Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Εφορια (β-ο-η-θ-ε-ι-α απο λογιστη η Εφοριακο)


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παρει γνωμη απο λογιστη αυτος μου ειπε για τα βιβλια και αυτος μου ειπε να παω στον εφορο και να ζητησω εκπροθεσμη διακοπη και οχι ληξιπροθεσμη διακοπη οπως εχω γραψει στην αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.τι χρωστας τελικα?οαεδ?φπα?

2.σε καλεσαν απο την εφορια γιατι δεν κανεις δηλωση?

 

@gigisoni μαλλον δεν στα λενε καλα.οταν εννοουν εχουν πεσει τα ακινητα ειναι σε αυτα που ειχαν 10μυρια να εχει τωρα 5.διαμερισματα που ειχαν 500χιλ να εχουν 300χ.αυτα που ναι σε κατι αχαρναι,ομονοια κτλ.και τωρα θα τα παρεις σε καλη τιμη αλλα θα πας να μεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.τι χρωστας τελικα?οαεδ?φπα?

2.σε καλεσαν απο την εφορια γιατι δεν κανεις δηλωση?

 

@gigisoni μαλλον δεν στα λενε καλα.οταν εννοουν εχουν πεσει τα ακινητα ειναι σε αυτα που ειχαν 10μυρια να εχει τωρα 5.διαμερισματα που ειχαν 500χιλ να εχουν 300χ.αυτα που ναι σε κατι αχαρναι,ομονοια κτλ.και τωρα θα τα παρεις σε καλη τιμη αλλα θα πας να μεινεις?

Για Θεσσαλονίκη ή Χαλκιδική μιλάω...

Δυτική Θεσσαλονίκη αυτήν την στιγμή υπάρχει σπίτι που θα το έπαιρνα αν δεν είχε σκαλιά το ισόγειο (μη ρωτάς γιατί άλλη ιστορία). Στις 35.000 είναι και κανά 10άρι το πολύ η ανακαίνηση να μου έπαιρνε. Και δεν το έχω ψάξει, απλά είναι απέναντι από το σπίτι που μεγάλωσα.

 

Χαλκιδική επίσης πριν από 5 χρόνια ισόγειο στα Νέα Πλάγια στις 40.000, τώρα είναι στις 30.000 παρόμοια μου έχουν πει.

 

Όταν πάνε στα 10 θα σας έρθω σαν αγοραστής, το πολύ σε καμιά πενταετία το βλέπω αν συνεχίσουν έτσι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καθαρισα θα δωσω απο Δευτερα 100 ευρω για το προστιμο που θα κλεισω τα χαρτια και το υπολοιπο ειναι σχεδον 600 ευρω που χρωσταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ καθαρισα θα δωσω απο Δευτερα 100 ευρω για το προστιμο που θα κλεισω τα χαρτια και το υπολοιπο ειναι σχεδον 600 ευρω που χρωσταω.

Μια χαρά..

Έτσι από περιέργεια, τι σου είχε πει ο λογιστής; Για τόσα μίλησε, για 700 ευρώ, ή άλλα σου είχε πει;

Γιατί έχω πολύ κακές εμπειρίες με τα ξεφτέρια που το παίζουν λογιστές.. Και γενικά είμαι της απόψεως να ΜΗΝ εμπιστεύεται κανείς κανένα γομάρι που το παίζει λογιστής (με ίσως κάποιες εξαιρέσεις αλλά κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουσε να ξερει ο λογιστης τι χρωσταω απλα για τα 100 ευρω μου ειπε αλλα ημουν εκει απο τις 7 το πρωϊ και εφυγα  στις 1 το μεσημερι και μετρησα πολλες φορες τα σκαλια.

 

Απλα ο λογιστης μου ειπε οτι θα πας στον εφορο και αυτος θα στα κανει ολα αλλα καμια σχεση μονο σε αυτον δεν επρεπε να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...