Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπες βρε στο link που ανέβασε και δες τα μαγαζιά πιο κάτω.. > http://sites.amd.com/us/promo/never-settle/Pages/nsreloadedlu.aspx

 

 

 

Κάτι για νήπια που είπες πριν επαληθεύεται από την μαμά εταιρία..

 

In a world ravaged by nuclear war, you are mankind’s only hope. Retrieve a strange and deadly bioweapon from a faraway island as Sgt. Rex Power Colt, the Mark IV Cyber Commando with the ultimate weapon: AMD Radeon™ graphics. Seek, destroy, and never settle for less than the best.

χαχχαχαχαχ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα είναι marketing, απλά κάποια δεν είναι τόσο μεγάλης βαρύτητας ίσως επειδή δεν είναι σε ποσότητα όπως το cuda στο Just Cause. Παρόλα αυτά πρέπει να αναφέρονται. Σίγουρα πολύ μεγαλύτερο είναι το adaptive v sync και το physX.

http://www.hardocp.com/article/2012/04/16/nvidia_adaptive_vsync_technology_review/

 

Αν πάω αύριο να αγοράσω αυτήν την κάρτα η οποία είναι από τις πολύ καλές υλοποιήσεις, θα μπορώ να πάρω κάποια παιχνίδια δώρο; Με ποιον τρόπο; Έχει κάποιον κωδικό; Το λέω γιατί δεν αναφέρει κάτι το κατάστημα.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33576&cat=5

 

Το physx για 1-2 γνωστούς τίτλους το χρόνο εγώ δεν θα το κοίταγα όπως και αρκετοί χρήστες.Όποιον τον ενδιαφέρει το παίρνει ως κριτήριο επιλογής.Adaptive vsync (dynamic) έχουν και οι amd με 3rd party software.Ξέρω δεν είναι το ίδιο αλλά υπάρχει σαν δυνατότητα δεν είναι ακριβώς αποκλειστικό.

 

Όλα τα γνωστά καταστήματα έχουν τα bundle.(Παίρνεις κωδικό ναι).Συνεργάζονται με βασικούς προμηθευτές όπως η oktabit.Έχω πάρει ο ίδιος με bundles για άλλους όπως και έχουν πάρει πάρα πολλά άτομα στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το physx για 1-2 γνωστούς τίτλους το χρόνο εγώ δεν θα το κοίταγα όπως και αρκετοί χρήστες.Όποιον τον ενδιαφέρει το παίρνει ως κριτήριο επιλογής.Adaptive vsync (dynamic) έχουν και οι amd με 3rd party software.Ξέρω δεν είναι το ίδιο αλλά υπάρχει σαν δυνατότητα δεν είναι ακριβώς αποκλειστικό.

Για το PhysX τα έχουμε πει.

Είναι ένα δυνατό feature. Κάποιοι το θέλουν, κάποιοι δεν το θέλουν, ή για να το πω καλύτερα, όλοι το θέλουν (ποιος δεν θέλει να βλέπει ότι περισσότερο μπορεί στην οθόνη του), αλλά δεν είναι διατεθειμένοι να το πληρώσουν.

Για το adaptive τα είπες εσύ. Το 3rd party είναι 3rd party.

 

Όλα τα γνωστά καταστήματα έχουν τα bundle.(Παίρνεις κωδικό ναι).Συνεργάζονται με βασικούς προμηθευτές όπως η oktabit.Έχω πάρει ο ίδιος με bundles για άλλους όπως και έχουν πάρει πάρα πολλά άτομα στο forum.

Μάλιστα.

Από τα παρακάτω καταστήματα γνωρίζεις ποια σου δίνουν το bundle; Πως μπορεί ο αγοραστής να το γνωρίζει, αυτό ρωτάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 καρτες ειναι γαματες αλλα θα δειξω μια προτιμηση στην 770 καθαρα για το γεγονος οτι προκειται για νεο μοντελο. Ναι ναι ξερω ειναι στην ουσια μια 680 με διαφορετικα χρονισμενη μνημη αλλα και παλι εχει τις επιδοσεις, εχει την τιμη (ενταξει θα μπορουσε να ειναι και καλυτερα σε αυτο το κομματι), εχει τα features και σαν κατι ποιο φρεσκο δεν θα αισθανεσαι και βλακας μολις η AMD βγαλει στα ραφια τη σειρα 8 πολυ πολυ συντομα. Αντιθετα η Nvidia θα αργησει αρκετα να μας φερει Maxwell οποτε με την 770 θα εισαι ετοιμος για αρκετο καιρο γνωριζοντας οτι δεν υπαρχει στο μελλον κατι συντομα που να σε δελεαζει. 

 

Απο την αλλη η 7970 Ghz ειναι αποδεδειγμενη η αξια της αλλα μιλαμε για ενα προιον το οποιο κοντευει τα 2 χρονια στην αγορα. Ψυχολογικους λογους λοιπον θα το απεφευγα και για το γεγονος οτι ο αντικαταστατης της ειναι προ των πυλων. Δεν σημαινει βεβαια οτι αν αποφασισεις να την παρεις θα εισαι και βλακας. Απλα θεωρω οτι ειναι ανοητο να σκασεις τοσα λεφτα οταν στα ιδια θα ερθει ο αντικαταστατης της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο "φρέσκο" που βλέπω εγώ στην 770 είναι η καλύτερη τιμή της σε σχέση με την 680.Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάτι φρέσκο.

