Προς το περιεχόμενο

Παγώνει σε τυχαίες στιγμές το pc και δεν ανοίγει μετά από sleep


gnarkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία μου παγώνει το pc και μετά χρειάζεται να το κλέισω και να το ξανανοίξω πολλές φορές μέχρι να δω post screen! Επίσης το ίδιο παθαίνει και μετά από κατάσταση αναμονής. Πάλι δεν δείχνει τίποτα και χρείαζεται να το κλείσω και να το ξανανοίξω. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Το pc τρέχει windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με τον σκληρό που είναι τα windows

πές τι σύστημα έχεις.κατά γράμμα τα πάντα

τροφοδοτικό.

μητρική.

κάρτα γραφικών

μνήμες.

 

θερμοκρασίες-καθάρισμα/αλλαγή παστών του έχεις κάνει ποτές;;

ανέβασε με το hwmonitor θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΙ θερμορκασίες είναι φυσιολογικές! cpu 38-45 και vga 40-42! Τροφοδοτικό έχω ένα thermaltake tr2 470, μητρική μια g31m-s2l, επεξεργαστή e5200 μνήμη έχω μία transcend 1gb και μια crucial 1gb και οι 2 5300 (667mhz). Με αυτές τις θερμοκρασίες δεν νομίζω να χρειάζεται αλλαγή πάστας ούτε καθάρισμα

Επεξ/σία από gnarkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία.

κατεβάζεις το Memtest (το ξεζιπάρεις)το καίς/γράφεις σε usb η cd-dvd κάνεις επανεκκίνηση(το bootareis με οτι το έχεις κάψει) και τεστάρει τις μνήμες(το αφήνεις 2 με 3 ώρες και μια-μια μνήμη όχι και 2 μαζί)

και κάνε και εναν έλενχο επάνω στην μητρική σου για τυχόν πυκνωτές σκασμένους

Screenshot_14.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκανα και εναν ελεγχο στο τροφοδοτικο παντως.ειδικα τα TR2 εκεινης της εποχης εβγαζαν προβληματα.εχω ενα βεβαια απο το 7 και δουλευει απροβληματιστα.αλλα εχω δει διπλα σε αυτο το 1 το δικο μου,αλλα 5 που δεν δουλευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να ενημερώσω ότι μάλλον φταίει η μνήμη γιατί χτες κάνοντας δοκιμές τελικά ο υπολογιστής postare μόνο με με την transcend. Ετρεξα και το memtest με αυτήν για 2 pass και δεν μου έβγαλε κάποιο error οπότε πάω για rma. Μέχρι στιγμής με τη μια δεν μου ξαναέχει βγάλει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...