Προς το περιεχόμενο

Καφρίλες-Βλακείες-Πλάκες στα σχολικά χρόνια


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω 3η δημοτικού εγραφα στο τετράδιο την παραγραφο της αυριανής ορθογραφίας από το σπίτι. Και όταν μας την υπαγόρευε στην τάξη, έκανα πως έγραφα! Επί ένα μήνα έπαιρνα μόνο ΆΡΙΣΤΑ! Μετα με κατάλαβε....

-------------

Στο λύκειο θυμάμαι κάτι παιδια που είχαν πολλές απουσίες είχαν ρίξει μολότοφ στο γραφείο του διευθυντή και το είχαν κάψει! Θυμάμαι που την επομένη μέρα, την ώρα της προσευχής μας έδειξε ενα USB, και είπε οτι εδω είναι όλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω 3η δημοτικού εγραφα στο τετράδιο την παραγραφο της αυριανής ορθογραφίας από το σπίτι. Και όταν μας την υπαγόρευε στην τάξη, έκανα πως έγραφα! Επί ένα μήνα έπαιρνα μόνο ΆΡΙΣΤΑ! Μετα με κατάλαβε....

-------------

Στο λύκειο θυμάμαι κάτι παιδία που είχαν πολλές απουσίες είχαν ρίξει μολότοφ στο γραφείο του διευθυντή και το είχαν κάψει! Θυμάμαι που την επομένη μέρα, την ώρα της προσευχής μας έδειξε ενα USB, και είπε οτι εδω είναι όλα!!!!

Και ιδού τα αποτελέσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ.. ολοι οι φιλόσοφοι-ψυχολόγοι εδώ μαζέυτικαν, λες και γνωριζόμαστε κ απο χθές.. και το τί κάναν λάθως οι γωνείς μου δέν αφορά κανέναν πέρα απο εμένα.. όποιος έχει κάπιο πρόβλημα με αυτό να πάει να πιδίξει μπάς και του περάσει.. εγώ δέν σχολίασα ποτέ κανέναν στο forum και ας είμαι ανορθόγραφος-με κακή ανατροφή-ή ότι άλλο θα υποθεί.. τώρα για το πώς μεγαλώνει ο καθένας έξω απ το χορό πολά τραγούδια ακουγονται...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ.. ολοι οι φιλόσοφοι-ψυχολόγοι εδώ μαζέυτικαν, λες και γνωριζόμαστε κ απο χθές.. και το τί κάναν λάθως οι γωνείς μου δέν αφορά κανέναν πέρα απο εμένα.. όποιος έχει κάπιο πρόβλημα με αυτό να πάει να πιδίξει μπάς και του περάσει.. εγώ δέν σχολίασα ποτέ κανέναν στο forum και ας είμαι ανορθόγραφος-με κακή ανατροφή-ή ότι άλλο θα υποθεί.. τώρα για το πώς μεγαλώνει ο καθένας έξω απ το χορό πολά τραγούδια ακουγονται...

 

 

Σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις. με πονάνε τα μάτια μου.Εφ'όσον δεν θες να μας αφορά μην γράφεις εδώ. Είναι δημόσιο φόρουμ και ότι και να γράψεις είναι ανοικτό σε κριτική. Αυτά προφανώς δεν στα μάθανε στο σχολείο, ε;

 

Αν νομίζεις ότι με τέτοιες συμπεριφορές, τρόπο έκφρασης βγαίνεις απο πάνω απατάσαι οικτρά. Τώρα για το θέμα γυναίκες.. άστο αδερφέ καλύτερα. Γιατί γελάμε. Οι τραμπουκισμοί και οι ανωριμότητες της εφηβείας δεν είναι αποδεκτό μέσο από την κοινωνία. Φαντάζομαι το βρίσκεις μπροστά σου διαρκώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις. με πονάνε τα μάτια μου.Εφ'όσον δεν θες να μας αφορά μην γράφεις εδώ. Είναι δημόσιο φόρουμ και ότι και να γράψεις είναι ανοικτό σε κριτική. Αυτά προφανώς δεν στα μάθανε στο σχολείο, ε;

 

Αν νομίζεις ότι με τέτοιες συμπεριφορές, τρόπο έκφρασης βγαίνεις απο πάνω απατάσαι οικτρά. Τώρα για το θέμα γυναίκες.. άστο αδερφέ καλύτερα. Γιατί γελάμε. Οι τραμπουκισμοί και οι ανωριμότητες της εφηβείας δεν είναι αποδεκτό μέσο από την κοινωνία. Φαντάζομαι το βρίσκεις μπροστά σου διαρκώς. 

