Προς το περιεχόμενο

Εξαπάτηση από Νιγηριανούς σε αγγελίες πώλησης


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια... αλλο ενα παρ' ολιγον θυμα εδω...

Καλα μου φανηκε πολυ large o mr David για την αγγελια μου στην χ.ε και λεω για να παρω τη γνωμη του mr google και τσουπ επεσα σ'αυτο θεμα.. εντωμεταξυ στο πρωτο μειλ που του εστειλα του λεω ειναι 3 items κ οχι ενα που με ελεγε αυτος κ μετα ξανα σε επομενο mail μου λεει για ενα item κ λεω εδω κατι βρωμαει... ηταν κ βιαστικος κιολας ελεγε σον τιτλο get back to me now με κεφαλαια χορταστικα γραμματα... :lol:

Υ.Γ αν καποιος ενδιαφερεται εχω την ιδια αγγελια κ Link.png Site: εδω στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βαλει μια τηλεοραση πλασμα στην χρυση ευκαιρια και με εχουν παρει δυο τηλεφωνο που θελουν να την αγορασουν παρα την λιγο τσιμπημενη τιμη που εχω βαλει γιατι ποιο πολυ με ενδιαφερει ανταλλαγη με προβολι παρα να την πουλησω.

 

Ελα που και οι δυο με καποια δικαιολογια μου ζητησαν να τους την παω στον χωρο τους και εκει να με πληρωσουν.

 

Ο ενας με την προφαση οτι εχει κινητικα προβληματα και ο αλλος οτι ειναι στην Κρητη και να την παω σε δικο του ανθρωπο που θα του κανει την εξυπηρετηση.

 

Οταν τους ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κουβαλησω ολοκληρη 50αρα πλασμα να την παω καπου και εκει να περιμενω να πληρωθω μου ελεγαν εισαι χαζος μιλας σαν μικρο παιδι κλπ κλπ.

 

Μπορει να ειμαι χαζος αλλα τοοοοσο ποοοοοολυ για να κουβαλησω ολοκληρη τηλεοραση ταξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα δεν ειμαι! :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο θα δουμε και αυτο....

 

"Ναι γεια σας πουλατε ενα σπιτι τριαρι;"

"Ναι το πουλαω σας ενδιαφερει;"

"Ναι το θελω αλλα επειδη δεν μπορω να ερθω εκει μπορειτε να μου το φερετε;"

 

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχα


Ο ενας μου ειπε ξερεις ποιος ειμαι εγω; ο Μιχελακης αλλα δεν καταλαβε οτι μιλουσε με τον Μεγα Αλεξανδρο :D :lol: :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη μπλέκεις με χρυσές ευκαιρίες και μαλακίες. μόνο σε site όπως εδώ, που βλέπεις τι αξιολογήσεις έχει ο άλλος και πόσα χρόνια είναι μέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Έχεις υποστηρίξει, κατ' επανάληψη, την άποψη ότι δεν φταίνε οι κακόμοιροι οι Νιγηριανοί για την απάτη και μάλλον έφταιξα και εγώ που έδωσα την ευκαιρία να την επαναλάβεις.

Φιλε makfil ηθελα να'ξερα γιατι αναλωνεσαι με το να εξηγεις σε στενομυαλους και 'αντιρατσιστες',το λογο που δημιουργησες αυτο το ποστ.Ελεος δηλαδη...Βαζω στοιχημα οτι αν εβαζες τιτλο'ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ',κανεις απο αυτους τους 'πονοψυχους' δε θα μιλουσε....

 

Στο θεμα μας τωρα,ειχα βαλει και εγω μια αγγελια για κατι παπουτσια,και με παιρνει τηλ ενας ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ(ΝΑΙ,ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ),και μου λεει οτι ειναι απο Νιγηρια,οτι μενει Αθηνα και οτι ενδιαφερεται..Το λοιπον εγω παραξενευτηκα και του λεω πρωτα καταθεση και μετα αποστολη..Συμφωνουμε το βραδυ,και την επομενη μερα ενω εχω ετοιμασει το δεμα και περιμενω τηλ του για να μου πει οτι μπηκαν τα λεφτα,με παιρνει και μου λεει οτι τελικα δε του κανει το νουμερο κτλ κτλ...Λαθος δικο μου που ασχοληθηκα και τον 'πιστεψα',αλλα μικρο το κακο.Δεν υπηρχε περιπτωση να στειλω χωρις να γινει καταθεση..

Γνωμη μου?Οταν υποψιαζεστε οτι αυτος που μιλατε ειναι αφρονιγηριανομπακλαντεσιανος,μη μπειτε στο κοπο να κανετε τη συναλλαγη..Αυτα τα λιγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχεις ζητήσει πρώτα κατάθεση, σημαίνει ότι του έδωσες λογαριασμό τράπεζας για να καταθέσει το ποσό που συμφωνήσατε.

 

Πάλι καλά που δεν σου έστειλε τη γνωστή πλαστογραφημένη απόδειξη κατάθεσης ώστε να στείλεις το δέμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι του εδωσα αριθμο πρωτα,αλλα δε καταλαβες..Εγω αν δε βγαλω τα χρηματα απο το atm/ταμειο δε στελνω..Δεν αρκουμαι στην αποδειξη καταθεσης..

