Προς το περιεχόμενο

Νεα γραμμη ΟΤΕ και αυθαιρετο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Ζω σε αυθαιρετο σπιτι. Η τελευτεα κολωνα του ΟΤΕ ειναι σχετικα κοντα.

Τη γινεται σε αυτες τοις περιπτωσεις;Υπαρχει περιπτωσει να μπει ΟΤΕ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

από ότι ξέρω για νέα σύνδεση ο ΟΤΕ μέσα στα δικαιολογητικά ζητάει και λογαριασμό ΔΕΗ και σχέδιο ηλεκτρολόγου για να δουν που θα κουμπώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουριο κολπο πρεπει να ειναι αυτο... και εμας πριν λιγες μερες που πηραμε τηλεφωνο για να βαλουμε γραμμη+ιντερνετ στο εξοχικο... μας ζηταγαν κατι περιεργα... σχεδια σπιτιου κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουριο κολπο πρεπει να ειναι αυτο... και εμας πριν λιγες μερες που πηραμε τηλεφωνο για να βαλουμε γραμμη+ιντερνετ στο εξοχικο... μας ζηταγαν κατι περιεργα... σχεδια σπιτιου κτλ...

 

Πρεπει να ειναι και νομιμοποιημενο το σπιτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adsl2+ όταν πρόκειτε για νέα σύνδεση χρειάζεται το σχέδιο ηλεκτρολόγου για να δουν που θα κουμπώσουν την εισαγωγή.

 

@Κραστι αν μπορείς και έχεις πάρει ρεύμα χωρίς να είναι νόμιμο τότε είσαι οκ. Η "νομιμότητα" ελέγχεται μέσα από το λογαριασμό της ΔΕΗ, που για να πάρεις ρεύμα πρέπει να είσαι οκ σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adsl2+ όταν πρόκειτε για νέα σύνδεση χρειάζεται το σχέδιο ηλεκτρολόγου για να δουν που θα κουμπώσουν την εισαγωγή.

 

@Κραστι αν μπορείς και έχεις πάρει ρεύμα χωρίς να είναι νόμιμο τότε είσαι οκ. Η "νομιμότητα" ελέγχεται μέσα από το λογαριασμό της ΔΕΗ, που για να πάρεις ρεύμα πρέπει να είσαι οκ σε όλα.

 

Εχω ηδη ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ απο το 1997

Εχω δει οτι η ΟΤΕ φερνει γραμμη τσαμπα αμα η αποσταση με την τελευτεα κολωνα ειναι στα 200 μετρα.Ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν έχεις ΔΕΗ τότε έχεις και σχέδιο ηλεκτρολόγου και τότε είσαι οκ.

Για το κόστος δεν ξέρω, στο δικό μου σπίτι μου έφεραν καλώδιο γύρω στα 150μ και δεν πλήρωσα κάτι άλλο πέραν της ενεργοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως μενω στο τελος ενος δρομου που δεν εχει ΟΤΕ.Ζουν και αλλοι διπλα διπλα,αλλα το 1999-2000 ζητησα ΟΤΕ και ζητησαν αρκετα λεφτα για να βαλουν γραμμη.Αυτο εγινε οταν βαζαν γραμμη και σε μια αλλη οδος.Τοτε που ειχαμε δραχμη βεβαια.Μια οδο που εχει ΟΤΕ συνδεεται με το σπιτι μου με 2 κολωνες της ΔΕΗ.Ο δρομος μου εχει καπου στης 7 κολωνες της ΔΕΗ(για καθε σπιτι) και δεν ξερω αν θα πρεπει να βαλουν για καθε ΔΕΗ μια ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ηδη ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ απο το 1997

Εχω δει οτι η ΟΤΕ φερνει γραμμη τσαμπα αμα η αποσταση με την τελευτεα κολωνα ειναι στα 200 μετρα.Ισχυει;

 

ρωτησε τους.ολα ειναι σχετικα με τον οτε.αν παρεις βλακεια απαντηση ρωτας και την εεττ καλου κακου τι προβλεπεται εκτος αν υπαρχει ηδη καποιος κανονισμος.

