Προς το περιεχόμενο

αγορα απο nike.com/eu


seventeen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

π.χ αγοραζω αυτα

 

http://store.nike.com/us/en_us/pd/jordan-dominate-pro-training-shoe/pid-684465/pgid-684467

 

που εχουν 125$ δλδ μου δινει και τζαμπα μεταφορικα η nike

θα πληρωσω τελωνιο;

βγαινει καπου στα 96euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το δέμα έρχεται από Αμερική, τελωνείο με την έννοια του δασμού, όχι, αλλά ΦΠΑ και μικροέξοδα, ναι.

 

Το όριο της ατέλειας για εισαγωγή από τρίτες χώρες είναι για αξία CIF (κόστος +μεταφορικά +ασφάλεια) 45 ευρώ.

Μέχρι αξία CIF 150 ευρώ πληρώνεις ΦΠΑ και μικροέξοδα και πάνω από την αξία αυτή πληρώνεις και δασμό.

Παίζει ρόλο, βέβαια, και ο τρόπος αποστολής του δέματος. Το δέμα με courier θα περάσει από τελωνείο οπωσδήποτε ενώ με ταχυδρομείο εκτελωνίζεται από τα ΕΛΤΑ.

 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις στον οδηγό της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το δέμα έρχεται από Αμερική, τελωνείο με την έννοια του δασμού, όχι, αλλά ΦΠΑ και μικροέξοδα, ναι.

 

Το όριο της ατέλειας για εισαγωγή από τρίτες χώρες είναι για αξία CIF (κόστος +μεταφορικά +ασφάλεια) 45 ευρώ.

Μέχρι αξία CIF 150 ευρώ πληρώνεις ΦΠΑ και μικροέξοδα και πάνω από την αξία αυτή πληρώνεις και δασμό.

Παίζει ρόλο, βέβαια, και ο τρόπος αποστολής του δέματος. Το δέμα με courier θα περάσει από τελωνείο οπωσδήποτε ενώ με ταχυδρομείο εκτελωνίζεται από τα ΕΛΤΑ.

 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις στον οδηγό της υπογραφής μου.

γιαυτο ακριβως εκανα το θεμα, θεωρειται οτι παραγγελνω απο το ευρωπαικο site

παλι θα πρεπει να πληρωσω φπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν προχωρήσεις την παραγγελία ή δε θα σε αφησει να συμπληρωσεις ελληνική διευθυνση ή θα σε στειλει στο ελληνικό σαιτ για να συνεχισεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλει τικετ σε εναν απο την ναικ γιατι ηθελα να απρω αλλο παππουτσι και δε μπορουσα 

και μου απαντησε οτι δε γινετε γιατι αυτο το προιον ηταν μονο για αμερικη και μου εστειλε αυτο το λινκ

για να αγορασω

 

 

 

The Nike link you send by email is for consumers in the United States and the items are not available to Consumers in Europe, that is why

your locker option is not saving any products.
I have provided the link to the Jordan range available to your region: http://store.nike.com/gr/en_gb/pw/mens-jordan-shoes/7puZbrkZc8d

 

πηγα να κανω checkout και οντως μου ελεγε να βαλω state αλλα παλι δε μου δινει ευρωπαικο site 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λινκ του email ειναι διαφορετικό απο αυτο που εβαλες στο πρωτο ποστ, στο ευρωπαικο-ελληνικό store δεν υπαρχει το μοντελο που μας αναφερεις οποτε καλο θα ηταν να συμβιβαστείς με τα παπουτσια που φαινονται στο λινκ του μειλ, εκτος αν θες να το παρεις απο eastbay-footlocker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ειχε γινει με τα κουκις τελικα μου ζητησε να κατεβασει κατι και εφτιαξε

ανοιγα το λινκ αυτο που εδωσα πιο πανω και με εβγαζε στο .com/us

συνεχεια, παραξενα πραγματα γινοντε

τελος παντων ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...