Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη ειναι μια ανυπαρκτη εταιρεια ,ειναι σαν την turbox δεν ειναι κανονικο brand απλα βαζει το ονομα της σε οτι σαβουρα βγαλει η alps.

Ειναι η χαρα των κινεζομαγαζων βεβαια γιατι δινει τρελες εκπτωσεις για αυτο οπου και αν γυρισεις βλεπεις μπροστα σου και ενα elephone.

 

Έχουμε online εμπειρίες με προβλήματα και κακές κριτικές στα elephone? Γιατί αν τα μέχρι τώρα προιόντα της είναι αξιόπιστα δεν βρίσκω λόγο να τα αποφύγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε και κάποια πρόταση για τάμπλετ μέχρι 100 ευρώ από Ευρωπαϊκό warehouse για γρήγορη αποστολή.Είναι για πιτσιρικά 12 ετών και η χρήση θα είναι κυρίως για παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχουμε online εμπειρίες με προβλήματα και κακές κριτικές στα elephone? Γιατί αν τα μέχρι τώρα προιόντα της είναι αξιόπιστα δεν βρίσκω λόγο να τα αποφύγουμε.

Μονο προβληματα εχουν ,κανε μια βολτα στο "αναδελφο" φορουμ και δες στα νηματα των elephone ,το μεγαλο σουξε τους ηταν το P6i που ηταν η μεγαλυτερη σαβουρα που εχουν βγαλει αλλα υπαρχει ισχυρος ανταγωνισμος και απο αλλα μοντελα elephone.

Εδω ειναι το καινουργιο τους καμαρι ,ο καημενος ο mikki εχει βγαλει το τραπεζι βολτα μπας και βρει πουθενα σημα το GPS αλλα η "ναυαρχιδα" αντιστεκεται σθεναρα  :lol:

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη παιδιά, thl t6 pro βρίσκω και t6s βρίσκω, t6s pro δεν βρίσκω... Ποιο είναι με την καλή φωτογραφική;

sorry φιλε t6 pro ειναι

Το μονο του προβλημα ειναι η μη πραγματικη ενδειξη μπαταριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαίρα (όπως δήλωσε ο s2117) και snapdragon 400 δεν πάνε στην ίδια πρόταση. Στην Elite τον κινητών πάνε επίσης Μι4 και IUNI U3.

 

Τέλος αν θες να κερδίσεις ένα 100ρικο πας στο ZOPO 3X γύρω στα 230 ευρά με κάνα κουπόνι. Το κινητό είναι τρομερό για τη τιμή αλλά με 2700 μπαταρία και μάλλον υποστήριξη ZOPO (ότι μπορεί να σημαίνει αυτό στο μέλλον)

Μάλλον δεν έπιασες το point....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις και 4G μέσα τότε μπορείς να δεις αυτά->

ONEPLUS ONE Qualcomm 64GB Snapdragon 801 2.5Ghz Quad Core 5.5 Inch FHD Gorilla Glass 3 JDI Screen 4G LTE Smartphone

MEIZU MX4 32G MT6595 2.2GHz Octa Core 5.36 Inch JDI FHD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone

LENOVO VIBE X2 MTK6595M 2.0GHz Octa Core 5.0 Inch FHD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone (αυτό ήρθε χθες-προχθές Ελλάδα στα 449€)

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G, εγώ έχω από 6μήνου και είμαι κατευαχιστημένος αυ΄το -> XIAOMI MI3 64GB Snapdragon 800 2.3GHz Quad Core 5.0 Inch FHD Display Android 4.2 3G Smartphone και την δευτέρα θα παραγγείλω και αυτό -> XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone

 

 

 

 

Σφαίρα (όπως δήλωσε ο s2117) και snapdragon 400 δεν πάνε στην ίδια πρόταση. Στην Elite τον κινητών πάνε επίσης Μι4 και IUNI U3.

 

Τέλος αν θες να κερδίσεις ένα 100ρικο πας στο ZOPO 3X γύρω στα 230 ευρά με κάνα κουπόνι. Το κινητό είναι τρομερό για τη τιμή αλλά με 2700 μπαταρία και μάλλον υποστήριξη ZOPO (ότι μπορεί να σημαίνει αυτό στο μέλλον)

 

 

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας, βλακεία μου που ξέχασα να αναφέρω ότι θέλω να είναι δίκαρτο, οπότε το xiaomi redmi note που με έψησε πολύ ως VFM και με πολύ καλή μπαταρία, δυστυχώς κόβεται...Αντίστοιχα και το mi3...έχουμε κάποιο αλλο υπόψιν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας, βλακεία μου που ξέχασα να αναφέρω ότι θέλω να είναι δίκαρτο, οπότε το xiaomi redmi note που με έψησε πολύ ως VFM και με πολύ καλή μπαταρία, δυστυχώς κόβεται...Αντίστοιχα και το mi3...έχουμε κάποιο αλλο υπόψιν?

coolpad f1 ή zte v5  οι άλλες σου επιλογές.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι αυτό που είναι και Dual SIM Dual Standby/Dual 4G?