Η αληθεια ειναι πως μενω στο τελος ενος δρομου που δεν εχει ΟΤΕ.Ζουν και αλλοι διπλα διπλα,αλλα το 1999-2000 ζητησα ΟΤΕ και ζητησαν αρκετα λεφτα για να βαλουν γραμμη.Αυτο εγινε οταν βαζαν γραμμη και σε μια αλλη οδος.Τοτε που ειχαμε δραχμη βεβαια.Μια οδο που εχει ΟΤΕ συνδεεται με το σπιτι μου με 2 κολωνες της ΔΕΗ.Ο δρομος μου εχει καπου στης 7 κολωνες της ΔΕΗ(για καθε σπιτι) και δεν ξερω αν θα πρεπει να βαλουν για καθε ΔΕΗ μια ΟΤΕ.

ο αλλος ηταν στα 500 μετρα απο το box και στα 300 μετρα απο την τελευταια κολωνα .του ειπαν οτι θα πληρωσει για οσες κολωνες θα χρειαστουν μεχρι αυτον αλλα θα πληρωσει και για αυτες που προυπηρχαν.συνολο του βγαλαν 4000 ευρω.δεν ξερω τι εγινε το case.οχι δεν παει υποχρεωτικα οτι για καθε μια δεη θα μπει και μια οτε.αλλα 200 μετρα ναι δεν θα στα δωσουν με μια δυο κολωνες αλλα αρκετες παραπανω.ρωτας τον οτε παλι και βλεπεις τι θα σου πει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα την ΕΕΤΤ χθες και δεν πηρα απαντηση.Θα ρωτησω και την ΟΤΕ να δω τη θα μου πει.

Παντως εχω ακουσει πως στα 200 μετρα αποστασεις δεν στο χρεωνουν.Αυτο απο που το μαθαναι;Εχει πει τιποτα η ΟΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα την ΕΕΤΤ χθες και δεν πηρα απαντηση.Θα ρωτησω και την ΟΤΕ να δω τη θα μου πει.

Παντως εχω ακουσει πως στα 200 μετρα αποστασεις δεν στο χρεωνουν.Αυτο απο που το μαθαναι;Εχει πει τιποτα η ΟΤΕ;

 

α.μην περιμενεις η εεττ να απαντησει σε μια ημερα.ρωτα τον οτε να σου πει.το εχω ακουσει η το μου ειπαν κτλ ειναι λιγο αυθαιρετο.μιλας με τον οτε και βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλη email στον ΟΤΕ πριν 3 μερες και επειδη δεν απαντησαν εστειλα και χθες.Σημερα με πηραν 2 διαφορετικοι του ΟΤΕ και ο ενας μου ειπε πως στα αυθαιρετα γινονται αλλα με αδεια κατασκευης η κατι τετοιο,και ο αλλος μ πε οτι δεν κανουυν σε αυθαιρετα.

τη να πω χαχα

 

 

Πηρα πρν λιγο τον ΟΤΕ και μου πε οτι σε αυθαιρετα δεν βαζουν και οτι πρεπει να καλεσω το συνεργειο για να μιλησω αν με τα εγραφα που εχω μπορουν να κανουν κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλη email στον ΟΤΕ πριν 3 μερες και επειδη δεν απαντησαν εστειλα και χθες.Σημερα με πηραν 2 διαφορετικοι του ΟΤΕ και ο ενας μου ειπε πως στα αυθαιρετα γινονται αλλα με αδεια κατασκευης η κατι τετοιο,και ο αλλος μ πε οτι δεν κανουυν σε αυθαιρετα.

τη να πω χαχα

μην πεις οτι ειναι αυθαιρετο να δουμε τι θα σου ζητησουν αλλιως σε βλεπω για κανα δορυφορικο στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...