Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bγαζεις 33 επειδη λογικα δεν εχεις πειραξει και την μνημη.Για ανεβασε,και νομιζω θα βγαλεις τα ιδια.Ρωτα τον criminal για περισσοτερα.

Επισης παιζει και ενα ποσοστο στα ποσα ειναι η cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η cpu μαμα. Μνήμη δεν έχω πειράξει

Γι'αυτο και βγαζεις τοσα.Οπως τα ειπες,ειναι φυσιολογικα νουμερα.Με oc σε cpu και μνημη και πυρηνα στα 1190 θα βγαλεις πιστευω τα ιδια με criminal.Το bench ειναι απαιτητικο,και μην περιμενεις σε stock οπως καποιου αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν εχεις περασει τελευταιους driver (13.5 beta2 και πανω δινουν 6% στο tomb raider) και κοιτα αν εχεις την εκδοση 1.01.748 του Tomb raider. Επιστρεφω για να πω κατι με αποδειξεις..



Εδω ειναι μια 7950 1000/1250 με Ultimate settings/ultra shadows/TressFx On + I5 3570K στα ΣΤΟΚ του 

 

Tomb_raider_cpu_stock.jpg

 

Και εδω ειναι ο cpu μου με OC

tomb_cpu_oc.jpg

 

Αμα ειναι να δωσουμε 1.1Ghz παραπανω για να παρουμε 0.3fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπε κανεις οτι εβγαλες λαθος αποτελεσμα απλα θα εβγαζες λιγο παραπανω αν κανεις και oc το memory της 7950 ;)



Ερχεται τελικο αποτελεσμα MAX OUT 4XX Tomb Raider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν εχεις περασει τελευταιους driver (13.5 beta2 και πανω δινουν 6% στο tomb raider) και κοιτα αν εχεις την εκδοση 1.01.748 του Tomb raider. Επιστρεφω για να πω κατι με αποδειξεις..

 

Εδω ειναι μια 7950 1000/1250 με Ultimate settings/ultra shadows/TressFx On + I5 3570K στα ΣΤΟΚ του 

 

Tomb_raider_cpu_stock.jpg

 

Και εδω ειναι ο cpu μου με OC

tomb_cpu_oc.jpg

 

Αμα ειναι να δωσουμε 1.1Ghz παραπανω για να παρουμε 0.3fps...

Για στοκ,εισαι μια χαρα.Δωσε σε πυρηνα και μνημη,εαν παιρνει,1190 και 1500,και ξαναδοκιμασε.

Σε ορισμενα η cpu μετραει games και benchs,προφανως εδω ειναι θεμα μονο καρτας.Αρα μετραει το oc της εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος εγω να ανεβασω τα ρολογια 1190 1500?? :P Ναι αυτο λεω,και ξανα και ξανα, VAlley/Heaven/TOmb raider ΔΕΝ επιρεαζονται απο OC της Cpu.



Οριστε με 1190/1500 αφου επεμενεις :P

 

tomb_oc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν πάει καλά εδώ πέρα :) Εγώ έχω 7970 και οχι 7950. Και βγάζω 33 με 1195 και στοκ μεμορυ (που στην 7970 είναι 1500). Δεν γίνεται η 7950 να βγάζει παραπάνω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος εγω να ανεβασω τα ρολογια 1190 1500?? :P Ναι αυτο λεω,και ξανα και ξανα, VAlley/Heaven/TOmb raider ΔΕΝ επιρεαζονται απο OC της Cpu.

 

Οριστε με 1190/1500 αφου επεμενεις :P

 

tomb_oc.jpg

 

Για την cpu σου το ειπα και'γω και συμφωνω.Σε tomb η cpu δεν ευνοει το αποτελεσμα.Συμφωνουμε.

 

Τα 36,7 με τι ρυθμισεις βγηκανε;διοτι μπερδευτηκα λιγο.

 

Κατι δεν πάει καλά εδώ πέρα :) Εγώ έχω 7970 και οχι 7950. Και βγάζω 33 με 1195 και στοκ μεμορυ (που στην 7970 είναι 1500). Δεν γίνεται η 7950 να βγάζει παραπάνω ;)

 

 

Παντως να ξερεις,μερικες φορες μπορει να μην ισχυει αυτο.

Σε benchs εδω μεσα η 670 εβγαλε παραπανω απο 680.Γιατι;προφανως λογω διαφορετικης υλοποιησης,volts,limit,κλπ.

Δες ομως και αυτο που ειπε ο prospector με drivers,και patch τελευταιο.

 

Προσωπικα μπερδευτηκα τωρα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...