Προς το περιεχόμενο
Hades_Pylis

asus7870 crossfire η asus7970 matrix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,φοραω την asus hd 7870 top αλλα  εχω ενα διλημμα συμφερει να βαλω παραληλα αλλη μια ιδια η να κουμπωσω την 7970 matrix?ποιο απο τα δυο θα αποδωσει καλητερα?
H χρηση του pc ειναι μονο για game!!Eυχαριστω.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει ξεπεράσει τα προβλήματα του το cf και με δεδομένη την πτώση τιμων στα μεταχειρισμένα που ήρθε και θα έρθει ακόμα μεγαλύτερη, τότε η 7870 CF ισως είναι η ενδεδειγμένη λύση εδώ μην ξεχάσεις οτι η μνήμη δεν προστίθεται..

Αν θέλεις μονή κάρτα τότε ίσως ήρθε ο καιρός να περάσεις απέναντι δες μια GTX 770

Εδώ με δώρο το backplate k ένα παιχνίδι. > http://eu.evga.com/products/prodlist.asp?family=All%20Graphics

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάρε 770gtx,μονόπατα όμως,χωρίς δισταγμό.

Επεξ/σία από JimRdesign
  • Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το θεμα ειναι οτι με το cf δεν ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα αν εχουν ξεπεραστει τα προβληματα,τουλαχιστον απο αυτα που εχω διαβασει δεν εχω βγαλει ακρη.Γιαυτο εκανα και post μηπως καποιος απο εδω ξερει περισοτερα!!!Το εχω σκεφτει σοβαρα και για GTX770 και μαλιστα κοιταγα αυτην http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX770DC2OC2GD5/ αλλα ειμαι fun της AMD γιαυτο ειπα για την matrix.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τουλάχιστον εσύ το παραδέχεσαι :) ναι νομίζω ότι μια κάρτα τελικά είναι καλύτερη περίπτωση.. και αν σε κάνει πιο χαρούμενο μια 7970 εγώ μαζί σου..

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τα περισσοτερα προβλήματα του cf εχουν αντιμετωπιστεί πλεον... ή αντιμετοπίζονται στην πορεία μετα την κυκλοφορία καποιου παιχνιδιου....

Αυτο δεν σημαίνει όμως ότι δεν υπάρχουν προβλήματα τα οποία για άλλους είναι συμαντικά και για αλλους όχι ή οτι δεν υπάρχουν καποιοι ελάχιστοι τιτλοι που ακόμη και εν ετη 2013 δεν το υποστηριζουν ουτε προκειται να το υποστηρίξουν καν....

Σε γενικες γραμμες αν δεν εισαι τυπος που θα κατσει να σχοληθει με ρυθμίσεις ή δεν έχει την υπομονη να περιμένει να βγουν τα καταλληλα προφίλ για μια νεα κυκλοφορία τότε καλύτερα να αποφύγεις το cf.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.