Προς το περιεχόμενο

Evga GTX 760 220 ευρω αξιζει?


Constantine_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε όχι κι έτσι ρε Ashmadia!

 

Επειδή δηλαδή ελάλησεν η αυθεντία Millennium και πάτησεν ''Thanks'' ο Thresh, πρέπει ο άλλος να ξεπαραδιαστεί στα καλά καθούμενα???

 

Ρητορική η ερώτησις εστί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν ξεκαθαρος. "και ξαφνικα να πρεπει να δωσει 350-400Ε το παιδι?" Εγω δεν θα τα εδινα. "αν τα χει εμενα τι λογος μου πεφτει." Οντως κανενας λογος δεν μου πεφτει, επιλογη του ειναι. Θα παει στο καλυτερο, αλλα θα το πληρωσει. Αυτο παει στον φιλο που προτεινε την οθονη. Ξεχασα να κανω quote.

Δεν προκειται περι αντιπαλοτητας/αντιπαραθεσης με τον mill/thresh/w-e. Και επισης εσυ περιμενα να εισαι στην ιδια μερια με τον mill. Σε  παραγλυκανε η 7950 μου φαινεται :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο τωρα. Εγω νομιζα οτι συζητουσαμε για το overkill της υποθεσης. 

 

Συγκεκριμενα γ αυτο. Απο αυτο στην ισορροπια του συστηματος γιατι καποιος δεν ξερει τι θελει, υπαρχει μεγαλη αποσταση. Τελος οχι οτι ξερω και τα παντα για τις οθονες, αλλα ημαρτον, ντε και καλα πρεπει να εχει 27αρα αυτος με τον i7 για να κανεις εσυ Royal Flush? 

 

Overkill είναι και για τα παιχνίδια ο 3930Κ.Από ώπου και να το πιάσεις η σύνθεση 21.5'' οθόνης με 3930Κ και μια 760 δεν είναι ούτε ισορροπημένη ούτε συνετή σύνθεση για παιχνίδια αν ισχύει.Βέβαια μπορεί να μην τον είχε για παιχνίδια αλλά και πάλι να χεις τόσο φθηνή και μικρή οθόνη με επεξεργαστή των 540 ευρώ είναι κάπως άκυρο.Ότι θέλει κάνει ο καθένας με τα χρήματα του απλά είναι περίεργο να χει κάποιος για 3930 και όχι για μια καλύτερη οθόνη.Με 200-240 ευρώ παίρνεις 24αρα και όπως του πα καλύτερα θα'ταν για αυτόν να την έβαζε στο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση στον ts πως εχεις cpu που κανει 550ευρο :confused: και καρτα γραφικων και οθονη τοσο φτηνες :shock: Ακομα και used να πηρες τον επεξεργαστη θα κοστιζε πολυ.Απλη περιεργεια βεβαια :-D .Οσο για οθονη που λεει ο millenium η http://www.skroutz.gr/s/2896051/LG-23EA63V.html?from=autocomplete&keyphrase=lg+23ea63v,δεν ειναι και τοσο ακριβη και ειναι αρκετα καλη αν σκεφτεσαι για 23'' με λιγα λεφτα :-)

 

Γιατι οπως γραφω και στο spoiler γραφει DAW build δλδ το μηχανημα ειναι για μουσικη παραγωγη,για δουλεια το θελω,το παιχνιδι ερχετε σε 2η μοιρα  στον ελευθερο μου χρονο γιαυτο κ διαλεξα μια φτηνη για αρχη λογο budget γτ ειχε ξεφυγει και τωρα που μαζεψα καποια λεφτα μπορω να διαθεσω κ για καρτα γραφικων.Οσον αφορα για οθονη λεω να παρω καμια μεταχειρησμενη απο καμια αγγελεια εδω αν βρω σε καλη τιμη αλλα για την ωρα δεν καιγομαι τοσο,οθονη θα παρω τον χειμωνα καμια 24αρα dell σκεφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Overkill είναι και για τα παιχνίδια ο 3930Κ.Από ώπου και να το πιάσεις η σύνθεση 21.5'' οθόνης με 3930Κ και μια 760 δεν είναι ούτε ισορροπημένη ούτε συνετή σύνθεση για παιχνίδια αν ισχύει.Βέβαια μπορεί να μην τον είχε για παιχνίδια αλλά και πάλι να χεις τόσο φθηνή και μικρή οθόνη με επεξεργαστή των 540 ευρώ είναι κάπως άκυρο.

Αρα με την μικρη του οθονη ας παρει 660? Εγω αυτο καταλαβα οταν εγραψες οτι η νεα καρτα θα καθεται. Δεν καταλαβα κατι για ανομοιομορφιες και τετοια, στα οποια και συμφωνω απολυτα μαζι σου. Θελει να παιξει παιχνιδια ομως ο φιλος, να παρει την 660? 7850? Πιο μικρη? Θα τα βγαζει τα medium-high? Θα του την πουλησεις εσυ στις αγγελιες οταν σε ενα χρονο πχ δεν θα τον καλυπτει στην οθονη του..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη διαβασα ολα τα ποστ περι ισορροπιας συστηματος κτλ. Θα σας απαντησω το εξης,τον 3930κ τον διαλεξα για να μου κρατησει χρονια,δν μαρεσει να κανω αναβαθμιση ανα 2-3 χρονια οπως αρεσει σε αλλους,θελω να παρω κατι δυνατο να μου κρατησει 5-6 χρονια σιγουρα και ο παραπανω επεξεργαστης θα μου κρατησει κ λιγο περισσοτερο πιστευω για την δουλεια που το θελω,δεν παιζω πολλα games γιαυτο κ εχω 22αρα οθονη και οχι HD, και γιαυτο κ εβαλα φτηνη καρτα γραφικων γτ ξεφευγα απτο budget.Περα απο αυτο το κομματι αυτο το διαστημα μπορω να διαθεσω μεχρι 200-220 ευρω για μια καρτα γραφικων για να παιζω για 2-3 χρονια καποια παιχνιδια και οθονη θα παρω προς τα χριστουγεννα.Οποτε στην τελικη GTX 760?Η καποια αλλη?Με την προυποθεση οτι θα παρω μια 24αρα οθονη.Πανω απο 250ευρω δεν θελω να διαθεσω για καρτα γραφικων,γιαυτο αν προτεινετε καποια σε RADEON πειτε μου π.χ. sapphire 7870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

760,7950 boost σε συμφέρουν.Αν είχες μικρότερο budget θα κοιτούσες και 7870 Tahiti.

αλλος πινει, αλλος μεθαει..

 

και λαικ, αυτα ειναι αισθανομαι δυνατοτερος τωρα. Οταν βρεις 7950 boost με 220 ασε μου ενα πμ να ξερω να την προτεινω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει και για 250 ευρώ το παλικάρι και ζήτησε και κάτι σε radeon από οτι κατάλαβα,του χω πει στο 4ο ποστ για την 760. 

 

Φιλική συμβουλή.Χαλάρωσε το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''μπορω να διαθεσω μεχρι 200-220 ευρω για μια καρτα γραφικων'' Λιγο δυσκολο να βρεις 7950 στα λεφτα αυτα Millenium :lol: ,γιαυτο προτεινα 760 ή 7870  ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...