλαγη του νομισματος επιπλεον απο το ποσο της εκαστοτε αγορας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic, αλλα ειναι καλο να αναφερθει.

 

 

Εκανα μια ψιλοερευνα για χρεωσεις μετατροπης συναλλαγματος.

 

Η eurobank που θα παρει τον...... απο εμενα χρεωνει νταβατζιλικι + 2,5 ευρω ακομα και σε αγορα 60 δολαριων

 

Η πειραιως μου ειπαν +2%

 

Η alpha bank που μαλλον θα προτιμησω μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα κατρων μου απαντησε πως δεν χρεωνει κατι εξτρα στην μετατροπη!.! Απλα η ισοτημια μου ειπε η υπαλληλος που ρωτησα 3 φορες για να το επιβεβαιωσω.

 

Μενει να μας το επιβεβαιωσει καποιος πελατης της ALPHA BANK που την εχει χρησημοποιησει για αγορες σε αλλο νομισμα και μετατροπη απο την τραπεζα και οχι το paypal.

 

Απλά τσέκαρε τις ισοτιμίες γιατί μπορεί να τα βγάζει από εκεί  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic, αλλα ειναι καλο να αναφερθει.

 

 

Εκανα μια ψιλοερευνα για χρεωσεις μετατροπης συναλλαγματος.

 

Η eurobank που θα παρει τον...... απο εμενα χρεωνει νταβατζιλικι + 2,5 ευρω ακομα και σε αγορα 60 δολαριων

 

Η πειραιως μου ειπαν +2%

 

Η alpha bank που μαλλον θα προτιμησω μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα κατρων μου απαντησε πως δεν χρεωνει κατι εξτρα στην μετατροπη!.! Απλα η ισοτημια μου ειπε η υπαλληλος που ρωτησα 3 φορες για να το επιβεβαιωσω.

 

Μενει να μας το επιβεβαιωσει καποιος πελατης της ALPHA BANK που την εχει χρησημοποιησει για αγορες σε αλλο νομισμα και μετατροπη απο την τραπεζα και οχι το paypal.

Για τη eurobank σίγουρα δεν είναι έτσι τα πράγματα, αντιγράφω από το λογαριασμό της πιστωτικής μου

Ποσό             Έξοδα Συν/γματος

8,02 ΑΓΟΡΑ   0,16

2,54 ΑΓΟΡΑ   0,05

1,41 ΑΓΟΡΑ  0,03

33,00 ΑΓΟΡΑ   0,66

142,56 ΑΓΟΡΑ   2,85

όλες οι τιμές σε Ευρώ, άρα +2%. δεν ξέρω αν είναι φθηνότερο από το να κάνει τη μετατροπή το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 44 ευρω που πληρωσα προχθες με χρεωστικη μου κρατησε 2,5 ευρω εξοδα συναλλαγης.

 

την ιδια ημερα, χρεωση 80 ευρω, αλλα 2,5 ευρω εξοδα συναλλαγης

 

στο ebanking μου το ειδα ξεκαθαρα...

για πιστωτικη δεν ξερω αλλα τους θεωρω ακυρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως Εθνική και Πειραιώς για να φέρω λεφτά από το paypal, μου κρατάνε και οι δύο 4€ σαν έξοδα εμβάσματος. Για αποστολή θα σας πω την δευτέρα που θ'αγοράσω το Xiaomi Note 4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα η Alpha bank δεν χρεωνει προμηθεια στην συναλλαγη για την μετατροπη νομισματος.

Παντα μεσω paypal το εχω να κανει την μετατροπη η τραπεζα και ποτε δεν ειχα επιπροσθετη χρεωση.

 

Mια απο τα ίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic, αλλα ειναι καλο να αναφερθει.

 

 

Εκανα μια ψιλοερευνα για χρεωσεις μετατροπης συναλλαγματος.

 

Η eurobank που θα παρει τον...... απο εμενα χρεωνει νταβατζιλικι + 2,5 ευρω ακομα και σε αγορα 60 δολαριων

 

Η πειραιως μου ειπαν +2%

 

Η alpha bank που μαλλον θα προτιμησω μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα κατρων μου απαντησε πως δεν χρεωνει κατι εξτρα στην μετατροπη!.! Απλα η ισοτημια μου ειπε η υπαλληλος που ρωτησα 3 φορες για να το επιβεβαιωσω.

 

Μενει να μας το επιβεβαιωσει καποιος πελατης της ALPHA BANK που την εχει χρησημοποιησει για αγορες σε αλλο νομισμα και μετατροπη απο την τραπεζα και οχι το paypal.

 

Χαχα τώρα καταλάβατε πως στη Eurobank ψάχνουν για κορόιδα. Την έχουμε πατήσει οικογενειακός και έμαθα. Το πιο κορυφαίο. Χρεωστική κάρτα, χωρίς καμία απολύτως συγκατάθεση του αδερφού μου, την μετατρέψανε σε πιστωτική και ύστερα ζητούσαν ετήσια συνδρομή ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Τώρα έχουν να κρατάνε έναν λογαριασμό με 1-2 ευρώ ανοιχτό έτσι για κοροϊδία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...