Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Mortal Kombat 9


Mikeasdf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες το έβαλα στο pc (κατεβασμένο απο torrent) και παρατήρησα οτι το παιχνίδι πηγαίνει σαν 'slow motion'.

 

Ό,τι ανάλυση και να βάλω πάντα θα υπάρχει κάποιο slow motion.Τώρα παίζω σε 640x480 για να έχω όσο το δυνατό λιγότερο.Ίσως φταίει το οτι είναι cracked αλλά εγώ υποπτεύομαι πως το pc μου δεν το σηκώνει.

 

 

Intel Core 2 Duo E4500

 

Nvidia 9400gt 512mb

 

8gb RAM

 

Καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα γραφικών πρέπει να φταίει, το ότι είναι cracked νομίζω δεν έχει καμία σχέση. Ρίξε και μια ματιά στα comments του torrent μπας και έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα με σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προτεινόμενη κάρτα από όσο θυμάμαι είναι η 6950 η οποία φυσικά είναι υπερβολή, η 9400 βέβαια απέχει αρκετά από αυτό όμως και πάλι μου φαίνεται παράξενο να μη μπορεί να το σηκώσει αρκετά καλά..

 

μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων; πέρα από ανάλυση ρίξε και τα εφφέ , δεν υπάρχει λόγος να είσαι σε τόσο μικρή ανάλυση

 

όσο για το ότι είναι του θείου, αυτό κανονικά δεν έχει καμιά σχέση για το αν τρέχει καλά ή όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε εδω θεμα

http://www.insomnia.gr/topic/369417-mortal-kombat/page-6

 

 

το παιχνιδι θελει 560ti/6950 αρα αν εχεις κατωτερη καρτα απο αυτες θα πρεπει να ριξεις τις ρυθμισεις των γραφικων για να παιξει χωρις να κολλαει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο επεξεργαστης σου αλλα κυριως η καρτα γραφικων σου (το 90% δηλαδη) ειναι απαραδεκτη για τετοιο παιχνιδι. Εκτος απο το γεγονος οτι εκανε παρεα με τους δεινοσαυρους στο θεμα της ηλικιας της ακομα και στα καλα της χρονια ηταν κακη καρτα για gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες το παιχνίδι χρησιμοποιεί μια χαρά 4 πυρήνες, αρά δεν είναι και τόσο ελαφρύ όπως αρχικά πίστευα 

 

(ΥΓ μη δίνετε σημασία στη ram μου, είχα αφήσει chrome ανοικτό με καμιά 10αρια καρτέλες , ένα top gear σε pause και διάφορα άλλα, όμως με αυτά το cpu είναι κάτω από 1%, το παιχνίδι είναι που ανέβασε το cpu usage όπως φαίνεται στο διάγραμμα ) 

 

xffggdfgfgfg_zpsaa7bfa59.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε συ μου σηκώνονται και οι άλλοι δύο έστω και μέχρι τη μέση :lol:

 

αυτό που βλέπω από το παραπάνω γράφημα πάντως είναι ότι το παιχνίδι μάλλον θέλει κάτι παραπάνω από c2d και μη ξεχνάς ότι και ο κάθε πυρήνας μου είναι πολύ πιο δυνατός από έναν αντίστοιχο του Ε4500 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι, αλλά δε θέλω τίποτα παραπάνω είναι αυτό ακριβώς που χρειαζόμαστε από ένα mk 

 

εγώ είμαι τόσο χαρούμενος που βγήκε στο pc που δε κοιτάζω τέτοιες λεπτομέρειες.. μια χαρά port ήταν (έστω και καθυστερημένο) και μην παραβλέπουμε ότι είναι και διετίας και από κονσόλα

 

θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω πως τα έχω ρίξει ολα τα settings.Στο torrent επειδή είναι ρουμάνικα, κάτι ψιλοκατάλαβα με το google translate και έλεγε και ενας ακόμα οτι είχε αυτό το θέμα αλλά δεν έγραφε τα specs του pc.

 

Πάντως νόμιζα οτι 9400>8800 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...