Προς το περιεχόμενο

Κινεζο-tablet στα ~100ε χωρις προβληματα


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω ενα tablet για τις διακοπες και επειδη θα χρησιμοποιηθει 20 μερες και μετα σπανια στο σαλονι, ειναι αμαρτια να παω σε κατι επωνυμο που θα κοστισει...

 

Θελω 10" για να κανω λιγο πιο ανετα browsing και να δω και καμια σειρουλα ισως...

 

Αυτο που με φοβιζει στις κινεζιες ειναι οτι πολλες φορες τα specs ειναι μια χαρα αλλα εχουν προβληματα που μονο πανω στη χρηση τα εντοπιζεις. Πχ θυμαμαι πριν κατι μηνες ειχα φτασει 1 κλικ πριν αγορασω το Ainol Novo 9 που φαινοταν τουμπανο για τα λεφτα του, και μετα διαβασα για τα προβληματα με το wifi που πιανει μονο στα 3 μετρα... 

Ειναι καποια προβληματα τετοιου τυπου που δε μπορεις να τα φανταστεις αν δε το δουλεψεις κι ομως κανουν τεραστια διαφορα....δηλαδη πρακτικα ειναι αχρηστο το tablet αν ειναι ειτε να πρεπει να εισαι διπλα στο router ειτε να εισαι offline...

 

Ε τοτε τρομαξα και δεν ξανασχοληθηκα...

 

Τωρα που εκλεισα διακοπες γιατον Αυγουστο μου επανηλθε η αναγκη ομως για ενα tablet και ρωταω να μου προτεινετε κατι δοκιμασμενο χωρις τετοια προβληματα οπως το παραπανω ή που να εχει ασταθη rom ... να δω αν με παιρνει οικονομικα να το παρω...

ΔΕΝ με νοιαζει η αποδοση, δηλαδη μονο για Browsing το θελω και καμια ταινια-σειρουλα MKV, νταξει και κανα παιχνιδι επιπεδου angry birds σπανια δε νομιζω οτι εχει απαιτησεις...

 

Οποτε για λογους συμβατοτητας και λιγων προβληματων (λογω chipset) βλεπω οτι στις 10" παιζει το Ainol Hero dual core που ειναι με Mali 400 αρα συμβατο με τα παντα λογικα...

Θα με ενδιεφερε λιγο και το GPS που νομιζω πως αυτο δεν εχει... δεν ειναι dealbreaker απλα μπορει να δωσει και μια αλλη χρηση στο tablet μετα τις διακοπες και να πανε λιγοτερο χαμενα τα λεφτα μου μετα, γι'αυτο με ενδιαφερει, αλλα δεν εχει νοημα να το χρυσοπληρωσω...

 

Οποτε καμια αλλη προταση παιζει? Τι προτεινετε? Το τονιζω δε θελω τουμπανο specs, περισσοτερο με νοιαζει η χαμηλη τιμη και η απροβληματιστη χρηση (στις 10" παντα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το 10αρι δεν ειναι για να το παρεις μαζι σου στις διακοπες αλλα να το κρατας στο σπιτι και μαλιστα με λουρι μην τυχον και βγει στο δρομο και το πατησει κανενα αυτοκινητο.

Επισης τον ηρωα τον ξεχνας γιατι εχει βγει προβληματικη παρτιδα στην αγορα και θα ανακυκλωνεται για κανενα μηνα και βαλε.

Δεν κοιτας για κανενα 8αρι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περιγραφη παντως γραφει οθονη 7'' 

One Touch T 10.7"

 

μαλλον one touch t10 το μοντελο και 7'' η οθονη (πουστια για να σε μπερδεψουν)



για 20 μερες που θα το δουλεψεις δεν νομιζω να σε χαλασουν τα 512mb απο την αλλη ψαξε και πραξε αναλογα της αναγκες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...