 

 

Από τα παρακάτω καταστήματα γνωρίζεις ποια σου δίνουν το bundle; Πως μπορεί ο αγοραστής να το γνωρίζει, αυτό ρωτάω.

 

Είτε το γράφουν οι ίδιοι είτε τους ρωτάς.Oι περισσότεροι παίρνουν με bundles.Βασικοί προμηθευτές όπως oktabit,infoquest τους τα παρέχουν.Πλαίσιο,you.gr,visionstudio,digital-master είναι μερικά που έχουν ή είχαν αλλά είναι και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@heat

Επειδη μου ρθε πριν μια βδομαδα η Asus 7950 και το χω φρεσκο.. Και επειδη ειμαι ψειρας μιλησα με αρκετους υποψηφιους "πωλητες". Της oktabit (που προμηθευει σχεδον παντου) της τελειωσαν οι κωδικοι απο AMD, οποτε δεν παρεχει πλεον σε οποιον συνεργαζεται μαζι της.. Το plaisio παρεχει (καρτουλα με το Unique Coupon Code για την καρτα που αγορασες). Το vision-studio που πηρα εγω την vga, ενω επρεπε να μου στειλει κουπονι για 4 παιχνιδια μου στειλε για 2 (λογικα αυτα τα κουπονια τους εχουν ξεμεινει). Ετσι εγω εστειλα mail στην Amd, και η απαντηση τους ηταν να τους στειλω φωτο ή σκαναρισμα (με mail) την αποδειξη αγορας οπως και το κουπονι με τον κωδικο για να μου κανουν την αλλαγη, και να μου δωσουν αυτοι κωδικο για τα 4 games.

Περιμενω αυριο απαντηση. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν παρεχουν "συσκευασιες παιχνιδια" αλλα κουπονι με κωδικους για κατεβασμα μεσω steam. Απλα λογο καταλανωσης αρκετοι εχουν μεινει με τα παλια κουπονια του Never Settle της AMD που παρειχαν 2 και 3 games (αναλογα το μοντελο vga) ή εχουν ξεμεινει τελειως..

 

Απο το Μαη και μετα ανανεωσαν την προσφορα και προσθεσαν +1 game (2+1 ή 3+1 αναλογα το μοντελο).

Στις 7970-7950 αντιστοιχουν 3+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.
Οπότε το επιχείρημα ότι πουλάς τα bundles σε κάποιον και γλιτώνεις λεφτά σταματάει να ισχύει.

 

Οι λόγοι:
1) Γίνεται περίπλοκη η διαδικασία. Ήδη εγώ για να καταλάβω ρώτησα σε πόσα posts.

2) Πόσο μπορείς να πουλήσεις τα παιχνίδια όταν υπάρχει αυτό; http://www.allkeyshop.com/blog/

 

H nvidia δεν έδινε bundles; Από 660ti και πάνω νομίζω. 
(Να εύχεστε να μην δίνει ή έδινε, γιατί θα σας κατηγορήσω άσχημα για φανμποϊσμό αν το ξέρατε για ATi και όχι για nvidia). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι περίπλοκη η διαδικασία.Ένα unique id έχεις στη συσκευασία το βάζεις στο κατάλληλο site της amd και παίρνεις τα παιχνίδια σε ψηφιακή μορφή.Αν είναι steam αν θες τα ανταλλάζεις με κάτι άλλο,τα κάνεις gift ή οτι θες.Τα bundles τα χει πουλήσει-ανταλλάξει ένα σωρό κόσμος (και χρήστες από αυτό το forum).Έδινε το Metro η nvidia αλλά δε ξέρω αν σταμάτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.

Οπότε το επιχείρημα ότι πουλάς τα bundles σε κάποιον και γλιτώνεις λεφτά σταματάει να ισχύει.

 

Οι λόγοι:

1) Γίνεται περίπλοκη η διαδικασία. Ήδη εγώ για να καταλάβω ρώτησα σε πόσα posts.

2) Πόσο μπορείς να πουλήσεις τα παιχνίδια όταν υπάρχει αυτό; http://www.allkeyshop.com/blog/

 

H nvidia δεν έδινε bundles; Από 660ti και πάνω νομίζω. 

(Να εύχεστε να μην δίνει ή έδινε, γιατί θα σας κατηγορήσω άσχημα για φανμποϊσμό αν το ξέρατε για ATi και όχι για nvidia). :)

 

 

Αυτό περίμενες εσύ ? που ακόμα και σήμερα δεν υπάρχει καμιά πρόταση τους στην ενότητα των συνθέσεων για καμιά nVidia και ποτέ δεν σου λέει τίποτα ? :) :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αυτο μου κανει και εμενα μεγαλη εντυπωση...

 

Και μονο fanboy δεν με χαρακτηριζεις με πανω απο 8 amd καρτες να εχουν περασει απο τα χερια μου και μονο 3 nvidia!

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...