Προς το περιεχόμενο

SONY VAIO "Battery Not Detected" προβλημα με μπαταρια


underdawg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε αυτο: Ανοιξε το λαπτοπ χωρις μπαταρια. Μονο ρευμα. Μπες στην Διαχειριση εργασιών και στην καρτελα εκκινηση απενεργοποιησε το ISB Utility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο μου είχε βγάλει και το δικό μου Vaio για την μπαταρία κάποια στιγμή. Δεν είναι θέμα hardware αλλά οδηγών. Δοκίμασε να βάλεις το τελευταίο bios και τους πιο πρόσφατους drivers.

λεει οτι εχει βαλει ολα τα Updates κτλ.αν ειναι θεμα drivers και οχι θεμα software τοτε λες δεν εγινε και τιποτα αργα η γρηγορα θα διορθωθει.αλλα καλο ειναι να ρωτησει την sony τι τρεχει και αν υπαρχει λυση.αλλιως βλεπω να παιζει με windows 8.1.απλα να ειναι σιγουρος οτι δεν φταιει κατι με την μπαταρια ασχετα οτι η μπαταρια μπροει να μην κραταει.δεν ξερω αν στο bios αναφερει κατι για την μπαταρια και αν την αναγνωριζει σωστα.οπως επισης δεν μας ειπε ο φιλος αν η μπαταρια παιζει και κραταει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εκανα disable το ISB utility, παλι τιποτα. κ εγω πιτευω οτι ειναι θεμα software κατα 99%..θα τους παρω αυριο και θα σας πω τι μ ειπαν..δεν προλαβα σημερα.

αν ειναι software τοτε λιγο σε νοιαζει.το ulility της sony για την μπαταρια μηπως σου λεει κατι παραπανω αντιθετα με αυτο των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...