Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα.ενδιαφερομαι για κινητό και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.

-Να έχει καλή μπαταρία

-Οθόνη πάνω από 5 ίντσες

-κατα προτίμηση 2gβ ram να ειναι γρήγορο δηλαδή

-να πέρνει extra Καρτα για αποθηκευτικό χώρο

-και γενικά ένα Καλούτσικο κινητό με τιμή εώς 150-200€

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτό που ζητάς το έχω παραγγείλει και το περιμένω τέλος του μήνα να έρθει, στα 144€!

XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone

5.5 Inch IPS Screen, 1280×720 Pixel
- Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz Quad Core
- Band: GSM 850/900/1800/1900 WCDMA 850/900/1900/2100 & FDD-LTE 1800/2100 TDD-LTE 2600 MHz, Support 3G & 4G Network
- 2 GB RAM + 8 GB ROM
- 13MP Back Camera + 5MP Front Camera
Battery Capacity 3200mAh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως μετά το S200 και τα όλα σκηνικά που παίζουν εγώ προσωπικά ούτε για αστείο δεν ξαναγοράζω το οτιδήποτε από το Gearbest. Μια βδομάδα μετά το claim στο Paypal και ακόμα, αντί να μου γυρίσουν τα λεφτά, μου στέλνουν μηνύματα να το ακυρώσω και ότι θα μου τα γυρίσουνε μετά τα λεφτά, πιο εύκολα και καλά, και αν δεν μου τα γυρίσουνε να το ξανανοίξω το dispute. Κάποιος άσχετος θα βρεθεί και θα την πατήσει...
ΦΟΛΑ ΣΤΟ GEARBEST.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποια χριστουγεννα???του 2014???

 

Τα λεφτά από το πριμ ήταν για Χριστουγεννιάτικο δώρο τι σημασία έχει πότε θα έρθει? :P

 

 

Πάντως μετά το S200 και τα όλα σκηνικά που παίζουν εγώ προσωπικά ούτε για αστείο δεν ξαναγοράζω το οτιδήποτε από το Gearbest. Μια βδομάδα μετά το claim στο Paypal και ακόμα, αντί να μου γυρίσουν τα λεφτά, μου στέλνουν μηνύματα να το ακυρώσω και ότι θα μου τα γυρίσουνε μετά τα λεφτά, πιο εύκολα και καλά, και αν δεν μου τα γυρίσουνε να το ξανανοίξω το dispute. Κάποιος άσχετος θα βρεθεί και θα την πατήσει...
ΦΟΛΑ ΣΤΟ GEARBEST.

Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το GearBest πάντως...Δεν ξέρω το πρόβλημα σου βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να στενοχωρήσω το φίλο που περιμένει κάτι ανάλογο, εγώ πάντως την πάτησα με το chuwi . Μόλις περάσουν 2 λεπτά κλείνει από μόνο του....

Εμένα δεν δουλεύει το wifi :-(

 

 

Πάντως μετά το S200 και τα όλα σκηνικά που παίζουν εγώ προσωπικά ούτε για αστείο δεν ξαναγοράζω το οτιδήποτε από το Gearbest. Μια βδομάδα μετά το claim στο Paypal και ακόμα, αντί να μου γυρίσουν τα λεφτά, μου στέλνουν μηνύματα να το ακυρώσω και ότι θα μου τα γυρίσουνε μετά τα λεφτά, πιο εύκολα και καλά, και αν δεν μου τα γυρίσουνε να το ξανανοίξω το dispute. Κάποιος άσχετος θα βρεθεί και θα την πατήσει...

ΦΟΛΑ ΣΤΟ GEARBEST.

Και εγώ ευχαριστημένος αλλα με το s200 έχουν δίκιο τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οιωνοί δεν είναι καλοί .... όταν στην εξίσωση μπαίνουν γιορτές, κινητό με προ παραγγελία, Κίνα και καλή τιμή .....

 

Δλδ τι περιμένατε σε 2 εβδομάδες να το έχετε ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

ψάχνω για αγορά ένα κινητό δίκαρτο.Απαραιτήτως καλή φωτογραφική και μπαταρία,όσο το δυνατόν πιο καλή οθόνη.Διαβάζοντας εδώ στο forum κατέληξα στα:THL 5000,LENOVO K910 VIBE Z,ZOPO ZP998,UMI-ZERO,DOOGEE TURBO 2 DG900 και ZTE V5 RED BULL.Ποιο από όλα προτείνετε ή μήπως κάποιο άλλο?Το μπάτζετ μου πάει μέχρι 200€.

Κοιτα και το zte v5 max που φορά τον καινουργιο snapdragon410 σε σχέση με τα zte v5 red bull και xiaomi note που φοράνε τον 400αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες καλησπερες σε ολην την παρεα. Μετα απο πολλες μερες searching για κινητο by China εχω καταληξει στις παρακατω επιλογες. 

1) Xiaomi mi3

2) Zopo 3x

3)ZTE numia z7 mini

4) one plus one ( ξεφευγουμε λιγο στην τιμη, αξιζει??? )

 

Αυτα λοιπον ειχα να ρωτησω, Παρακαλω την γνωμη σας για τα παραπανω. Ευχαριστω προκαταβολικα, Γιωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες καλησπερες σε ολην την παρεα. Μετα απο πολλες μερες searching για κινητο by China εχω καταληξει στις παρακατω επιλογες. 

1) Xiaomi mi3

2) Zopo 3x

3)ZTE numia z7 mini

4) one plus one ( ξεφευγουμε λιγο στην τιμη, αξιζει??? ) και με το παραπάνω σε σχέση με όλα τα προηγούμενα

 

Αυτα λοιπον ειχα να ρωτησω, Παρακαλω την γνωμη σας για τα παραπανω. Ευχαριστω προκαταβολικα, Γιωργος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες καλησπερες σε ολην την παρεα. Μετα απο πολλες μερες searching για κινητο by China εχω καταληξει στις παρακατω επιλογες. 

