Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Alt+shift στον ΙΕ 8 (θέλει Alt+shift+shift) !!!!


stelrp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ Xp sp3 pro EN με τον ΙΕ8 στα αγγλικά.

 

Πρόσφατα έκανα μία φρέσκια εγκατάσταση από το cd των xp και όλα καλά εκτός από την εναλλαγή αγγλικών-ελληνικών στον ΙΕ8. Συγκεκριμένα το alt-shift δουλεύει παντού (notepad, word 2003, excel, autocad, chrome, opera klp klp) εκτός από το χώρο της σελίδας του ΙΕ8, 

 

Στην adress bar δουλεύει κανονικά, στο bing search δίπλα στην μπάρα επίσης, αλλά όταν συμπληρώνω μία φόρμα, δεν.

 

ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ είναι ότι αν πατήσω alt-shift - shift η γλώσσα΄αλλάζει .! Δηλαδή πατάω το shift δύο φορές.!

 

Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά είναι κάπως ενοχλητικό το γεγονός ότι δεν μπορώ να το διορθώσω. 

Δεν θέλω να ξανακάνω φορμάτ, όλα παίζουν τέλεια και ταχύτατα.

 

Δοκίμασα να αλλάξω το συνδυασμό σε Ctrl+Shift αλλά και πάλι παρουσιάζει την ίδια συμπεριφορά.

 

Ψάχνοντας στο ιντερνετ, έπεσα κάπου που έλεγε ότι ένα update του ΙΕ8 κάνει τη ζημιά αλλά δεν έλεγε πιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Δοκιμάσε μια να γνωρίσεις και τον firefox , είναι πλήρως παραμετροποιησημος με πολλά προσθετα που κάνουν το σερφαρισμα πιο όμορφο.

 

Καλό είναι να υπάρχουν δυο browser στον ίδιο υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και ff και opera και chrome. Αλλα σε καποια standard πραγματα στη δουλεια μου ειναι απαραιτητος ο ie λογω web εφαρμογων.

 

κανεις καποια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...