Προς το περιεχόμενο

[Gaming/Headset] NATEC NSG-0313 GENESIS H33 9.90 € @e-shop [expired]


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 και από μένα για τα ακουστικά που παρέλαβα σήμερα.Αρκετά ικανοποιητικός ήχος,μέτριο στην άνεση,όχι και τόσο καλή απομόνωση :-p  και το καλώδιο μ'άρεσε πολύ,έχει και την πλαστικούρα του βέβαια.Επίσης δοκίμασα κ το mic στο skype και μ'ακουγαν πεντακάθαρα.

 

Στα 10ευρώ τα ξανάπαιρνα, 20ευρώ όμως γι'αυτα δε θα τα έδινα.

 

Έλεγα να πάρω τα sony mdr-v6 που με έπεισαν κυρίως εδώ . Τελικά θα τα πάρω μόλις μου χαλάσουν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο ?? http://www.e-shop.gr/product?id=PER.571759

 

χωρις υποβοηθηση καρπου για μενα δεν κανει...

 

Ναι,αλλα επειδη τωρα γραφω πολλες λεξεις για πολλες ωρες δεν με κουραζει ιδιαιτερα και τα εξτρα κουμπια τα πορτοκαλι ειναι ωραια σε αισθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα και εγώ, αλλά τα έστειλα πίσω για αλλαγή. το ένα από τα 2 ακουστικά ( το αριστερό ) δεν δούλευε.

 

Από όσο τα είδα πάντως, για τα 10 ευρώ αξίζουν τα λεφτά τους, καλό πλαστικό, μεγάλο καλώδιο 2,5 μέτρων για ευκολία στην κίνηση, και άνετο στο κεφάλι, μιας και ρυθμίζεται το μέγεθος που θες. από ήχο δεν μπορώ να σας πω, γιατί όπως ανέφερα δεν δούλευε το αριστερό ακουστικό, από όσο τα δοκίμασα πάντως έστω και με το ένα, μπορώ να πω ότι για τα 10 ευρώ είναι μια χαρά. 

 

περιμένω τώρα για την αποστολή νέου, χαλαρά καμιά εβδομάδα θα τους πάρει πιστεύω  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα και εγώ, αλλά τα έστειλα πίσω για αλλαγή. το ένα από τα 2 ακουστικά ( το αριστερό ) δεν δούλευε.

 

Από όσο τα είδα πάντως, για τα 10 ευρώ αξίζουν τα λεφτά τους, καλό πλαστικό, μεγάλο καλώδιο 2,5 μέτρων για ευκολία στην κίνηση, και άνετο στο κεφάλι, μιας και ρυθμίζεται το μέγεθος που θες. από ήχο δεν μπορώ να σας πω, γιατί όπως ανέφερα δεν δούλευε το αριστερό ακουστικό, από όσο τα δοκίμασα πάντως έστω και με το ένα, μπορώ να πω ότι για τα 10 ευρώ είναι μια χαρά. 

 

περιμένω τώρα για την αποστολή νέου, χαλαρά καμιά εβδομάδα θα τους πάρει πιστεύω  :mad:

 

Επαρχεια ή Aττικη?

 

Γιατι εμενα μου γραφει απο χτες αυτο

 

 

 

post-239414-0-61382000-1372767619_thumb.png

 

 

 

Ποτε λετε να παραλαβω αυριο??

 

Ειμαι Καλαματα παραλαβη απο Ε-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαρχεια ή Aττικη?

 

Γιατι εμενα μου γραφει απο χτες αυτο

 

 

 

attachicon.gifeshop.PNG

 

 

 

Ποτε λετε να παραλαβω αυριο??

 

Ειμαι Καλαματα παραλαβη απο Ε-shop.

 

επαρχεία, και εμένα εκεί έχει κολλήσει παρόλο που το πήρα σήμερα, στάνταρ αύριο θα παραλάβεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι εμενα μου γραφει απο χτες αυτο

 ...

 Ποτε λετε να παραλαβω αυριο??

 Ειμαι Καλαματα παραλαβη απο Ε-shop.

