Προς το περιεχόμενο

Ειναι καλη η θερμοκρασια της καρτας?


billakossss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω την AMD HD7950 with boost 3gb 368bit..Επαιξα ενα παιχνιδι και τα εβαλα ολα στο maximum....και επαιζα παιχνίδι στρατιγικης στα 330 fps και η θερμοκρασία της καρτας γραφικων πηγε στουσ 60 βαθμους...ειναι καλη η θερμοκρασια???η να ανυσηχω....τον υπολογιστη τν εφτιαξα εγω κομματι κομματι και τν εχω 3 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ευχαριστω πολυ...δλδ ειναι κομπλε η θερμοκρασια ε??να μν ανυσηχω καθολου....

Καλυτερα δεν γινεται.Απλα.Μην το πεις πουθενα,που λεμε.Εδω αλλες απο μαμα reference(να μην λεμε ονοματα), ανεβαζουν 85 βαθμους,εσυ στους 60 ανησυχεις;

Εισαι ωραιος,ξεζουμισε την,να βγαλει τα λεφτα της.Αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κλειστο το εχω...ποια ειναι η διαφορα αν ειναι ανοιχτο και αν ειναι κλειστο??



παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας....να ειστε καλα μαγκες....απλα αν ξερει καποιος να μ πει τι διαφορα εχει αν εχω ανοιχτο το NCYNC και αν το εχω κλειστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vsync "lockαρει" τα fps στα 60 και δεν εχεις screen tearing http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing

 

αν δεν εχεις μονιτορ που να μπορει να δειξει πανω απο 200fps και τα 330 που εβλεπες δεν ειναι πραγματικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι εβλεπες λιγοτερα,ασχετα αν ελεγε 330 fps το προγραμμα(330 εστελνε η καρτα στην οθονη,αλλα αν η οθονη δεν τα υποστηριζει βλεπεις μεχρι οσα υποστηριζει)

εγω παντα παιζω με Vsync μου φαινεται πιο ομαλη η κινηση+δεν εχω sreen tearing.

Προσωπικα(μιας κ εχω και παλιο μονιτορ)οταν παιζω με παραπανω fps απο τα κανονικα(60 υποστηριζει και η οθονη μου) βλεπω τα πραγματα να κινουνται πιο αργα,ασχετως αν εχω 70-80 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως στα 60 fps  παιζει χειροτερα απο οτι στα 140 και πανω....οποτε πρεπει να υποστηριζει γιατι το μονιτορ ειναι καινουργιο...πριν 3 μερες τν πηρα...παντως σε ευχαριστω πολυ χρηστάρα....ευχαριστω φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις 120αρι μονιτορ και ανοιγεις Vsync και εισαι στα 60 νομιζω κατι δεν εχεις κανει καλα.

το εχεις συνδεσει με Dual link dvi η HDMI;

επισης αν το μονιτορ σου ειχε καποιο cd με drivers κλπ καλο θα ηταν να το περασεις.

Σε διαφορετικη περιπτωση θα πρεπει να ρυθμισεις χειροκινητα(νομιζω γινεται και μεσα απο τον catalyst)να τρεχει στα 120

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με hdmi το εχω συνδεσει...δεν εχω περασει τα drivers...κοιτα το παιχνιδι που παιζω εχει 3 σταδια για τα fps....το ενα ειναι το stable...που δειχνει οτι και να κανεις 60 fps...και εχει υψηλες επιδοσεις τα οποια φτανουν στα 140 fps  και παιζει πολυ καλητερα...και το 3 ειναι επιδοσεις σθστηματος...που φτανει στα 330...το οποιο παιζει ακομα καλητερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...