Προς το περιεχόμενο

[ssd] KINGSTON V300 SATA3 2,5'' 120GB 79.99€ @you.gr


spirosd2008

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΙα όσους ενδιαφέρονται απο επαρχία το you.gr στέλνει δωρεάν με παραλαβή απο κατάστημα acs, για όσους ενδιαφέρονται απο αττική εννοείται να προτιμήσουν το msystems που στέλνει δωρεάν στο σπίτι  σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν διαβαζες 2 ποστ πριν το δικο σου, θα ειχες δει την απαντηση στην ερωτηση σου, αφου την εκανε ηδη και αλλος νωριτερα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως απ' ότι βλέπω η πτώση στις τιμές των ssd έχει σταμτήσει πλέον ή κάνω λάθος;

 

κι εγώ ψάχνω για έναν 120/128gb για ένα σύστημα για παιχνίδια, αλλά δεν βρίσκω φτηνό της προκοπής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν η kingston δινει κανα προγραμματακι μαζι, οπως η intel και η samsung?

 

 

πάντως απ' ότι βλέπω η πτώση στις τιμές των ssd έχει σταμτήσει πλέον ή κάνω λάθος;

 

κι εγώ ψάχνω για έναν 120/128gb για ένα σύστημα για παιχνίδια, αλλά δεν βρίσκω φτηνό της προκοπής...

 

Ποια πτωση?!

Αν εννοεις περισυ οκ, εδω και 6-7 μηνες ειναι κολλημενοι κ μερικοι ανεβηκαν κιολας!

Δεν αναμενεται καμια πτωση, το πιθανοτερο αυξηση να δεις (λογω μνημων).

Του χρονου τετοια εποχη βλεπουμε για τυχον πτωση...

 

Παρε τωρα καποιον απο αυτους, ειδαλλως θα περιμενεις πολυ καιρο.

Ακομη και στο amazon ακριβυναν.

Οτι ειναι γυρω στα 80 ευρω τωρα, ειναι προσφορα. 

Το πολυ πολυ, οταννννν πεσουνννν κ παρεις καλυτερο, μεταφερεις αυτον σε αλλο μηχανημα ή κανα φορητο.

 

 

 

για καθαρα gaming θα μπορουσα να επιλεξω samsung 840  η τον kingston?Σε Desktop θα μπει.

Samsung κατα την γνωμη μου αλλα και οι αλλοι δεν ειναι κακη επιλογη σε αυτα τα χρηματα.

Αλλα, τι θα βαλεις μεσα?

Δεν χωραει και πολλα παιχνιδια, οι περισσοτεροι χρηστες εχουν τον ssd για λειτουργικο και 1-2 αγαπημενα παιχνιδια, τα υπολοιπα τα χωνουν σε 2ο μηχανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν στο δρόμο που πήγαινα για παραλαβή από courier μόλις με πήραν τηλέφωνο από το U να μην παραλάβω γιατί στάλθηκαν όλοι λάθος οι δίσκοι. Θα τη στείλουν ξανά αύριο πάλι την παραγγελία.

 

Έχει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung κατα την γνωμη μου αλλα και οι αλλοι δεν ειναι κακη επιλογη σε αυτα τα χρηματα.

Αλλα, τι θα βαλεις μεσα?

Δεν χωραει και πολλα παιχνιδια, οι περισσοτεροι χρηστες εχουν τον ssd για λειτουργικο και 1-2 αγαπημενα παιχνιδια, τα υπολοιπα τα χωνουν σε 2ο μηχανικο.

ναι για 1-2 παιχνιδια μιλαω μιας και μιλαμε για αυτο το μεγεθος δισκου.Ευχαριστω ισως τον προτιμησω τον samsung :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή τιμή λοιπόν για τα σημερινά δεδομένα, χωρίς να υπάρχει πρόβλεψη για μείωση τιμών...

 

κρίμα και ήθελα κυριώς να πάρω έναν ssd για να μειώσω τον θόρυβο από τον άτιμο τον raptor που έχω τώρα, αλλά με αυτές τις (μέτριες) τιμές, ας πάρω καλύτερα ωτοασπίδες :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές στους ssd έχουν να πέσουν από πέρσι. Αυτό έχει σχέση και με τον διπλασιασμό των τιμών στις RAM σε λίγους μήνες. Αν βαριέσαι να περιμένεις είναι καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...