Προς το περιεχόμενο

σπουδες?


basilis001

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη επειδη στο σχολειο δεν εβγαλα 19 η δεν αγαπησα τα μαθηματικα να το αφησω?19 χρονων ειμαι,και νομιζω το τονισα πως αν μπορουσα δε  θα ημουν εδω αλλα σε κανενα Princeton της Αγγλιας.Να υποθεσω λοιπον οτι καλυτερα να πηγαινα στη Σουηδια η σε καμια Ολλανδια...

kage

δυστυχως κανεις απο την οικογενεια μου δεν εχει καμια σχεση με αυτο που θελω να σπουδασω και το μονο που μου λεει ο πατερας μου ειναι κανε οτι νομιζεις!

 

όταν ρε ΤΣ μας τσαμπουνάς "θέλω να γίνω πληροφορικάριος, και τι πειράζει που δεν ξέρω να μετράω" να σε πάρουμε στα σοβαρά; Τουλάχιστον ξέχνα τον προγραμματισμό και τ δίκτυα με τέτοια λογική.

 

Για να πας σε τέτοια πανεπιστήμια της Αγγλίας τα λεφτά δεν σε σώνουν θέλει και να το έχεις. Έχω την εντύπωση ότι απλά δεν ακούς αυτά που θα ήθελες να ακούσεις. Δεν πειράζει, Καλή τύχη. 

 

@3 πουλάκια 

 

Πιστεύω ότι ο Απολ απλά το είχε το θέμα στην κατάλληλη εποχή. αυτές τις μέρες θέση σαν junior δεν πέρνεις χωρίς πτυχίο. Θέλει βασικές γνώσεις software engineering, τις βάσεις τις πέρνεις από αλάνι καθηγητή, τα υπόλοιπα είναι στο χέρι σου. 

 

όσο για το σχόλιο του Σαργκαθ, μέσα στο τρολ φεης του έχει δίκιο. Δεν είναι να πάρεις το χαρτί μ.όνο, τι θα σε ξεχωρίσει από την μάζα; Γιατί να σε βαθμολογήσω θετικά στο Interview? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η αφελής ερώτηση της ημέρας, πια η διαφορά Χημικών μηχανικών (Μετσόβιο) με Τμήμα Χημείας (Αριστοτέλειο) ?

 

 

ρωτα την @ evabb μηπως ξερει, νομιζω χημικος ειχε πει οτι ειναι :P

 

δεν εχω σπουδασει στην ελλαδα οποτε ακριβως δεν ξερω να σου πω. σε γενικες γραμμες ομως αλλα πραματα κανει ο μηχανικος αλλα ο απλος χημικος. η μηχανικος ξερει λιγοτερη χημεια αλλα βγαζει το φιδι απο την τρυπα σε μεγαλη κλιμακα, το εργοστασιο το λειτουργει ο μηχανικος οχι ο χημικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...