Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν ονόματα χώρου .ml .cf .ga .tk


xux99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανε και εγω χτες ενα .tk αλλα με παιδεψε. Τωρα βλεπω οτι δεν μπορεις να κανεις πλεον με αυτη την καταληξη. Προσπαθησα αρχικα να βαλω το email μου αλλα δεν ερχοταν confirmation mail οπως ελεγε. Τελικα εκανα login με ενα yahoo account και ενεργοποιηθηκε.

 

τελικα εκανα τωρα και ενα με .ml και δουλεψε με το confirmation email γιατι δεν μπορεις να κανεις login με το yahoo account στο ml.

 

 

Σ'αυτες τις δυο επιλογες τι βαζουμε?

 

Forward this domain to  ------ Use DNS

 

 

Στo forward this domain θα δωσεις το link που στην ουσια θα κανεις redirection. Πχ. οπως παραπανω με το παιδι με το blog. Διαφορετικα αν εχεις σερβερ θα δωσεις στο use dns την ip του server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo forward this domain θα δωσεις το link που στην ουσια θα κανεις redirection. Πχ. οπως παραπανω με το παιδι με το blog. Διαφορετικα αν εχεις σερβερ θα δωσεις στο use dns την ip του server.

Δεν εχω τιποτα απο τα δυο οποτε ακυρο.

Ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω τιποτα απο τα δυο οποτε ακυρο.

Ευχαριστω παντως.

 

Χρησιμοποιησε το forward this domain για να κανεις ενα redirection σε υπαρχον site και ας μην ειναι δικο σου. Βρες ενα blog και βαλε το. Οταν θα φτιαξεις καποιο δικο σου μετα το αλλαζεις απο το μενου του freenom.com εφοσον εχεις κανει account. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

But if you pay, you get a lot more! When you pay you own the domain legally, you may sell or transfer your domain and you do not have the minimum user requirement of 25 hits per 90 days. Pricing starts at just EUR 6.95 per year. It's all up to you!

 

Προσέχτε αυτό μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαστε ενα domain με περισσοτερους χαρακτηρες για να εμφανιστει το "Register a FREE domain now" τέρμα κάτω!

επισης διαβαστε τα παρακατω

 

Free domains can be registered for a period of three to twelve months and can only be renewed (for free) in the last two weeks of the chosen registration period. Unlike paid domains, free domains remain the property of the Registry Operator, and its name will appear in the WHOIS database. The registrant of a Free Domain is considered to be only a user of the domain, where the legal rights of the domain stay with the Registry Operator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικα με αλλο email εγινε η εγγραφη κανονικα. (λιγο οτι να'ναι ειναι το σαιτ, ενω ηρθε email για επιβεβαιωση και ΔΕΝ την εκανα, λειτουργησε ο λογαριασμος μου)

 

Δυστυχως ομως βλεπω οτι δεν εχει masking. Εχετε βρει κανεναν τροπο; Δεν βλεπω να εχει επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν γνωρίζω από ορισμούς κτλ, εννοείς να μην φαίνεται το url του blog όπως ήταν πριν; 
Γιατί εγώ έφτιαξα 2 και στο ένα πλέον φαίνεται μόνο το domain που έφτιαξα (τουλάχιστον σε μένα) αλλά στο άλλο φαίνεται το αρχικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επειδή δεν γνωρίζω από ορισμούς κτλ, εννοείς να μην φαίνεται το url του blog όπως ήταν πριν; 

Γιατί εγώ έφτιαξα 2 και στο ένα πλέον φαίνεται μόνο το domain που έφτιαξα (τουλάχιστον σε μένα) αλλά στο άλλο φαίνεται το αρχικό. 

 

Ναι, αυτο ειναι. ;) Σε ποιο σου δουλευει και σε ποιο οχι; (tk, ml, cf ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ml είναι και τα 2. έκανε λίγη ώρα μέχρι να σταματήσει να μου δείχνει την προηγούμενη διεύθυνση. μήπως είναι και ανάλογα το blog? το δεύτερο ακόμα το παλιό url μου δείχνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο διαφορετικά, τυχαία blog έβαλα... Τι να πω!! Δε ξέρω.

 

 

Λοιπόν τώρα που το δοκίμασα το έχει πάρει... Θα δοκιμάσω και σελίδα του facebook αν δέχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ml είναι και τα 2. έκανε λίγη ώρα μέχρι να σταματήσει να μου δείχνει την προηγούμενη διεύθυνση. μήπως είναι και ανάλογα το blog? το δεύτερο ακόμα το παλιό url μου δείχνει. 

 

Οχι, ειναι με τις ωρες του. Αλλες στιγμες δουλευει το masking και βλεπεις μονιμα το domain το "δικο σου" στην γραμμη διευθυνσεων, αλλες βλεπεις την πραγματικη διευθυνση της forwarded σελιδας.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...