Προς το περιεχόμενο

καθαρισμος λαπτοπ απο σκονες


koularasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο laptop είναι πολύ μπελαλίδικο για να το ανοίξεις. Εχω ανοίξει μερικά και πραγματικά έριχνα του κόσμου τα καντήλια ,εαν δεν πιάνουν τα χεριά σου με το συγκεκριμένο μην καταπιάνεσαι.

 

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να πάρεις ένα σπρέι αέρα και να φυσήξεις λίγο τους ανεμιστήρες μπορεί να δεις διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις σκόνες μπορείς να τις καθαρίσεις κι εσύ (μιας και λες ότι πιάνουν τα χέρια σου), είναι εύκολο.

 

 

Δοκίμασε πρώτα να το καθαρίσεις από σκόνες, δες θερμοκρασίες πάλι και αν πιάνεις τις ίδιες ή παρόμοιες το πας να σου αλλάξει πάστα <- γνώμη μου.

ειχα ανοιξει ενα παλιο λαπτοπ του αδερφου μου,νομιζω ηταν fujitsu,αλλα εκεινο μονο απο κατω χρειαζοταν,σε αυτο πρεπει να βγαλω και το πληκτρολογιο και δεν θελω να το ρισκαρω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο laptop είναι πολύ μπελαλίδικο για να το ανοίξεις. Εχω ανοίξει μερικά και πραγματικά έριχνα του κόσμου τα καντήλια ,εαν δεν πιάνουν τα χεριά σου με το συγκεκριμένο μην καταπιάνεσαι.

 

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να πάρεις ένα σπρέι αέρα και να φυσήξεις λίγο τους ανεμιστήρες μπορεί να δεις διαφορές

 

Αυτό δεν το γνώριζα. 

 

ειχα ανοιξει ενα παλιο λαπτοπ του αδερφου μου,νομιζω ηταν fujitsu,αλλα εκεινο μονο απο κατω χρειαζοταν,σε αυτο πρεπει να βγαλω και το πληκτρολογιο και δεν θελω να το ρισκαρω :/

 

Κάνε αυτό που σου είπε ο raf από πάνω και δες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο δεν είναι το δύσκολο. Απλά όσα acer έχω ανοίξει πρέπει να ακολουθήσεις κάποια σειρά (πρώτα κάποιο πλαστικό, μετά καποια καρτούλα, μετά κάποια ψύχτρα κλπ) διότι αλλιώς δεν βγαίνουν τα πράγματα από μέσα χωρις να κάνεις ζημιά! Δεν είναι σαν κάτι άλλα που απλά βγαίνει όλο το κάτω καπάκι και ξεμπέρδεψες. 

 

Πάντως αν θες υπάρχουν σίγουρα και βίντεο με την διαδικασία, και κάποιο service manual που θα δείχνει ακριβώς πως να το κάνεις μπίλιες το λαπτοπ βήμα βήμα. Απλά ψάξε με το μοντέλο του λάπτοπ σου στον κύριο γουγλη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...