1) Xiaomi mi3

2) Zopo 3x

3)ZTE numia z7 mini

4) one plus one ( ξεφευγουμε λιγο στην τιμη, αξιζει??? )

 

Αυτα λοιπον ειχα να ρωτησω, Παρακαλω την γνωμη σας για τα παραπανω. Ευχαριστω προκαταβολικα, Γιωργος

Έχω το 1, οπότε το προτείνω ανεπιφύλακτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως είμαι λίγο out αλλά δεν ξέρω που ακριβώς αρμόζει το  θέμα μου.....και επειδή έχω πελαγώσει συνεχίζω...

 

 


Message: Hi, 
 i made this purchase at 11/09/2014 16:29:08 PM!!! 
 It's over a month and i did not have the item...so i  
 check the tracking number but is not found!!!!!! 
 What happens?? 
 Please tell me soon cause i want a refund. 

Kind regards 
George Ticket status: Processing Full Name: George .......... Everbuying Customer Support At :12/14/2014 08:49:11 PM Dear George, 

Thanks for your order with us. 

Your order was sent on Nov.14th by Flat rate shipping.Shipping by flat rate shipping normally need 10-25 business days for delivery, but sometimes some counties will need 45 business days for delivery, so please kindly wait a few days. 

If you still cannot receive your package after 45 business days since shipping date, please contact us again. We will deal with it for you. So please don’t worry. 

Thank you for your kindly understanding. 
Best wishes, 
Aimee Everbuying Customer Support At :12/15/2014 02:11:53 PM Ηi Aimee, 
 as you said you're sent my order on Nov.14th by flat rate, 
 with this shipping number NL14158747791127......BUT 
 THIS NUMBER IS NOT EXIST!!! 
 How you 're shipping my item with a not  exist number?????? 
 I'll be waiting 2-3 more days and then i'll claim a refund  
 to Paypal. 

 George
 
 

Γιατί να περιμένω 45 μέρες ΑΠΟ SHIPPING DAΤΕ???

Mάλλον κάτι δεν πάει καλά....κοντεύει τις 40 μέρες!!!Τι πρέπει να κάνω ακριβώς με Paypal?(βήματα).

Επεξ/σία από G.makrihairis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλες καλησπερες σε ολην την παρεα. Μετα απο πολλες μερες searching για κινητο by China εχω καταληξει στις παρακατω επιλογες. 

1) Xiaomi mi3

2) Zopo 3x

3)ZTE numia z7 mini

4) one plus one ( ξεφευγουμε λιγο στην τιμη, αξιζει??? ) και με το παραπάνω σε σχέση με όλα τα προηγούμενα

 

Αυτα λοιπον ειχα να ρωτησω, Παρακαλω την γνωμη σας για τα παραπανω. Ευχαριστω προκαταβολικα, Γιωργος

 

 

 

Έχω το 1, οπότε το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Να πω την αληθεια, με ελκυει το zopo 3x λογω αυτων π δινει, αλλα την εγγυηση της xiaomi μ φαινεται πως δεν θα την αλλαξω. Ερωτηση κρισεως λοιπον και οποιος πιστος προσελθει.... Απο που? vickmall, reportspam official site? Εχει τοσα πολλα... Πειτε ρε παλικαρια να φυγει το checkout :) Once more, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια, με ελκυει το zopo 3x λογω αυτων π δινει, αλλα την εγγυηση της xiaomi μ φαινεται πως δεν θα την αλλαξω. Ερωτηση κρισεως λοιπον και οποιος πιστος προσελθει.... Απο που? vickmall, reportspam official site? Εχει τοσα πολλα... Πειτε ρε παλικαρια να φυγει το checkout :) Once more, ευχαριστω

Μι3 ή One+one. Το διλημμα λοιπον ειναι Mi3 64GB ή 1+1 16GB. Δυσκολο το ερωτημα, εξαρταται ποσο χωρο χρειαζεσαι. Και τα δυο τηλεφωνα ειναι εξαιρετικα παντως. Η zopo εχει ωραια specs αλλα στην υλοποιηση πασχει λιγο. Εννοειται δε συγκρινεται επ ουδενι με xiaomi.

Εχω αγορασει αρκετες φορες απο vickmall, πολυ ευχαριστημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετά το S200 και τα όλα σκηνικά που παίζουν εγώ προσωπικά ούτε για αστείο δεν ξαναγοράζω το οτιδήποτε από το Gearbest. Μια βδομάδα μετά το claim στο Paypal και ακόμα, αντί να μου γυρίσουν τα λεφτά, μου στέλνουν μηνύματα να το ακυρώσω και ότι θα μου τα γυρίσουνε μετά τα λεφτά, πιο εύκολα και καλά, και αν δεν μου τα γυρίσουνε να το ξανανοίξω το dispute. Κάποιος άσχετος θα βρεθεί και θα την πατήσει...

ΦΟΛΑ ΣΤΟ GEARBEST.

το ίδιο λέγανε και από το dealextreme

 

τους λέω θέλω τα λεφτα. Μου λεγανε ακριβώς το ίδιο

 

Σε κάποια φάση έρχεται το τηλέφωνο και σταματάω το dispute. Λογικά έπρεπε να βάλουν και τα λεφτά? έτσι δεν είναι... γιατί είχε κάνει 50 μέρες...

 

Ε δε βάλανε τίποτα... ΤΟ άφησα 20 μερες δε μου είπαν τίποτα

Αν δεν είχε έρθει το τηλέφωνο δεν θα είχα κάτσει κανονικά στον άξονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...