Προς το περιεχόμενο

Παγωμα στο logo της acer


herc_hatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum . Ελπίζω να ποσταρω στη σωστη κατηγορία . Acer iconia a500 είναι το tablet που έχω το προβλημα μου ! Παει να ανοίξει αλλα κολλάει στο logo της acer . Έψαξα πιστεύω αρκετά αλλα δν μπόρεσα να βρω κάποια άκρη ... Ίσως να μην καταλαβαίνω κάτι σωστα . Προσπαθώντας να κάνω recovery μου βγαζει το robot ταβλα ! Δν ξέρω τι άλλο να προσθέσω .. Ελπίζω να βρούμε μια λύση ! Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη κανε ενα reset με μια καρφιτσα στη μικρη τρυπουλα που εχει στο κατω μερος διπλα απο το USB

Εαν δεν πετυχει αυτο τοτε φιλε θα πρεπει να κανεις κατεβασμα του firmware απο το site της ASUS και θα πρεπει να το ξαναπερασεις

Νομιζω οτι αυτο δεχεται και το Android 4 aναβαθμιση (απο 3.0 που ητανε) οποτε καλο θα του κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασες αυτό ???

The steps below worked for me. I am totally frustated with the lack of support from ACER as soon as your warranty has expired. It took me hours to find this. Will not recommend ACER to anybody.

 

 How do I perform a Factory Data Reset if my Acer ICONIA TAB A500 does not boot?

The following steps will erase all of your personal information, all stored contacts and any programs you have installed on your tablet.

1.Power off the tablet.

2.Press and hold the Volume up button, which is located closest to the touch screen lock switch.

3.With the Volume up button held, press and hold the Power button for 3 seconds then release it. Continue holding the Volume up button.

4.Once the tablet vibrates, switch the touch screen lock switch on and off repeatedly while still holding the Volume up button.

5.Release the Volume up button and stop switching the touch screen lock switch once the "Erasing Userdata..." message appears in the upper left corner of the screen.

6.Once the factory reset has been completed your tablet will load to the Welcome screen. 7.Your Factory Data Reset has completed now

 

Το βρήκα εδώ, πολλά άτομα έχουν παρόμοιο πρόβλημα με σένα απ οτι βλέπω...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε μπραβο Και εγω οταν ειχα αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα σε 2 tablets (διαφορετικοι κατασκευαστες) υστερα απο επικοινωνια μαζι τους μονο αυτη τη λυση μου δωσανε Εβαλες το τελευταιο την εκδοση 4.0? Εαν ναι Βλεπεις διαφορα τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...