Προς το περιεχόμενο

Dell E6400 θέμα με γραφικά


smarnel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nice.

μετά το case που άνοιξα την τελευταία μέρα που είχα το δικαίωμα,ο πωλητής άλλαξε στάση και απάντησε ότι το laptop δεν είναι στην κατάσταση που το πούλησε επειδή άλλαξα λειτουργικό σύστημα πριν το ενημερώσω για το πιθανό πρόβλημα!

μέχρι να ανοίξω το case μου έλεγε για refund,αλλαγή με άλλο laptop και μάλλον κωλυσιεργούσε για να περάσουν οι 45 μέρες.

θα έχουμε γέλια μου φαίνεται.



και πολύ ωραία επιμένει στο ότι άλλαξα το λειτουργικό σύστημα και μετά άρχισε το πρόβλημα (άσχετα αν το πρόβλημα εμφανίζεται στο BIOS screen πριν καν αρχίσει να φορτώνει το λειτουργικό) και μου πρότεινε να το κάνω escalate to claim για να αποφασίσει το ebay και πιθανόν να την γλιτώσει όπως το σκέφτομαι.

απίστευτα πράγματα από πωλητή με 100% θετικό feedback...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ναι,δικαιώθηκε ο πωλητής!

έγινε escalate στο ebay το θέμα και το ebay αποφάσισε υπέρ του πωλητή επειδή λέει άλλαξα το λειτουργικό (άσχετα αν αυτό που είχε ήταν clopyright) και άλλαξα ριζικά την κατάσταση του laptop (άσχετα αν το πρόβλημα είναι hardware και όχι software)...

επίσης δεν έπαιξε ρόλο η ριζική αλλαγή αντιμετώπισης του πωλητή από την αρχή του προβλήματος έως το κλείσιμο της υπόθεσης.

αν δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε τους 100% positive feedback πωλητές,ποιούς θα εμπιστευτούμε ήθελα να'ξερα...

και αν δεν υπάρχει κοινή λογική στους κανόνες του ebay πως θα ξαναγοράσουμε από εκεί? :unsure:

 

τεσπά,πιθανότατα το laptop θα πάει για πούλημα ως έχει και όποιος θέλει και έχει την όρεξη και τις γνώσεις ας το φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ανασύρω το θέμα για να ενημερώσω και να το κλείσω.

 

μετά από έλεγχο που έκανα παρέα με φίλο τεχνικό,καταλήξαμε ότι έφταιγε κατά πάσα πιθανότητα το inverter και κατά δεύτερον η οθόνη.

αγόρασα λοιπόν ένα μεταχείρο (περίπου 30 ευρώ μαζί με μεταφορικά) και αν έκανε όλα καλά,αν έφταιγε η οθόνη θα πέταγα στην τελική 30 ευρώ και θα το έδινα για ανταλλακτικά.

και τελικά ήταν το inverter!

ευτυχώς φαίνεται ότι την βγάλαμε καθαρή και πάλι καλά που δεν εμπιστεύτηκα τα μαγαζιά που επικοινώνησα για service...

 

καλή συνέχεια σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τι θέλω και βιάζομαι να μιλήσω..???

μετά από μερικές μέρες που δούλεψε σωστά άρχισε πάλι να παίζει σε άσχετες χρονικές στιγμές αλλά γενικά είναι καλύτερο από πριν..!

και επειδή δεν περισσεύει ευρώ αυτή την στιγμή,θα συνεχίσω να το δουλεύω μέχρι να το δώσω όπως είναι πακέτο για όποιον θέλει να αλλάξει και οθόνη,ή θα φύγει κομμάτι-κομμάτι...

και εις ανώτερα!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...