Προς το περιεχόμενο

Νέο Skype app για το Android με ανανεωμένο περιβάλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σημαντική αναβάθμιση προχώρησε η Microsoft για την εφαρμογή του Skype στην πλατφόρμα του Android η οποία περιέχει αρκετές αλλαγές.Γιορτάζοντας τα 100 εκατομμύρια εγκαταστάσεις μόνο για το Android, η νέα έκδοση του Skype διαθέτει νέο γραφικό περιβάλλον το οποίο δανείζεται αρκετά στοιχεία από την αντίστοιχη έκδοση της εφαρμογής για τα Windows Phone 8.

 

Σε γενικές γραμμές η Microsoft υποστηρίζει ότι η το Skype 4.0 είναι πιο γρήγορο και αρκετά πιο αξιόπιστο από την προηγούμενη έκδοση.Έμφαση έχει δοθεί στις συζητήσεις μέσω κειμένου, τις οποίες είναι πιο εύκολο να εντοπίσει ο χρήστης πλέον ενώ μπορεί να ξεκινήσει μια νέα με το swipe gesture και πάτημα στην επαφή του συνομιλητή που μας ενδιαφέρει.

 

File.png Download: Skype 4.0 για Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο κλπ (δεν πρόλαβα να το δουλέψω πολύ) αλλά σίγουρα είναι ποιο γρήγορο όχι σαν την παλιά νταλίκα που πάτωνε ακόμη και τετραπυρινα με 2 gb ram

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ γρήγορο έγινε και εύχρηστο αλλά δεν μπορώ να βρω πως κλείνει 

 στη φωτογραφία σου πάνω δεξιά. Μετά Κάτω Κάτω δεξιά στις 3 τελίτσες και μετά sign out και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Tabs έβαλαν; Αν όχι, πότε θα τα βάλουν;

 

2) Formatted κείμενο (χρώματα κλπ) έβαλαν; Αν όχι, πότε;

 

3) Ειδοποίηση για νέο email;

 

4) Το bug που πολλές φορές δεν σου δείχνει κανένα contact (ειδικά όταν χρησιμοποιείς non-skype account, πχ. hotmail/windowslive) το έφτιαξαν ή ακόμα;

 

5) Skins θα βάλουν ποτέ;

 

6) <συμπληρώστε το εσείς>

 

Γι' αυτά και για πολλά άλλα παραμένω στο Trillian.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφο περιβαλλον και πολλα υποσχομενα δεν βρηκα καποιον να το δοκιμασω...

Ελπιζω και τα μηνυματα να βρισκουν πιο ευκολα τωρα πλεον τον δρομο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στη φωτογραφία σου πάνω δεξιά. Μετά Κάτω Κάτω δεξιά στις 3 τελίτσες και μετά sign out και είσαι έτοιμος.

δεν μου βγάζει εμένα τις τελίτσες όπως στην φωτογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτά και για πολλά άλλα παραμένω στο Trillian.

Τι είναι αυτό?

 

Εκτός από το android,να βγάλουν και κανένα update στα wp7.8 έστω για να δείξουν ότι ενδιαφέρονται λίγο,που τα άφησαν παρατημένα στο έλεος του θεου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Tabs έβαλαν; Αν όχι, πότε θα τα βάλουν;

 

2) Formatted κείμενο έβαλαν; Αν όχι, πότε;

 

3) Ειδοποίηση για νέο email;

 

4) Το bug που πολλές φορές δεν σου δείχνει κανένα contact (ειδικά όταν χρησιμοποιείς non-skype account, πχ. hotmail/windowslive) το έφτιαξαν ή ακόμα;

 

5) Skins θα βάλουν ποτέ;

 

6) <συμπληρώστε το εσείς>

 

Γι' αυτά και για πολλά άλλα παραμένω στο Trillian.

 

κάνει Trillian κλίσεις στο android και μάλιστα στης επαφές που έχουν skype? αν όχι τότε τζάμπα το ανέφερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό?

 

https://www.trillian.im/download/

 

IM application μερικά εκατομμύρια φορές καλύτερο από το Skype. Συνεργάζεται σχεδόν με όλα τα γνωστά πρωτόκολλα IM (bonjour, google talk, IRC, jabber, MSN κλπ)

 

(αν σε κάποιους ξινίζει η default εμφάνισή του, υπάρχουν πολλά και διάφορα skins)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IM application μερικά εκατομμύρια φορές καλύτερη από το Skype. Συνεργάζεται σχεδόν με όλα τα γνωστά πρωτόκολλα IM (bonjour, google talk, IRC, jabber, MSN κλπ)

Υποστηρίζει και βιτεοκλισεις?

Το κατεβάζω από το play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνει Trillian κλίσεις στο android και μάλιστα στης επαφές που έχουν skype? αν όχι τότε τζάμπα το ανέφερες

 

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί στο PC μου, το ΙΜ το χρησιμοποιώ κυρίως για... ΙΜ. Κοινώς ό,τι έκανε τόσα χρόνια το Messenger. Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε ντε και σώνει να φορτωθώ μια βαρύτερη εφαρμογή που -στον συγκεκριμένο τομέα- κάνει λιγότερα. Για τα υπόλοιπα (δουλειές κλπ) χρησιμοποιώ συνήθως Google Hangout και Pidgin σε jabber protocol.

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω είναι μια εφαρμογή με chat groups που να δουλεύει σωστά στο δίκτυο της Microsoft. Όσες δοκίμασα έχουν από ένα ή περισσότερο κουσούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηρίζει και βιτεοκλισεις?

Το κατεβάζω από το play?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει σε Android. Γενικά υποστηρίζει video calls αλλά νομίζω όχι σε Android (τουλάχιστον τελευταία φορά που είχα τσεκάρει αυτό έλεγαν).

 

Γενικά δεν υπάρχει μία ΙΜ εφαρμογή που να κάνει τα πάντα. Όλες έχουν κάποιο κουσούρι. Απλώς το Skype παίζει τα έχει τα περισσότερα, τουλάχιστον για τη δουλειά που το θέλω εγώ (απλό, παραδοσιακό IM chatting).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί στο PC μου, το ΙΜ το χρησιμοποιώ κυρίως για... ΙΜ. Κοινώς ό,τι έκανε τόσα χρόνια το Messenger. Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε ντε και σώνει να φορτωθώ μια βαρύτερη εφαρμογή που -στον συγκεκριμένο τομέα- κάνει λιγότερα. Για τα υπόλοιπα (δουλειές κλπ) χρησιμοποιώ συνήθως Google Hangout και Pidgin σε jabber protocol.

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω είναι μια εφαρμογή με chat groups που να δουλεύει σωστά στο δίκτυο της Microsoft. Όσες δοκίμασα έχουν από ένα ή περισσότερο κουσούρια.

 

έμενα όλοι μα όλοι μου φίλοι είναι στο skype.............. έτσι προγράμματα τύπου Trillian κλπ μου είναι άχρηστα δλδ :( και να θέλω δεν μπορώ ένα τέτοιο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμενα όλοι μα όλοι μου φίλοι είναι στο skype.............. έτσι προγράμματα τύπου Trillian κλπ μου είναι άχρηστα δλδ :( και να θέλω δεν μπορώ ένα τέτοιο πράγμα

 

Αν μιλάτε με βιντεοκλήσεις, τότε ναι, σου είναι άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...