ZTE Red bull V5Max Qualcomm Snapdragon MSM8916 64bit Quad Core 1.2GHz 5.5 inch 2gb ram

http://hotmid.com/zte-red-bull-v5max-qualcomm-snapdragon-msm8916-64bit-quad-core-1-2ghz-5-5-inch-720p-android-phone.html

 

Σε επιδόσεις πως πάει σε σχέση με ένα 8core, πχ το coolpad F1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι αυτό που είναι και Dual SIM Dual Standby/Dual 4G?

ZTE Red bull V5Max Qualcomm Snapdragon MSM8916 64bit Quad Core 1.2GHz 5.5 inch 2gb ram

http://hotmid.com/zte-red-bull-v5max-qualcomm-snapdragon-msm8916-64bit-quad-core-1-2ghz-5-5-inch-720p-android-phone.html

 

Σε επιδόσεις πως πάει σε σχέση με ένα 8core, πχ το coolpad F1 ?

To zte v5max ειναι στην ιδια περιπου τιμη με το Coolpad F2, επισης 64bito , αλλα με τον καλυτερο snapdragon 615.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα..

θέλω να αγοράσω κινητό από Κίνα μεριά.Οπωσδήποτε δίκαρτο,2gb ram κατά προτίμηση ώστε να είναι γρήγορο,καλή οθόνη και κάμερα,μπαταρία που να μην χρειάζεται να είσαι με τον φορτιστή στο χέρι όλη την ώρα,μπάτζετ μέχρι 200€.Δεν χρειάζεται να πω πως δεν πάω σε αμφιβόλου μάρκες λύσεις τύπου elephone,kingelon,κλπ.Τι προτείνετε?

Επίσης μαζί με το κινητό θα γίνει και αγορά tablet και έχω καταλήξει στο onda v989 στα 160€ περίπου.Πιστεύετε πως αξίζει τα λεφτά του ή να κοιτάξω κάτι άλλο?Αν τα παραγγείλω και τα δύο από το ίδιο μαγαζί είναι πιο πιθανό το τελωνείο ή να τους πω να σπάσουν την παραγγελία στα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα..

θέλω να αγοράσω κινητό από Κίνα μεριά.Οπωσδήποτε δίκαρτο,2gb ram κατά προτίμηση ώστε να είναι γρήγορο,καλή οθόνη και κάμερα,μπαταρία που να μην χρειάζεται να είσαι με τον φορτιστή στο χέρι όλη την ώρα,μπάτζετ μέχρι 200€.Δεν χρειάζεται να πω πως δεν πάω σε αμφιβόλου μάρκες λύσεις τύπου elephone,kingelon,κλπ.Τι προτείνετε?

Επίσης μαζί με το κινητό θα γίνει και αγορά tablet και έχω καταλήξει στο onda v989 στα 160€ περίπου.Πιστεύετε πως αξίζει τα λεφτά του ή να κοιτάξω κάτι άλλο?Αν τα παραγγείλω και τα δύο από το ίδιο μαγαζί είναι πιο πιθανό το τελωνείο ή να τους πω να σπάσουν την παραγγελία στα δύο?

Διάβασε ακριβώς από πάνω που απάντησαν τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To zte v5max ειναι στην ιδια περιπου τιμη με το Coolpad F2, επισης 64bito , αλλα με τον καλυτερο snapdragon 615.

μια διορθωση. το v5 max φοράει τον snapdragon 410. 64bit και αυτός ομως και με 4G. ειναι το μεγάλο αδερφάκι του v5 red bull και θα το βρεις κοντά στα 189 δολάρια ο πιο φθηνός.

 

Αν πάλι ψήνεσαι για το v5 red bull, μην προτιμησεις το hotmid γιατί ειναι πλέον ακριβός (αν και αξιοπιστο μαγαζι. το δικό μου zte v5 red bull απο αυτόν το πηρα). Το vickmall το έχει στα 139 δολάρια κ σου δίνει δώρο ζελατινα, θηκη σιλικόνης και αν μιλησεις με το τσατ τους, θα σου δώσει δώρο και φορτιστή αυτοκινητου. χώμα η τιμή του για 2gb τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά! και απο μπαταρια, εχει τρομερή διαχειριση. Προσωπικά όταν ειναι σε αναμονη, full φορτωμενο το κινητό με δεδομένα ανοιχτά, τρώει περιπου 1% καθε 2 ώρες περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή παράγγειλα σήμερα από το reportspam το XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone  :-) είδα έχουν αρχίσει με τις Χριστουγεννιάτικες προσφορές, για περιορισμένο αριθμό κομματιών, με 50% έκπτωση !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...