Προς το περιεχόμενο

artic cooling freezer


xak0r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Movie είναι ακριβώς όπως στο βίντεο

Είχε αυτοκόλλητο/ζελατίνα, ή πλαστικό τώρα που ξαναβλέπω το βίντεο, πάνω που το βγάζεις και κουμπώνεις την ψύχτρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Movie είναι ακριβώς όπως στο βίντεο

Είχε αυτοκόλλητο/ζελατίνα, ή πλαστικό τώρα που ξαναβλέπω το βίντεο, πάνω που το βγάζεις και κουμπώνεις την ψύχτρα...

Δεν διαφωνώ μάλλον δεν θυμάμαι εγώ καλά.. άρα δεν έχει ούτε σακουλάκι με πάστα ούτε αυτοκόλλητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία σας ευχαριστώ πολύ όλους το βίντεο με βοήθησε πολύ φίλε μου. Μολις καθάρισα την πάστα με οινόπνευμα και έβαλα καινουργία σε επεξεργαστή και ψήκτρα. Πρίν ξεκινούσε απο 42% cpu τώρα είναι σε λογικά πλαίσια. Τελικά η αιτία ήταν που δεν καθάρισα την πάστα απο την ψήκτρα να βάλω δικία μου artic silver 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία σας ευχαριστώ πολύ όλους το βίντεο με βοήθησε πολύ φίλε μου. Μολις καθάρισα την πάστα με οινόπνευμα και έβαλα καινουργία σε επεξεργαστή και ψήκτρα. Πρίν ξεκινούσε απο 42% cpu τώρα είναι σε λογικά πλαίσια. Τελικά η αιτία ήταν που δεν καθάρισα την πάστα απο την ψήκτρα να βάλω δικία μου artic silver 5

Μόνο στον επεξεργαστή οχι και στα 2 ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πάστα την εχει απο το εργοστάσιο για να μην χρειαστείς να βάλεις στον επεξεργαστή αν δεν εχεις, ξανα λεω καθαρίζεις την επιφάνεια στον επεξεργαστή και την ψύκτρα και βάζεις πάστα μονο στον επεξεργαστή και μετα πατάει η ψύκτρα απο πανω δεν πρέπει να βάλεις παστα και στα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει πάστα και στο ενα και στο αλλο τοτε οταν την κουμπώσεις αν δεν αρχίσε να χύνεται η πάστα επειδή εχει μαζευτεί πολυ θα σου προκαλέσει το αντίθετο αποτέλεσμα δηλαδή θα ανέβουν οι θερμοκρασίες.

Όπου και να διαβάσεις οτι video και να δεις applying thermal paste πουθενά δεν βάζουν και στα 2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είδες το βίντεο αλλά δεν είδες τι έγγραψα :P

Έβαλες τεράστια ποσότητα τώρα....

Στον επεξεργαστή βάζουμε.Βάζεις λίγη και την απλώνεις με μια καρτούλα κατά προτίμηση.

Στην καινούργια ψύχτρα είχε πάνω για να μην χρειαστείς να βάλεις εσύ άλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες ευχαριστώ αλλά εγω θα το αφήσω έτσι, 43% έχει θερμοκρασία ο επεξεργαστής μια χαρά είναι



προτιμότερο είναι να έχει στον επεξεργαστή ή στην ψήκτρα πάστα ? ή είναι το ίδιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει αυτην σε εναν 3570Κ και την freezer 13 στον 3770Κ και σας λεω παιδες οτι για τα λεφτα τους ειναι παρα πολυ καλες ψυκτρες αυτες. Τους εχω o/c και τους 2.

Πανω απο 60 δεν ειναι ποτε, ουτε ακομη και τωρα το καλοκαιρι σε κανενα παιχνιδι που αυτα τα 2 πισια λιωνονται ολη μερα λεμε.  Σε prime μου εχουν παει μεχρι 66 βαθμους.

 

Ευτυχως δλδ που δε πηρα καμια noctua ή coolermaster με πανω απο τα διπλασια χρηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...