Προς το περιεχόμενο

σοβαρο προβλημα με sdhc 32gb class 10


sakmex
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από poulinos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους!!!!

 

εκανα μια σοβαρη δουλεια βιντεο χθες  με 2 dslr και σημερα που πηγα να περασω το υλικο απο τη μια dslr στον υπολογιστη βαζοντας την καρτα στο card reader και καθως την ειχε διαβασει κανονικα και καθως τεσταροντας μερικα πλανα με το windows media player να δω πως τα πηγα και αφοy ειχανε παιξει κανονικα μερικα πλανα ξαφνικα σταματησε να δουλευει το windows media player.βγαζω την καρτα την ξαναβαζω στο pc και μου βγαζει το αρχειο που εχω κανει επισυναψη πιο κατω(οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει το εξης μυνημα- the specified path does not exist

check the path,and they try again

η καθορισμένη διαδρομή δεν υπάρχει
ελέγξτε τη διαδρομή, και προσπαθήστε ξανά

 και ενω το υλικο μου ητανε 26gb μου δειχνει τωρα οτι ειναι 802 mb και το αρχειο δε μπορω να το ανοιξω.το ξαναβαζω στη μηχανη και μου δειχνει οτι ειναι αδεια η καρτα αλλα οτι εχει υπολυπο 4 mb.

 

 σας παρακαλω πολυ επειδη αυτη τη στιγμη ειμαι ενα σταδιο πριν το εγκεφαλικο αν μπορει καποιος ασ με βοηθησει..........

 

 αν ξερει καποιος πως μπορω να κανω επισυναψη το αρχειο  γιατι περιεχει καποια συμβολα που δεν τα βρισκω στο πληκτρολογιο ασ μ πει,μηπως βοηθουσε περισσοτερο.το εχω σε foto jpeg.

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

δοκιμαζεις file recovery απο την καρτα με καποιο προγραμμα px file scavenger και τα επαναφερεις σε καποιον δισκο εκτος καρτας

και χωρις παρεξηγηση.ηθικο διδαγμα.οταν παμε σπιτι κανουμε copy τα αρχεια απο την sd στον δισκο.Δεν επεξεργαζομαστε ποτε τα αρχεια απο την καρτα.η καρτα δεν ειναι δισκος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ.

το εχω υποψην μου.ηδη το εχω κανει εγκατασταση και ειμαι στο step1:search (21%).αν χρειαστω βοηθεια στο step 2 θα στειλω παλι αλλιως θα στειλω στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις με εσωσες!

 

1000 ευχαριστω!!!!!!

 

καταφερα και τα εσωσα ολα τα αρχεια μου....

 

σευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!

μια χαρα.και Next time ακολουθησε την εντολη στο δευτερο post.με το που τελειωσεις την φωτογραφηση απευθειας copy τα αρχεια στο σκληρο δισκο ακομα και διαμεσω της καμερας.μια στραβη να γινει και να μην τα επαναφερεις then αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...