 

Εγω θα ελεγα σημερα, χωρις να ειμαι ομως απο επαρχια. Απλα η λογικη λεει οτι το αυτοκινητο που θα τα μεταφερει αποκλειεται να κανει 2 ημερες για μια διαδρομη τριων ωρων, οποτε πιστευω οτι θα σε ειδοποιησουν σημερα, ειναι αρκετη η μια εργασιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα αυριο θα παραλαβεις. η τιμολογιση παραγγελιας αλλαζει οταν σ κοψουνε αποδειξη τουλαχιστον σε εμενα ετσι εγινε

 

 

επαρχεία, και εμένα εκεί έχει κολλήσει παρόλο που το πήρα σήμερα, στάνταρ αύριο θα παραλάβεις 

Ηρθε μηνυμα να παω να παραλαβω !

 

 

Εγω θα ελεγα σημερα, χωρις να ειμαι ομως απο επαρχια. Απλα η λογικη λεει οτι το αυτοκινητο που θα τα μεταφερει αποκλειεται να κανει 2 ημερες για μια διαδρομη τριων ωρων, οποτε πιστευω οτι θα σε ειδοποιησουν σημερα, ειναι αρκετη η μια εργασιμη.

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τα πηρα παιδια.

 

Θετικα:Καλη κατασκευη,διαρυθμιση με αριθμους για το κεφαλι, το καλωδιο προστατευμενο, κουμπι volume πανω στα ακουστηκα, ποιητητα ηχου αρκετα καλη

 

Αρνητικα : δεν ξερω ποσο δυνατος πρεπει να ειναι ο ηχος που βγαζουν αλλα νομιζω πως ειναι μετριος ( για ενταση μιλαμε παντα...)

 

Συμπερασμα: Παρα πολυ καλα για 10 ευρω! Θα βολεψουν πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικα : δεν ξερω ποσο δυνατος πρεπει να ειναι ο ηχος που βγαζουν αλλα νομιζω πως ειναι μετριος ( για ενταση μιλαμε παντα...)

 

Περίεργο!

Αυτό το θεωρώ θετικό από τη στιγμή που (συνήθως) τα φθηνά earphones/headphones παράγουν αρκετά δυνατό ήχο ακόμα και όταν τα έχεις χαμηλά ενώ όταν τα δυναμώσεις δεν ακούγονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο!

Αυτό το θεωρώ θετικό από τη στιγμή που (συνήθως) τα φθηνά earphones/headphones παράγουν αρκετά δυνατό ήχο ακόμα και όταν τα έχεις χαμηλά ενώ όταν τα δυναμώσεις δεν ακούγονται...

Ας μας δωσει και καποιος αλλος που τα πηρε μια γνωμη πανω σε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μας δωσει και καποιος αλλος που τα πηρε μια γνωμη πανω σε αυτο...

για μενα ειναι αρκετα δυνατα οταν τα βαζεις στο full,αλλα οχι στο ενοχλητικο επιπεδο σε φυσιολογικα πλαισιο που μπορει κατα την γνωμη μ ενας ανρθωπος να ακουσει μουσικη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περίεργο!

Αυτό το θεωρώ θετικό από τη στιγμή που (συνήθως) τα φθηνά earphones/headphones παράγουν αρκετά δυνατό ήχο ακόμα και όταν τα έχεις χαμηλά ενώ όταν τα δυναμώσεις δεν ακούγονται...

 

Φιλε zizu10, το ποσο δυνατα θα παιζουν τα ακουστικα ονομαζεται ευαισθησια και μετριεται  σε dB σε συγκεκριμενη ισχυ εισοδου (συνηθως στο 1mW, οποτε ειναι dB/mW). Οσο μεγαλυτερη ευαισθησια εχει ενα ακουστικο, τοσο πιο δυνατα θα παιζει για συγκεκριμενη "ενταση" απο την πηγη σου (ισχυ εισοδου). Ειναι πλεονεκτημα φυσικα, οποτε καλα το ειπε ο φιλος για αρνητικο το οτι παιζουν χαμηλα. 

 

Τωρα εσυ προφανως οταν λες στο τελος, οτι καποια φτηνα, οταν τα δυναμωσεις δεν ακουγονται, εννοεις οτι δεν "ακουγονται", οτι δηλαδη εχουν κακο ηχο με παραμορφωση κλπ; Γιατι κανενα ακουστικο δεν χαμηλωνει ενταση ηχου οσο δυναμωνεις ισχυ εισοδου. Αυτο ειναι αλλο θεμα λοιπον, και δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι οσο μικροτερη ευαισθησια εχει ενα ακουστικο τοσο καλυτερο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...