Επισης εχω δεχθει απειρες φορες μηνυματα απο εξωτερικο(αμερικη,καναδα,αγγλια)κυριως σε αγγελιες που ειχα στο aggeliopolis,λεγοντας μου να επικοινωνησω μαζι τους μεσω email.Mαλιστα μια φορα ειπα να το συνεχισψ να δω μεχρι που θα φτασουν..Η αγγελια λοιπον αφορουσε τη μηχανη που εχω στο avatar μου σε τιμη 5.000 ευρω.Μου λεει ο αλλος θελω να την αγορασω,θα τη στειλεις καπου(Ελλαδα νομιζω μου ειχε πει)και μετα θα το αναλαβω εγω(μου λεει)..Γενικα ηθελε να μου βαλει(τροπος του λεγειν)τα χρηματα στο λογαριασμο μεσω paypal,αλλα εγω δεν ειχα paypal τοτε..Οταν του ειπα να γινει η δουλεια μεσω τραπεζης,μου ειπε οτι λογω δουλειας δεν εχει χρονο κτλ κτλ..

Συμπερασματα δικα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ απορω με τις απαντησεις μερικων εδω μεσα ξερουν αυτοι ....αληθεια ειναι για γελια οταν θα νιωθω  πικραμενος θα διαβαζω τις ονειροφαντασιες του καθενος που την εχει δει κιολας ημαρτων.... οχι δεν ειμαι νηγιριανος ουτε ρατσιστης ουτε ''πανεξυπνος'' σαν και μερικους εδω μεσα....που εχουν κανει το site και ολα τα υπολοιπα site αυτου του ειδους μαγαζακι τους και μου δουλευουν και στο δημοσιο.... ξεχασατε κυριοι οτι το site ειναι για να αλληλοβοηθαμε ο ενας το αλλον σε θεματα τεχνολογιας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν τρολαρο απλα αυτο που γραφείς δεν βγαζει νοημα με τιποτα,ουτε μπορω να καταλαβω σε ποιους απο εδω μεσα αναφέρεσαι,οποτε μάλλον εσυ........ τρελαρεις........

 

 

Το δημοσιο που κολαει με τους νιγηριανούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω εχω βαλει μια τηλεοραση πλασμα στην χρυση ευκαιρια και με εχουν παρει δυο τηλεφωνο που θελουν να την αγορασουν παρα την λιγο τσιμπημενη τιμη που εχω βαλει γιατι ποιο πολυ με ενδιαφερει ανταλλαγη με προβολι παρα να την πουλησω.

 

Ελα που και οι δυο με καποια δικαιολογια μου ζητησαν να τους την παω στον χωρο τους και εκει να με πληρωσουν.

 

Ο ενας με την προφαση οτι εχει κινητικα προβληματα και ο αλλος οτι ειναι στην Κρητη και να την παω σε δικο του ανθρωπο που θα του κανει την εξυπηρετηση.

 

Οταν τους ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κουβαλησω ολοκληρη 50αρα πλασμα να την παω καπου και εκει να περιμενω να πληρωθω μου ελεγαν εισαι χαζος μιλας σαν μικρο παιδι κλπ κλπ.

 

Μπορει να ειμαι χαζος αλλα τοοοοσο ποοοοοολυ για να κουβαλησω ολοκληρη τηλεοραση ταξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα δεν ειμαι! :D

Δες εδω φιλε http://www.insomnia.gr/topic/568538-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AC%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%AE/?do=findComment&comment=53984494

 

Ιδια περιπτωση με κινητικα προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βαλει μια τηλεοραση πλασμα στην χρυση ευκαιρια και με εχουν παρει δυο τηλεφωνο που θελουν να την αγορασουν παρα την λιγο τσιμπημενη τιμη που εχω βαλει γιατι ποιο πολυ με ενδιαφερει ανταλλαγη με προβολι παρα να την πουλησω.

 

Ελα που και οι δυο με καποια δικαιολογια μου ζητησαν να τους την παω στον χωρο τους και εκει να με πληρωσουν.

 

Ο ενας με την προφαση οτι εχει κινητικα προβληματα και ο αλλος οτι ειναι στην Κρητη και να την παω σε δικο του ανθρωπο που θα του κανει την εξυπηρετηση.

 

Οταν τους ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κουβαλησω ολοκληρη 50αρα πλασμα να την παω καπου και εκει να περιμενω να πληρωθω μου ελεγαν εισαι χαζος μιλας σαν μικρο παιδι κλπ κλπ.

 

Μπορει να ειμαι χαζος αλλα τοοοοσο ποοοοοολυ για να κουβαλησω ολοκληρη τηλεοραση ταξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα δεν ειμαι! :D

 

Θα μπορούσες να του πεις να σου κάνει τα έξοδα για το ταξίδι (να σου βάλει τα λεφτά σε μια τράπεζα) και μετά έκανες τη βόλτα σου κύριος. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσες να του πεις να σου κάνει τα έξοδα για το ταξίδι (να σου βάλει τα λεφτά σε μια τράπεζα) και μετά έκανες τη βόλτα σου κύριος. :D

 

Ποιο ευκολα θα εψηνα τον διαβολο να κανει τον σταυρο του παρα αυτον να μου βαλει τα λεφτα στην τραπεζα! :lol:

 

Εδω τους ειπα ελατε εδω να την δειτε να μου δωσετε τα λεφτα και ευχαριστως να την παμε οπου θελετε.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...