 

κοίτα φίλε αρχικά έγραψα κάτι.. σχολιάστικα για την ορθογραφία μου. αυτο το παραδέχομε και δέν με πίραξε που σχολιάστικε.. το κόλιμα μου είναι οτι αναφέρθικαν οι γωνεις μου εξυπνάκια μου.. δέν τραμπουκισα κανέναν τώρα άν εσύ το πήρες έτσι πρόβλημά σου.. φένετε ποιός επιτιθετε και πιός αμύνετε.. τωρα για το θέμα γυναίκες δέν είπα οτι οτι πιδάω.. απλά σε κάπιους θα κάνει καλό.. και αφού βρισκόμαστε σε διμόσιο φόρουμ άν δέν γουστάρεις δέν διαβάζεις.. και άν δέν μπορείς να ανεχθείς κάπιον που δέν του ήρθαν καλά κάπια πραγματα στη ζωή και κοροιδέυεις ή το παίζεις έξυπνος, συγνώμη αλλα εσύ εχεις πρόβλημα με την κοινωνία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάρθα Βούρτση :

κοίτα φίλε αρχικά έγραψα κάτι.. σχολιάστικα για την ορθογραφία μου. αυτο το παραδέχομε και δέν με πίραξε που σχολιάστικε.. το κόλιμα μου είναι οτι αναφέρθικαν οι γωνεις μου εξυπνάκια μου.. δέν τραμπουκισα κανέναν τώρα άν εσύ το πήρες έτσι πρόβλημά σου.. φένετε ποιός επιτιθετε και πιός αμύνετε.. τωρα για το θέμα γυναίκες δέν είπα οτι οτι πιδάω.. απλά σε κάπιους θα κάνει καλό.. και αφού βρισκόμαστε σε διμόσιο φόρουμ άν δέν γουστάρεις δέν διαβάζεις.. και άν δέν μπορείς να ανεχθείς κάπιον που δέν του ήρθαν καλά κάπια πραγματα στη ζωή και κοροιδέυεις ή το παίζεις έξυπνος, συγνώμη αλλα εσύ εχεις πρόβλημα με την κοινωνία..

 

 

 

Συγνώμη, επίκληση στο συναίσθημα 1η πόρτα δεξιά. Φοράω την κάπα του σούπερ ήρωα σήμερα και δεν με πιάνει. 

 

 

Ον τοπικ τώρα ->

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, επίκληση στο συναίσθημα 1η πόρτα δεξιά. Φοράω την κάπα του σούπερ ήρωα σήμερα και δεν με πιάνει. 

 

 

Ον τοπικ τώρα ->

 

ΣΥ ΣΥ ΣΥΝΝΕΦΟ Ε Ε ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΛΑΚΩΣΕ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αρχίσω κ λέω θα χάσω κάθε υπόλειψη που έχω 'δω μέσα. Μόνο 1 αποβολή έχω φάει κι αυτή από ομάδικο φταίξιμο άλλου. Άπειρες φορές την έβγαλα λάδι λόγω φυσιογνωμίας κ ιστορικού. Και υποκριτικής. Πάντα την πλήρωναν οι συνήθεις ύποπτοι. Βέβαια ακολουθούσαν και οι εξωσχολικοί καυγάδες άλλα συνήθως πάντα έριχνα περισσότερες απ ΄οσες έτρωγα ειδικά νωρίς στο λύκειο. Μετά σοβάρεψα είχε πανελλήνιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελιο γελιο το topic εγω θυμαμαι δευτερα γυμνασιου ειχα παρει ενα λαστιχο αυτο το πρασινο για το ποτισμα και γεμισα νερο τουαλετες γραφεια και κυλικειο και ηταν και καταχειμωνο. Δεν ξερω πως με καταλαβαν ποτε δεν εμαθα 3 μερες αποβολη εφαγα και μετα εστρωσα(ειχα φαει και ενα pc απο την πληροφορικη αλλα δεν πιανεται γιατι το επεστρεψα 3 ωρες μετα) :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν πολλά χρόνια στο Λύκειο περίπου 2000(Γενικά στα σχολικά μου χρονιά προσπαθούσα να είμαι αφανής). Αν και έχω άπειρες ιστορίες να αφηγηθώ θα αρκεστώ σε τεχνολογικές καφρίλες: 

- Είχα βάλει subseven(trojian της εποχής)  στους υπολογιστές του σχολείου και όταν σχόλαγα στο 6άωρο πήγαινα σπίτι και  έσπαγα πλάκα σε αυτούς που κάναν πληροφορική την 7 ώρα.. 

