Προς το περιεχόμενο

Αλλάζω μητρική να κανω φορμάτ;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Δεν μου έχει τύχει αυτό ποτέ,σε σημείο να το πετάξω από το παράθυρο.....

 

Ξεκινάω να κάνω φόρματ.Πάνω στην διαδικασία και ενώ φτάνει στο τέλος,μου βγάζει μπλε οθόνη.Του κάνω επαννεκίνηση και ξεκινάει από εκεί που σταμάτησε.Μου το κάνει 3-4 φορές.

 

Κάποια στιγμή βγάζω τις 2 από τις 3 μνήμες και αφήνω την 512 στην μεσαία θύρα.

 

Καταφέρνω να κάνω το φόρματ να τελειώσει.Λέω ότι φταίει κάποια από τις μνήμες.Αφού έχω μπει στην επιφάνεια και φαίνονται όλα ΟΚ σβήνω και δοκιμάζω την συγκεκριμένη μνήμη στις άλλες 2 θύρες (μήπως είναι χαλασμένη κάποια θύρα) Αφού μου ανοίγει κανονικά,βάζω την άλλη 512 και μετά την 1Gb (αφού σβήνω κάθε φορά τον υπολογιστή)

 

Τον ανοίγω με τις 3 μνήμες και όλα καλά.Εγκαθιστώ το AVAST,κάνω επαννεκίνηση και πάω να εγκαταστήσω το Office 2007 (που το έχω κάνει από το CD πάνω από 50 φορές)

 

Ξεκινάει την εγκατάσταση και αφού έχει φτάσει στο μισό,κάνει επαννεκίνηση και γράφει ότι "ανακτήθηκε κάτι από το μητρώο με επιτυχία" και ότι το σύστημα έχει ανανήψει από κάτι σοβαρό.

 

Αφόυ ανοίγει κανονικά βλέπω ΜΟΝΟ το φόντο χωρίς κανένα εικονίδιο.Πατάω "ο υπολογιστής μου" και δεν δείχνει τίποτα.Ούτε σκληρό ούτε περιφεριακά.Ενα λευκό κενό.

 

Πρώτη φρίκη.Μπαίνω στην κονσόλα για να κάνω fixboot και ανοίγοντάς τον ξανά,πάλι κενό!

 

Μπαίνω σε safe-mode βλέπω τα πάντα.

 

 

Τώρα ξανακάνω φόρματ.Καμμιά ιδέα παιδιά γιατί ειλικρινά θα τον πετάξω από το μπαλκόνι.Οι μνήμες δεν νομίζω να φταίνε.Η κάρτα γραφικών εντάξει.Εκανα εγκατάσταση για το chipset και τον ήχο.

 

 

Τι ΑΛΛΟ θέλει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατέβασε και κανε ενα memtest (http://www.memtest.org/) για τις ram (πρέπει να το γράψει σε ενα cd και να κανεις boot με αυτο) να δεις αν βγάζει σφάλματα , επισης τσέκαρε τον δίσκο σου με to Hard disk sentinel (http://www.hdsentinel.com/).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...