- Μου ειχε ζητήσει ο κολλητός μου/διπλανός στο θρανίο να του βγάλω φωτοτυπίες το βιβλίο των αγγλικών για να μην το αγοράσει.. και εγώ το scanara και όπου ειχε εικόνες της αντικατέστησα με τσόντες...  

Θυμάμαι τον καθηγητή της πληροφορικής (τρελή προφορά - μας έλεγε να πατήσουμε φίλε σάβε ας) ο οποίος μας έβαζε να αντιγράψουμε ένα κείμενο στον κειμενογράφο και έκλεινε τον διακόπτη του ρεύματος(με κίνδυνο να καούν τα pc) για να μας μάθει να κάνουμε save αυτά που γράφουμε... 

Μπαίναμε στο rotten την ώρα της πληροφορικής και ο καθηγητής ειχε κλειδώσει το site, και εγώ ανακάλυψα ότι αν έβαζες μπροστα στο url username@ παρέκαμπτε το lock με πήρε πρέφα ο καθηγητής  και απλός μου είπε μπράβο που το έσπασα...

Επεξ/σία από semaphor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥ ΣΥ ΣΥΝΝΕΦΟ Ε Ε ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΛΑΚΩΣΕ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εμείς λέγαμε "και τον γάμησε".

 

Anyway ορίστε κάποια από τα δικά μου "κατορθώματα":

 

1. Κατά την εκδρομή στην Ρόδο λίγο πριν αγκυροβολήσει το καράβι είχαμε κανονίσει όλη η τάξη να βουτήξουμε και να αποβιβαστούμε στο νησί κολυμπώντας. Έπρεπε να βλέπατε τα μούτρα των καθηγητών καθώς βουτάγαμε από το μπαλκονάκι του πλοίου. - 5ήμερη αποβολή

 

2. Κατά την διάρκεια ενός μαθήματος της Βιολογίας μια φορά είχαμε σηκώσει όλοι χέρι για να πούμε μάθημα (συνήθως κανένας δεν σήκωνε επειδή το μάθημα ήταν παλούκι και η καθηγήτρια για τα μπάζα, αλλά εκείνη την φορά είχαμε όντως ξεσκιστεί όλοι και είχαμε διαβάσει) και η καθηγήτριά μας δεν μας πίστεψε (νόμιζε ότι την δουλεύαμε) και μας έβαλε σε όλους απουσία.

 

3. Μια μέρα μπήκε όλη η τάξη στο γραφείο της λυκειάρχισσας (μία τρύπα 3x4x2) και αρχίζαμε να της φωνάζουμε (δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε παιχτεί) και αρχίσαμε να της πετάμε πλαστελίνες (ήταν σε ένα ντουλάπι δίπλα - δεν ξέρω γιατί τις είχε) - απουσία

 

4. Στο μάθημα της γεωγραφίας είχε φέρει ένα παιδί το laptop του και έπαιζε Vice City κατά την διάρκεια του μαθήματος. Πάει ο καθηγητής μας (ένα χούφταλο) και του λέει κοιτώντας την οθόνη του laptop "Τι κάνεις εκεί" και του απαντάει "Εξερευνώ νησιά κύριε" και του κάνει ο άλλος "Α ωραία! Εάν βρεις κάτι ενδιαφέρον πες μας!".

 

5. Είχαμε παραγγείλει σουβλάκια και ο ντελιβεράς δεν πρόλαβε να έρθει κατά το διάλειμμα και ήρθε όταν είχαμε μάθημα. Χτυπάει την πόρτα άνετος, και σηκωνόμαστε εμείς επίσης άνετοι και παίρνουμε τα σουβλάκια (κάναμε Χημεία τότε). Η καθηγήτρια ήταν να μας βάλει απουσία αλλά την δωροδοκήσαμε με πατάτες.

 

6. Συνεννοηθήκαμε μία άλλη μέρα να σκάσουμε μύτη στο σχολείο όλοι με ποδήλατα και όταν μας βλέπει μια καθηγήτρια (είχαμε μπει κανονικά με τα ποδήλατα στο προαύλιο περίπου καμιά 50αριά άτομα) τρέχει μέσα στα γραφεία και φωνάζει "Συμμορία! Ήρθαν να βάλουν φωτιά στα απουσιολόγια!". - απουσία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...